Seweryn Dracki| 
aktualizacja 

Gdynia. Płot zagrodził punkt widokowy. Absurd!

152

- Podejdź no do płota! Podejdź, jako i ja podchodzę, jeśli chcę coś zobaczyć - ta parafraza "Samych swoich" niestety w Gdyni będzie smutną rzeczywistością, a nie komedią. Właściciel działki postanowił bowiem postawić betonowy płot w miejscu popularnego punktu widokowego na Kamiennej Górze.

Gdynia. Płot zagrodził punkt widokowy. Absurd!
(Agencja Gazeta)

O sprawie informuje serwis Trójmiasto.pl. Szpetna konstrukcja przy ul. Mickiewicza została wzniesiona w piątek. Sprawa już trafiła do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, ponieważ nie była konsultowana z miejskim konserwatorem zabytków. *A przypomnijmy, że Kamienna Góra w Gdyni jest objęta jego ochroną. *

Lokalnym dziennikarzom udało dotrzeć się do jednego ze spadkobierców dawnych właścicieli tego terenu. - Rozumiem kontrowersje, ale teren jest prywatny, więc możemy go ogrodzić zgodnie z prawem do dysponowania swoją własnością - przekonuje.

Nieco inne stanowisko prezentują jednak władze Gdyni. - Teren Kamiennej Góry jest objęty ochroną miejskiego konserwatora zabytków. Każda budowa w tym miejscu wymaga uzgodnień z miejskim konserwatorem zabytków - przekonuje w rozmowie z Trójmiasto.pl Agata Grzegorczyk, rzeczniczka Urzędu Miasta w Gdyni.

Urzędniczka zapewnia też, że sprawa została skierowana do inspektora budowlanego, który ma moc ukarać za samowolę budowlaną, a nawet nakazać jej rozbiórkę.

Jest więc nadzieja dla wszystkich mieszkańców Gdyni i turystów, którzy do tej pory tak chętnie spacerowali ulicą Mickiewicza na Kamiennej Górze, która jest fragmentem większej trasy spacerowej szlakiem gdyńskiego modernizmu, na którym można było podziwiać m.in. miejską plażę i port.

Teraz fragment tej trasy wygląda tak:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić