Krzysztof Narewski| 

Dziwne odkrycie na Marsie. Znaleziono kopułę i piramidę

132

Na powierzchni Marsa widać kopułkę o średnicy ok. 15 metrów. Z niej wychodzi coś na kształt rur. 150 metrów dalej znajduje się piramida. Ma szerokość 36,5 m.

Dziwne odkrycie na Marsie. Znaleziono kopułę i piramidę
(Google Earth)

*Pochodzenia tych tajemniczych obiektów do końca nie wyjaśniono. *Znalazł je na Google Earth jeden z internautów. Informację dalej podał youtuber ArtAlienTV. Znalezisko znajduje się między kraterami Oyama i Mawrth Vallis. Jego zdaniem obydwa obiekty nie wyglądają na twór natury. Do tego świetnie widać je na zdjęciach. Pikanterii dodaje fakt, że właśnie w tej dolinie Europejska oraz Rosyjska Agencja Kosmiczna planowały lądowanie marsjańskiego łazika w 2020 roku.

Póki co kulę oraz piramidę można wytłumaczyć tylko w jeden sposób. To najprawdopodobniej efekt działania wiatru, który uformował wydmy o charakterystycznym kształcie.

*To już nie pierwszy raz, kiedy na Marsie ktoś zauważa jakiś nienaturalny kształt. *Najsłynniejsza jest twarz marsjańska. To tak naprawdę wydma, która przy porannym słońcu przypominała facjatę.

*O takich odkryciach na pewno usłyszymy jeszcze nie raz. *Wszystko przez to, że nasz mózg ma tendencję do rozpoznawania dobrze znanych nam kształtów (np. ludzkich części ciała czy zwierząt) w elementach krajobrazu. Stąd też niektóre chmury potrafią przypominać uśmiechniętą twarz czy głowę psa.

Zobacz także: Zobacz też: Wyprawa na Marsa

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić