Aldona Brauła
|

Ekwador. Rząd uciekł ze stolicy po serii protestów

24 reakcje
0
0
24
Podziel się

Prezydent Ekwadoru przeniósł swój rząd po gwałtownych protestach mających miejsce w stolicy państwa. Ludzie sprzeciwiają się nowym planom oszczędnościowym, po których wszystko drożeje.

Ekwador. Rząd uciekł ze stolicy po serii protestów
(East News, AP/Associated Press/East News)

Prezydent Ekwadoru Lenin Moreno został zmuszony do przeniesienia swojego rządu. W telewizji publicznej ogłosił, ze od teraz będą przebywać w mieście Guayaquil.

Decyzję podjął po serii protestów jakie miały miejsce w Quito. Strajkujący zaatakowali budynek kongresu, a także kilka zakładów naftowych. To zmniejszyło wydobycie ropy o 30 proc.

Policja próbowała wyprzeć protestujących używając gazu łzawiącego. Mimo to nie udało się stłumić agresji i złości u ludzi. Mieszkańcy Quito wyszli na ulicę po tym jak prezydent ogłosił program oszczędnościowy, w tym wstrzymanie dopłat do paliw. To natychmiast spowodowało wzrost cen gazu.

Środki oszczędnościowe są częścią umowy o dofinansowanie w wysokości aż 4,2 mld dolarów. Moreno zawarł ją z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Mieszkańcy Quito wzywają Moreno do odwrócenia polityki, która według nich pogłębi nierówności gospodarcze w kraju. Protestujący są bardzo agresywni, walczą z policją, podpalają budynki i blokują drogi. Prezydent wezwał ich do rozmów, ale odmówili. W obliczu tych wydarzeń rząd został zmuszony do ucieczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

24
0
0
KOMENTARZE
(24)
Jyest
4 miesiące temu
Socjalizm doprowadzi każdą gospodarkę do upadku.
eko
4 miesiące temu
Nas czeka to samo przez te kosmiczne podwyżki pensji budżetówce.
GKK
4 miesiące temu
A co z Cejrowskim- rezygnował z polskiego obywatelstwa? Ekwador to taki fajny kraj.
robert
4 miesiące temu
CZŁOWIEK NIE CHCE RÓWNOŚCI I DLATEGO TAK SIĘ DZIEJE
lolololololol...
4 miesiące temu
Zwiększenie kosztów życia choćby o kilkanaście procent to dla miliardów ludzi początek walki o przetrwanie. Skoro nie pozostawiono im wyjścia będą walczyć by takowe znaleźć. Popełnią przy tym wiele błędów z przeszłości jednak alternatywą dla potencjalnie katastrofalnych pomyłek jest nie posiadanie przyszłości... Niestety, jeżeli cały wzrost gospodarczy, przyrost demograficzny i politykę społeczną opiera się na długu to efekt finalny będzie zawsze tak samo destruktywny. Nie można też zapominać o wkładzie agendy klimatycznej, w ramach której syci piewcy literackiej fikcji, gotowi są wmawiać najuboższym mieszkańcom tego świata, że głód oraz ubóstwo są czymś pozytywnym. Ludzie tak jak wszystkie organizmy żywe potrzebują dostępu do tanich źródeł energii i będą postrzegać każdego kto im takowego odmawia jako swego wroga... to całkowicie naturalne. Innymi słowy, świat czeka rewolucja energetyczna lecz jej efekty mogą być skrajnie nie przystającymi do oczekiwań, tych którzy już się nasycili.
Najnowsze komentarze (24)
Ecik
3 miesiące temu
A nasz dopiero po miesiącu od wyborów będzie wiał. Dlatego załatwili wyjazd do USA i Izraela bez wizowo.
Oj
4 miesiące temu
3 wojna światowa idzie wielkimi krokami.
Ziomus samo ż...
4 miesiące temu
Mają jaja nie to co my
Jeep
4 miesiące temu
Usa zaprowadza w kolejnym kraju demokrację 😁
um
4 miesiące temu
Ciemny lud najpierw coś niszczy a potem ma pretensje, że to nie działa- jak trzeba.
pawel
4 miesiące temu
to tak jak nasz rząd w 1939 roku ...
Mydelniczka 5...
4 miesiące temu
To samo bedzoe z pisem ..jak ich elektorat sie przekona jak pis robi ich w WALA
karol
4 miesiące temu
ehhh brawo brawo ekwadorczycy gratuluje odwagi i hartu ducha dobrze ze umiecie o siebie walczyc i mozecie bo u nas sie juz nie da
JÓZEK:)
4 miesiące temu
Lenin haha na drugie ma Josif?
Heh
4 miesiące temu
Szkoda ze Polacy tak nie potrafią
as
4 miesiące temu
brawo ekwador _ fuck the system fuck nwo
123
4 miesiące temu
Mozna? Mozna.
Jan
4 miesiące temu
Wszystkim socjalistom kiedyś kończą się cudze pieniądze. Brazylia, Węgry, Grecja, Wenezuela. Dziś Ekwador jutro Pislandią.
bb
4 miesiące temu
wszystko (to) przed nami
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić