Barbara Jaros| 
aktualizacja 

Fałszywi dziennikarze złapani w Anglii. Filmowali sekrety bazy wojskowej

43

W bazach wojskowych na terenie całej Wielkiej Brytanii zarządzono alarm po tym, jak fałszywa rosyjska ekipa telewizyjna próbowała dostać się na teren tajnej siedziby jednostki wojskowej odpowiedzialnej za wojnę cybernetyczną.

Fałszywi dziennikarze złapani w Anglii. Filmowali sekrety bazy wojskowej
(Instagram.com)

Podejrzaną aktywność wychwyciły kamery monitoringu. Przy ogrodzeniu otaczającym bazę w Berkshire widoczne były dwie osoby z kamerą telewizyjną. Jedną z nich zidentyfikowano jako rosyjskiego reportera Timura Siriazjewa – donosi „Independent”.

Na nagraniu widać dziennikarzy wysiadających z samochodu. „Dwóch mężczyzn podeszło do głównego wejścia na teren baraków. Próbowali dostać się do środka, podając się za przedstawicieli mediów. Mówili, że tworzą materiał dla Programu Pierwszego rosyjskiej telewizji” – czytamy w raporcie.

Żołnierzom zakazano zbliżania się do dziennikarzy. Wojskowi zagrozili wezwaniem policji w razie kolejnej niespodziewanej wizyty. W alercie podkreślono, że Siriazjew „aktywnie raportował w sprawie otrucia Siergieja Skripala”.
Tymczasem w rosyjskiej telewizji pojawił się materiał Siriazjewa. Reporter opisał w nim incydent i oskarżył jednostkę o „fałszowanie dowodów w celu zdyskredytowania Rosji i Syrii”, a także „sianie paniki, wrogości i nienawiści” w mediach społecznościowych.

Bezpieczeństwo naszych baz i ich personelu traktujemy bardzo poważnie. Jeśli ktokolwiek dostrzeże w okolicy bazy wojskowej osobę zachowującą się podejrzanie, powinien natychmiast zawiadomić policję - skomentował brytyjski minister obrony Gavin Williamson.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić