Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Dzień żniw dla polskiej drogówki. Łapią w całym kraju

263
Podziel się

Policja prowadzi dziś akcję "kaskadowy pomiar prędkości". Nie upiecze się żadnemu piratowi.

Dzień żniw dla polskiej drogówki. Łapią w całym kraju
(Policja)
bCOFjFYl

W ostatni dzień ferii na drogi wyszli policjanci w całej Polsce. We wszystkich województwach prowadzą wnikliwy pomiar prędkości. Określenie "kaskadowy" oznacza, że kontrola prowadzona jest w kilku miejscach na tej samej drodze. Na jednej trasie ustawione są dwa albo nawet trzy radiowozy – informuje Komenda Główna Policji. Nawet jeśli kierowcy zwolnią, gdy zauważą patrol, to mogą zatrzymać ich policjanci z kolejnego.

Policja spodziewa się dzisiaj wzmożonego ruchu na drogach. W pięciu województwach kończą się ferie zimowe. Uczniowie z województw lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego będą wracać z zimowego wypoczynku. Zwiększony ruch powodują również wyjazdy weekendowe.

Przedstawiciele drogówki tłumaczą, że działania są prewencyjne. Wyjaśniają, że nadmierna prędkość wydłuża drogę hamowania samochodu. Opóźnia się także czas reakcji na sytuacje kryzysowe mogące wystąpić na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków.

bCOFjFYn

Zobacz także: Zaatakowali policjantów z siekierami

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCOFjFYO
KOMENTARZE
(263)
prf
2 lata temu
Tu nie chodzi o bezpieczeństwo-tylko lichym sprzętem doić kasę.
gosc
2 lata temu
Popierwsze ten pies na zdjeciu nieprawidlowo dokonuje pomiaru Niezgodnie z instrukcja, wiec poprosimy jego imie, nazwisko i stopien sluzbowy. jest zwyklym rtekieterem naduzywajacym munduru i stanowiska. A pozatym jak te psy chca robhic sobie te kaskady niehomologowanym sprzetem i bez uprawnien do jego obslugi? No i karac za jedno i to samo wykroczenie nie wolno dwa razy, wiec psy na sile probuja wykazac , ze jeszcze do czego kolwiek sa potrzebne:)
Zawodowy kier...
2 lata temu
Żniwa to oni mają przez cały rok. Ehhh szkoda słów.
bCOFjFYP
fork
2 lata temu
Ciekawe czy stoją tam gdzie zagrożenia czy tam gdzie kasa.
TK
2 lata temu
Od kiedy policji zależy na bezpieczeństwie?. Gdyby tak było to sami nigdy nie łamali by przepisów kodeksu drogowego, a robią to .
Najnowsze komentarze (263)
Ktoś
2 lata temu
Na podstawie nagrania z kamery można oszacować prędkość pojazdu.Co prawda chodzi o średnią ale jest to bardziej wiarygodne niż te śmieszne radary.
dex
2 lata temu
a mi sie upieklo
stefan
2 lata temu
oszukuja kierowców, ,
azotoks?
2 lata temu
"Policja prowadzi akcję "kaskadowy pomiar prędkości". Nie upiecze się żadnemu piratowi.", co z korsarzami kiedy oni będą podlegać obowiązującemu prawu w tym kraju mimo że łupią na korzyść nie tylko własną, kto finansuje w/w szwadrony łupieżców?, czyje pomysły stworzyły te wirusy, co na ten temat mówi obecna KONSTYTUCJA gdzie to poszanowanie prawa?, czy wiedzą cie niby rządzący że prawo nie przestrzegane jest gorsze od stanu kiedy nie ma żadnego prawa - tak mocno im zależy na ANARCHII .
kj
2 lata temu
POMOC dla 500+:) złodziejstwo i okradanie podatników
olek
2 lata temu
Wytłumaczenie jest zawsze jedno i to samo : wszystko dla dobra kierowców , jak zwykle. A to, że nakoszą miliony to tylko czysty przypadek.
777
2 lata temu
Brakuje kmiotom na 500 na wino.
carlos
2 lata temu
nie przekraczasz prędkości nie masz się czego obawiać :)
bCOFjFYH
olo
2 lata temu
Określenie "nadmierna prędkość" dla niektórych to obsesja. Jest różnica miedzy przekroczeniem o 5-7 km/h a 25-27 km/h i co w tedy jest nadmierną prędkością. A tak naprawdę to zabija ludzka głupota i brak umiejętności. Za kierownicą trzeba myśleć.
sportssa
2 lata temu
Z drugiej strony policja z Lwowka Slaskiego promuje aplikacje na telefon, ktora pomaga ostrzegac sie przed kontrolami policyjnymi. Policjanci uwazaja nawet ze trzeba sie ostrzegac bo to poprawia bezpieczenstwo :). Oczywiscie tylko z miejsu kontroli :)
Pirat
2 lata temu
Tak dzieci wracają do szkół a nie na drogi i gdzie tu związek? może przed szkołą niech popilnują pożądku ! Jest okazja trzeba łapać ile idzie
aj
2 lata temu
i to jest włąśnie po0lska policja absolutnie nie chodzi o bezpieczeństwo chodzi tylko i wyłącznie o namłócenie kasy przecież policja zna wszystkie niebezpieczne miejsca co w tej sprawie robią ? gdzie naciski na właścicieli dróg by takie miejsca eliminować?
przemo669
2 lata temu
kasa, kasa..koniec miesiąca:) bezpieczeństwo jest na drugim albo...dziesiątym miejscu.
kibic
2 lata temu
artykuł z 25 -go pojawia sie 29-go . pozdrowienia dla WP
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić