Radosław Opas
|

Gdańsk. Dyplom za pieniądze. Nauczyciel wpadł podczas sprzedaży

112 reakcji
0
0
112
Podziel się

W Gdańsku zatrzymano nauczyciela akademickiego, który sprzedał dyplom ukończenia studiów osobie nawet nie wpisanej na listę studentów. 63-letni wykładowca z Łodzi wpadł na gorącym uczynku. o2 dowiedziało się u śledczych w Gdańsku, że obciążające dokumenty znaleziono też w mieszkaniu zatrzymanego.

Gdańsk. Dyplom za pieniądze. Nauczyciel wpadł podczas sprzedaży
(Policja)

Wykładowcę zatrzymano w Gdańsku podczas brania łapówki. Do ujęcia nauczyciela akademickiego doszło 19 sierpnia, bezpośrednio po przyjęciu gotówki. Za dyplom kazał sobie zapłacić 2,5 tys. zł. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia.

Nauczyciel podrobił dyplom. Pieniądze wykładowca otrzymał za wydanie fałszywego świadectwa ukończenia studiów podyplomowych osobie, która nigdy nie brała w nich udziału. Przez wręczeniem łapówki, powiadomiła ona policję o nadchodzącej transakcji.

W domu zatrzymanego zabezpieczono inne dokumenty, które mogą wskazywać na działanie korupcyjne – powiedziała w rozmowie z o2 Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura wniosła o areszt dla nauczyciela. Wniosek ten został jednak odrzucony przez gdański sąd. Na 63-letnim wykładowcy z Łodzi ciążą zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

112
0
0
KOMENTARZE
(112)
Patrick K.
6 miesięcy temu
Nic nowego => w latach 50 , 60 , 70 i 80tych spora część PRLowskich notabli oraz ich resortowe dzieciątka w ten sposób zdobywała "wykształcenie. W mrocznych latach pięćdziesiątych kiedy władza ludowa produkowała "inteligencję" z pospólstwa elegancko rzecz ujmując tak się studia robiło "polakom" z nadania i zasłużonym dla NKWD oraz radzieckich komisarzy towarzyszom... Wielu z nich funkcjonowało jeszcze do niedawna w przestrzeni publicznej i aparacie państwowym.
Dragan
6 miesięcy temu
Tano się cenił za taki dyplom.
dość pozorant...
6 miesięcy temu
Ciekawe co to za "Alma Mater" :))))))))))))))))))). Wszystkie jej dyplomy do weryfikacji!
Polak
6 miesięcy temu
I potem takich mamy magistrów w sejmie
dfgdgfg
6 miesięcy temu
to teraz warto sobie odpowiedziec na pytanie... ile takich osób z takim dyplomem jest na rynku? buheeheheheheheheheheehehehehehe np w szpitalach
Najnowsze komentarze (112)
Zenek
6 miesięcy temu
Niestety ale studia oczywiście poza kierunkami specjalistycznimi nie wiele dają poza "papierkiem" więc to była chyba niska szkodliwość...
Pter
6 miesięcy temu
Sprawdzcie kadry morskie :))) Tam co trzeci z kupionym dyplomem chyba ze, obecnie glownym wymogiem do zajmowania stopnia oficerskiego jest odgadniecie gdzie dziob a gdzie rufa.
Mnm
6 miesięcy temu
Nic nowego ! Kiedyś komuna zdobywała tak wykształcenie a teraz ich następcy z PiS .
Andre
6 miesięcy temu
obecnie coraz wiecej takich ,co widać i słychać pseudo mgr,przedstawicielem handlowym,bo brak wiedzy
Cezar
6 miesięcy temu
Oj głupi Ty głupi aż przykro czytac
ali
6 miesięcy temu
Za PO w Świętokrzyskim to była norma dla nowych działaczy.
asja
6 miesięcy temu
to teraz nauczyciele beda robic lewe interesy poki nie dadza im podwyzki na godne zycie zamaist tego zycie spedza w pudle ubedzie nam nauczycieli kto popakow bedzie potem uczyl?
zenek łopata
6 miesięcy temu
Człowiek po studiach - to określenie schodzi na psy. Tytuły profesorskie znaczą coraz mniej, wystarczy posłuchać ich mowy - nienawiść i wulgaryzmy na najwyższym poziomie. Redaktorku, popraw błędy w artykule.
Domino
6 miesięcy temu
Taniutko.10x tyle bym wzięła. Studiowanie kosztuje kilkadziesiąt tysiecy. Dyplom za pominięcie nauki powinien być droższy.
wojjan
6 miesięcy temu
Pewnie robił zbyt dużą konkurencję dla tych z PO.
NIK.
6 miesięcy temu
Właśnie przez takie dyplomy później jest patologia w kraju bo wszędzie liczy się papier nie ważne czy umiesz czy nie. Po co zarobić 3 tys miesięcznie jak można kupić papier i zarabiac 3 razy więcej.
pik
6 miesięcy temu
widać proceder nie skończył się na latach 80-tych
Alfik
6 miesięcy temu
Pseudokultura, sędziowie, wyższe uczelnie,media siedlisko postkomuny i wszelkiego buractwa
dd
6 miesięcy temu
wielkie halo...nasz KABEL NARODOWY bolus walesa, dostawal dyplomy za friko !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić