Radosław Opas
Radosław Opas| 

Egzaminy gimnazjalne w Gdyni odbędą się mimo strajku nauczycieli

4

Pomimo trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne, które będą przeprowadzane w Gdyńskich szkołach, odbędą się zgodnie z planem.

Egzaminy gimnazjalne w Gdyni odbędą się mimo strajku nauczycieli
(East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Strajk nauczycieli odbywa się już trzeci dzień. W większości przypadków rodzice postanowili, że nie będą posyłać swoich dzieci do szkół – tak było w poniedziałek i wtorek. Dziś jednak, czyli w środę 10 kwietnia, rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne.

W Gdyni pracownicy szkół zmobilizowali. Władze miasta otrzymały deklaracje od dyrektorów 22 placówek, że egzaminy gimnazjalne odbędą się w planowanym terminie, bez względu na trwający strajk nauczycieli. Zapewnio, że testy zostaną przeprowadzone prawidłowo, uwzględniając przede wszystkim dobro dzieci.

Mimo iż obowiązek organizacji i przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych spoczywa na Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, my jako samorząd staramy się wspierać naszych dyrektorów, żeby egzaminy odbyły się zgodnie z planem – mówi w rozmowie z portalem gdynia.naszemiasto.pl Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Egzaminy gimnazjalne zakończą się w piątek. Testy są podzielone na trzy części: humanistyczną, matematyczno - przyrodniczą i językową. Ósmoklasiści zdawać zaczną w najbliższy poniedziałek 15 kwietnia. Szkoły w Gdyni, w których odbędą się egzaminy to: SP 8, SP 11, SP 12, SP 26, SP 31, SP 40, SP 43, SP 44, SP 48, SP 51, SP 52, ZSP 2, ZSP 3, ZSP 4, ZSSO, ZSO 1, ZSO 2, ZSO 5, ZSO 6, ZSO 7, ZSS 17, XVII LO.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić