REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas23.08.19 (11:49)

Gdańsk. Dyplom za pieniądze. Nauczyciel wpadł podczas sprzedaży

W Gdańsku zatrzymano nauczyciela akademickiego, który sprzedał dyplom ukończenia studiów osobie nawet nie wpisanej na listę studentów. 63-letni wykładowca z Łodzi wpadł na gorącym uczynku. o2 dowiedziało się u śledczych w Gdańsku, że obciążające dokumenty znaleziono też w mieszkaniu zatrzymanego.
Policja

Wykładowcę zatrzymano w Gdańsku podczas brania łapówki. Do ujęcia nauczyciela akademickiego doszło 19 sierpnia, bezpośrednio po przyjęciu gotówki. Za dyplom kazał sobie zapłacić 2,5 tys. zł. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia.

Nauczyciel podrobił dyplom. Pieniądze wykładowca otrzymał za wydanie fałszywego świadectwa ukończenia studiów podyplomowych osobie, która nigdy nie brała w nich udziału. Przez wręczeniem łapówki, powiadomiła ona policję o nadchodzącej transakcji.

REKLAMA

W domu zatrzymanego zabezpieczono inne dokumenty, które mogą wskazywać na działanie korupcyjne – powiedziała w rozmowie z o2 Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zobacz także: Pijany Bułgar chciał dać łapówkę policjantom

Prokuratura wniosła o areszt dla nauczyciela. Wniosek ten został jednak odrzucony przez gdański sąd. Na 63-letnim wykładowcy z Łodzi ciążą zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij