REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn25.02.18 (12:52)

Dzień żniw dla polskiej drogówki. Łapią w całym kraju

Policja prowadzi dziś akcję "kaskadowy pomiar prędkości". Nie upiecze się żadnemu piratowi.
Policja

W ostatni dzień ferii na drogi wyszli policjanci w całej Polsce. We wszystkich województwach prowadzą wnikliwy pomiar prędkości. Określenie "kaskadowy" oznacza, że kontrola prowadzona jest w kilku miejscach na tej samej drodze. Na jednej trasie ustawione są dwa albo nawet trzy radiowozy – informuje Komenda Główna Policji. Nawet jeśli kierowcy zwolnią, gdy zauważą patrol, to mogą zatrzymać ich policjanci z kolejnego.

Policja spodziewa się dzisiaj wzmożonego ruchu na drogach. W pięciu województwach kończą się ferie zimowe. Uczniowie z województw lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego będą wracać z zimowego wypoczynku. Zwiększony ruch powodują również wyjazdy weekendowe.

REKLAMA

Przedstawiciele drogówki tłumaczą, że działania są prewencyjne. Wyjaśniają, że nadmierna prędkość wydłuża drogę hamowania samochodu. Opóźnia się także czas reakcji na sytuacje kryzysowe mogące wystąpić na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków.

Zobacz także: Zaatakowali policjantów z siekierami

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij