Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Fałszywi dziennikarze złapani w Anglii. Filmowali sekrety bazy wojskowej

35
Podziel się:

W bazach wojskowych na terenie całej Wielkiej Brytanii zarządzono alarm po tym, jak fałszywa rosyjska ekipa telewizyjna próbowała dostać się na teren tajnej siedziby jednostki wojskowej odpowiedzialnej za wojnę cybernetyczną.

Fałszywi dziennikarze złapani w Anglii. Filmowali sekrety bazy wojskowej
(Instagram.com)

Podejrzaną aktywność wychwyciły kamery monitoringu. Przy ogrodzeniu otaczającym bazę w Berkshire widoczne były dwie osoby z kamerą telewizyjną. Jedną z nich zidentyfikowano jako rosyjskiego reportera Timura Siriazjewa – donosi „Independent”.

Na nagraniu widać dziennikarzy wysiadających z samochodu. „Dwóch mężczyzn podeszło do głównego wejścia na teren baraków. Próbowali dostać się do środka, podając się za przedstawicieli mediów. Mówili, że tworzą materiał dla Programu Pierwszego rosyjskiej telewizji” – czytamy w raporcie.

Żołnierzom zakazano zbliżania się do dziennikarzy. Wojskowi zagrozili wezwaniem policji w razie kolejnej niespodziewanej wizyty. W alercie podkreślono, że Siriazjew „aktywnie raportował w sprawie otrucia Siergieja Skripala”.
Tymczasem w rosyjskiej telewizji pojawił się materiał Siriazjewa. Reporter opisał w nim incydent i oskarżył jednostkę o „fałszowanie dowodów w celu zdyskredytowania Rosji i Syrii”, a także „sianie paniki, wrogości i nienawiści” w mediach społecznościowych.

Bezpieczeństwo naszych baz i ich personelu traktujemy bardzo poważnie. Jeśli ktokolwiek dostrzeże w okolicy bazy wojskowej osobę zachowującą się podejrzanie, powinien natychmiast zawiadomić policję - skomentował brytyjski minister obrony Gavin Williamson.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
AntyTeza
4 lata temu
A prawda wyglada tak,ze byli to prawdziwi dziennikarze, ktorzy wystapili z pozowleniem o fotografowanie w miejscu publicznym niedaleko bazy. straznicy dostali skany dokumentow I wyrazili zgode na obecnosc po czym sie rozmyslili I zrobili afere. Polecam Polakom przestanie ogladania pro amerykanskiej propagandy I zaczac ogladac inna telewizje od tych 6 agencji medialnych ktora ma 90% zasiegu USA
stefan
4 lata temu
trafiło na mnie !
szkoda czytać
4 lata temu
następny fuck news
Polak
4 lata temu
rusy kombinują od dawna ! to będzie 3 wojna światowa
Zbyszek
4 lata temu
Polscy styropianowe naiwniaki wyśmiewali tabliczki z zakazem fotografowania baz Wojska Polskiego.
Dresar
4 lata temu
baraków? Tłumacza macie takiego po 15 zł za stronę?
gnago
4 lata temu
ee.. Splot sprzeczności reporter a fałszywa ekipa TV , tajna baza , a okazuje się z płotem i zakazem filmowania zdjęć , wejść. Kupy sie nie trzyma , albo chaotycznie pisane po wyrwaniu ze snu
eg
4 lata temu
to jakas kabaretowa, prymitywna sytuacja agenci tak nie dzialaja
Gringo
4 lata temu
Russian trolls were killed
Ubix
4 lata temu
Tzw. Wilgotny nadawca. Lepiej nie mogli tego wymyśleć.
op
4 lata temu
nie rozumiem, skoro to BYLI dziennikarze, to dlaczego " próbowali się podać"?? i co to za "szpiegowanie, skoro przyleźli wielką włączoną kamerą informując, że chcą nagrywać? Inna sprawa, że ruscy zaczęli się strasznie szarogęsić...
Barakowóz
4 lata temu
„Dwóch mężczyzn podeszło do głównego wejścia na teren baraków..." Barrack to po angielsku znazcy też koszary. Więc tu raczej o to chodziło...
don
4 lata temu
A może to amerykańscy albo żydowscy szpiedzy?
007
4 lata temu
A W POLSCE ?????????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić