REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski19.05.19 (16:46)

Egipt. Krwawy atak na turystów koło Piramidy Cheopsa w Gizie

Eksplozja w Egipcie raniła turystów i uszkodziła autobus, którym jechali. Atak nastąpił przy Wielkim Muzeum Egipskim w pobliżu Piramidy Cheopsa w Gizie.
Rita Khoury / Twitter

Doniesienia z Egiptu mówią o kilkunastu rannych turystach. Arabskie serwisy podawały, że rannych jest od 12 do 17 osób. Według najnowszych danych pochodzących od egipskich służb bezpieczeństwa, w ataku rannych zostało 16 osób - podaje BBC News. Media w Egipcie podają liczbę ofiar o jedną większą.

Celem był autobus przewożący turystów. Zwiedzali oni egipskie archeologiczne skarby w rejonie Piramidy Cheopsa. Eksplozja ładunku umieszczonego na drodze nastąpiła, gdy pojazd przejeżdżał wzdłuż ogrodzenia Wielkiego Muzeum Egipskiego.

REKLAMA

Na Twitterze i Facebooku pojawiły się zdjęcia i filmy z okolic Gizy.

*Atak na turystów w Egipcie. Kto jest wśród ofiar? *

Ofiarami wybuchu koło Wielkiego Muzeum Egipskiego są również zagraniczni turyści - informują egipscy śledczy.

Wśród poszkodowanych w eksplozji są obywatele RPA. Pojazdem jechało 25 przyjezdnych, głównie z Afryki Południowej. Rannych zostało 7 turystów. Jak podają źródła medyczne, obrażenia odnieśli także Egipcjanie, według mediów jest 10 osób poszkodowanych z tego kraju. Lekarze informują, że ranni mają lekkie i średnie obrażenia.

Służby w Egipcie nie mają wątpliwości, że to atak terrorystyczny. Żadna organizacja nie przyznała się jeszcze do odpowiedzialności za zamach, ale w przeszłości skrajni muzułmanie dokonywali już podobnych ataków na turystów. W grudniu 2018 roku zginęło 3 wietnamskich turystów i ich przewodnik z Egiptu po tym, jak eksplodował ładunek umieszczony przy drodze, którą przejeżdżał autobus turystyczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ma 2600 lat. Nie ma starszej w Egipcie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij