Patryk Kowalski| 
aktualizacja 

Egzekucja niewidomego. Na krzesło elektryczne czekał 28 lat

266

Władze stanu Tennessee przygotowują się na egzekucję 53-letniego mężczyzny, który w 1991 roku podpalił swoją byłą partnerkę. Obrażenia, jakich doznała kobieta, były na tyle duże, że ofiary nie udało się uratować. Czekający od niemal trzech dekad na wykonanie kary śmierci więzień, podczas pobytu w zamknięciu stracił wzrok.

Egzekucja niewidomego. Na krzesło elektryczne czekał 28 lat
(Tennessee Department of Correction)

Morderca trafił do więzienia w wieku 25 lat. Lee Hall, znany również jako Leroy Hall Jr., ma zostać stracony w czwartek przy pomocy krzesła elektrycznego. To kara za podpalenie auta, w którym siedziała jego była dziewczyna Traci Crozier. Wyrokowi sprzeciwiali się jego awokaci.

Lee Hall jest ślepy i bezbronny. Gdyby przebywał w więzieniu przez resztę życia, nie istnieje praktycznie żadne ryzyko, że wyrządziłby komuś krzywdę – twierdzili w 2018 roku adwokaci Halla.

Morderca sam wybrał sposób śmierci. Z powodu tego, że 53-latek dokonał zbrodni w 1991 roku, ówczesne prawo w Tennessee pozwalało skazanemu na śmierć zdecydować, czy chce zginąć od zastrzyku z trucizną, czy też od porażenia prądem.

Musi cierpieć, gdy będzie tam siedzieć. Im dłużej, tym lepiej. Traci musiała cierpieć, więc teraz i on musi cierpieć – powiedziała Wooten Crozier, siostra zabitej kobiety.

Zobacz także: Zobacz także: 23-letni konkubent matki podejrzany o morderstwo 3-latka

Lee Hall stracił wzrok w więzieniu. Jego obrońcy uważają, że od chwili umieszczenia w zakładzie karnym, widzenie mężczyzny pogarszało się z roku na rok. Powodem miała być niewłaściwie leczona jaskra - donosi Fox News.

Była partnerka skazanego zginęła tragiczną śmiercią. Według ustaleń śledczych Lee Hall wrzucił podpalony kanister z benzyną do samochodu, w którym siedziała Traci Crozier. Jej skóra uległa spaleniu w niemal 90 proc., zgon stwierdzono w szpitalu następnego dnia. Powodem furii Hall’a miała być zazdrość oraz fakt, że Crozier postanowiła się z nim rozstać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić