o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Dziwne zachowanie ryb zwiastuje kataklizm. Japończycy obserwują w strachu

168
Podziel się

W japońskim nazywa się je "posłańcami z pałacu morskich bogów". W krótkich odstępach czasu kilka z nich złowili rybacy, a jedną sztukę znaleziono na plaży. Japończycy nie mają wątpliwości - gdy to się dzieje, nadchodzi kataklizm.

Dziwne zachowanie ryb zwiastuje kataklizm. Japończycy obserwują w strachu
(Instagram.com)
bEEmoILF

Ryby te żyją na głębokości od 200 do 1000 metrów. To właśnie dlatego ich złowienie lub znalezienie na brzegu jest niezwykłą rzadkością. I choć naukowcom nie udało się wyjaśnić tej zagadki, zawsze, gdy ludzie natrafiają na Regalecidae w Japonii nadchodzi tsunami lub inny kataklizm - informuje CNN

Dwie złowił rybak w prefekturze Toyama. Po tym odkryciu liczba złowionych od początku 2018 roku ryb tego gatunku wzrosła do 7. Tego samego dnia 3-metrowy okaz znaleźli plażowicze w Toyama Bay, a 4-metrowa Regalecidae została wyciągnięta z sieci rybackiej w porcie Imizu.

Zawsze, gdy te ryby uciekają ze swojego naturalnego środowiska, dzieje się coś złego. Boimy się nadejścia tsunami, choć ostatnim razem było to silne trzęsienie ziemi - komentuje rybak, który wyłowił rybę w porcie Imizu.

bEEmoILH

W mit o rybach zwiastujących katastrofę masowo Japończycy uwierzyli w 2011 roku. Wtedy w krótkim okresie znaleziono 12 ryb tego gatunku, a kilka dni później nadeszło trzęsienie ziemi i tsunami, które zniszczyły m.in. Fukushimę. Wcześniej legenda krążyła raczej wśród rybaków.

Naukowcy mają swoje teorie. Jedna z nich zakłada, że Regalecidae podążając za pożywieniem, czasem wypłyną ze swoich naturalnych głębokości. Kazusa Saiba twierdzi, że krótko przed podwodnymi trzęsieniami na dnie zachodzą zmiany, które ten gatunek ryb odnotowuje jako zagrożenie i zaczyna przed nim uciekać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEmoILN
bEEmoIMi
KOMENTARZE
(168)
plautilla
3 lata temu
W Fuku szimie wciąż jest wyciek radioaktywny. Piszą,że rdzeń elektrowni atamowej mógł juz przebić pokłady stałej materii ziemskiej i idzie do jądra ziemi.
Domis
3 lata temu
Tylko że Fukushima to była awaria reaktora którą próbowali zakamuflować trzęsieniem ziemi i tsunami ... Ehhh
Daniel
3 lata temu
Wcale mnie to nie dziwi, mój dziadek pracował w kopalni i opowiadał że tam takimi "posłańcami podziemnych bogów" były szczury, jak nadchodziło coś złego to te uciekały.
bEEmoIMj
maroz
3 lata temu
WSTĘGOR KRÓLEWSKI
gość
3 lata temu
Nastąpi koniec świata, ale takiego jakiego my znamy. Po nas będą przodowały karaluchy.
YoorecK
3 lata temu
Największy kataklizm zapewniają nam Japończycy... te ludzkie pasożyty, dziennie łowią i zjadają olbrzymie ilości ryb... Posiadają największą na Świecie flotę rybacką, w Tokio jest największy na świecie rybny targ. Dzięki nim, kilkaset gatunków ryb dziś możemy oglądać jedynie w encyklopedii...
antek
3 lata temu
jak jest w wiezieniu ?
witold
3 lata temu
przyrody się nie oszuka. Jak rybacy mówią, że nastąpi kataklizm, bo zwiastują te ryby to tak się stanie. Ja im wierzę i tak będzie. Nastąpi to szybko.
POLA
3 lata temu
COŚ W TYM JEST.
Adam
3 lata temu
LEKARZE ICH NIENAWIDZĄ
klamot
3 lata temu
Swiadkowie jehowy nie mogą się mylić.w sukurs przyszły ryby. ciekawe,co jeszcze?
Aqa
3 lata temu
Po polsku to król śledziowy, faktycznie brzmi groźnie
KONIEC JEST B...
3 lata temu
...a na koncu pojawi sie Godzillai !
bEEmoIMb
Janusz
3 lata temu
Fajna ta ryba, taka niezbyt tlusta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić