o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Gdańsk. Dyplom za pieniądze. Nauczyciel wpadł podczas sprzedaży

112
Podziel się

W Gdańsku zatrzymano nauczyciela akademickiego, który sprzedał dyplom ukończenia studiów osobie nawet nie wpisanej na listę studentów. 63-letni wykładowca z Łodzi wpadł na gorącym uczynku. o2 dowiedziało się u śledczych w Gdańsku, że obciążające dokumenty znaleziono też w mieszkaniu zatrzymanego.

Gdańsk. Dyplom za pieniądze. Nauczyciel wpadł podczas sprzedaży
(Policja)
bDAklOlh

Wykładowcę zatrzymano w Gdańsku podczas brania łapówki. Do ujęcia nauczyciela akademickiego doszło 19 sierpnia, bezpośrednio po przyjęciu gotówki. Za dyplom kazał sobie zapłacić 2,5 tys. zł. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia.

Nauczyciel podrobił dyplom. Pieniądze wykładowca otrzymał za wydanie fałszywego świadectwa ukończenia studiów podyplomowych osobie, która nigdy nie brała w nich udziału. Przez wręczeniem łapówki, powiadomiła ona policję o nadchodzącej transakcji.

W domu zatrzymanego zabezpieczono inne dokumenty, które mogą wskazywać na działanie korupcyjne – powiedziała w rozmowie z o2 Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

bDAklOlj
Zobacz także: Zobacz także: Pijany Bułgar chciał dać łapówkę policjantom

Prokuratura wniosła o areszt dla nauczyciela. Wniosek ten został jednak odrzucony przez gdański sąd. Na 63-letnim wykładowcy z Łodzi ciążą zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

bDAklOlp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAklOlK
KOMENTARZE
(112)
Patrick K.
rok temu
Nic nowego => w latach 50 , 60 , 70 i 80tych spora część PRLowskich notabli oraz ich resortowe dzieciątka w ten sposób zdobywała "wykształcenie. W mrocznych latach pięćdziesiątych kiedy władza ludowa produkowała "inteligencję" z pospólstwa elegancko rzecz ujmując tak się studia robiło "polakom" z nadania i zasłużonym dla NKWD oraz radzieckich komisarzy towarzyszom... Wielu z nich funkcjonowało jeszcze do niedawna w przestrzeni publicznej i aparacie państwowym.
Dragan
rok temu
Tano się cenił za taki dyplom.
dość pozorant...
rok temu
Ciekawe co to za "Alma Mater" :))))))))))))))))))). Wszystkie jej dyplomy do weryfikacji!
bDAklOlL
Polak
rok temu
I potem takich mamy magistrów w sejmie
dfgdgfg
rok temu
to teraz warto sobie odpowiedziec na pytanie... ile takich osób z takim dyplomem jest na rynku? buheeheheheheheheheheehehehehehe np w szpitalach
Najnowsze komentarze (112)
Zenek
rok temu
Niestety ale studia oczywiście poza kierunkami specjalistycznimi nie wiele dają poza "papierkiem" więc to była chyba niska szkodliwość...
Pter
rok temu
Sprawdzcie kadry morskie :))) Tam co trzeci z kupionym dyplomem chyba ze, obecnie glownym wymogiem do zajmowania stopnia oficerskiego jest odgadniecie gdzie dziob a gdzie rufa.
Mnm
rok temu
Nic nowego ! Kiedyś komuna zdobywała tak wykształcenie a teraz ich następcy z PiS .
Andre
rok temu
obecnie coraz wiecej takich ,co widać i słychać pseudo mgr,przedstawicielem handlowym,bo brak wiedzy
Cezar
rok temu
Oj głupi Ty głupi aż przykro czytac
ali
rok temu
Za PO w Świętokrzyskim to była norma dla nowych działaczy.
asja
rok temu
to teraz nauczyciele beda robic lewe interesy poki nie dadza im podwyzki na godne zycie zamaist tego zycie spedza w pudle ubedzie nam nauczycieli kto popakow bedzie potem uczyl?
zenek łopata
rok temu
Człowiek po studiach - to określenie schodzi na psy. Tytuły profesorskie znaczą coraz mniej, wystarczy posłuchać ich mowy - nienawiść i wulgaryzmy na najwyższym poziomie. Redaktorku, popraw błędy w artykule.
bDAklOlD
Domino
rok temu
Taniutko.10x tyle bym wzięła. Studiowanie kosztuje kilkadziesiąt tysiecy. Dyplom za pominięcie nauki powinien być droższy.
wojjan
rok temu
Pewnie robił zbyt dużą konkurencję dla tych z PO.
NIK.
rok temu
Właśnie przez takie dyplomy później jest patologia w kraju bo wszędzie liczy się papier nie ważne czy umiesz czy nie. Po co zarobić 3 tys miesięcznie jak można kupić papier i zarabiac 3 razy więcej.
pik
rok temu
widać proceder nie skończył się na latach 80-tych
Alfik
rok temu
Pseudokultura, sędziowie, wyższe uczelnie,media siedlisko postkomuny i wszelkiego buractwa
dd
rok temu
wielkie halo...nasz KABEL NARODOWY bolus walesa, dostawal dyplomy za friko !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić