#greatesthits Piosenka zainspirowana lekturą Koranu

Nie masz pomysłu, którą piosenką zacząć imprezę sylwestrową? Postaw na hit Kool & the Gang "Celebration".

Kool & the Gang
Kool & the Gang (flickr.com)

Utwór jest powszechnie znany. Muzyka disco i pozytywny tekst sprawiają, że ludzie na całym świecie do dziś bawią się przy piosence, którą wydano w 1980 roku.

Do powstania piosenki zainspirowała mnie lektura Koranu. Czytałem fragment, w którym Bóg stwarzał Adama, a anioły świętowały i śpiewały hymny pochwalne. To mnie skłoniło do napisania akordów i linijki tekstu "Everyone around the world, come on, let's celebrate - powiedział "Billboardowi" saksofonista Ronald Bell.

*Zespół był zaskoczony sukcesem kompozycji. *Jednak matka wokalisty Jamesa "J.T." Taylora przewidziała popularność piosenki.

Kiedy moja mama usłyszała "Celebration" powiedziała, że będę grał ten utwór przez całe moje życie i muszę do tego się przygotować - powiedział "Billboardowi" wokalista.

*Piosenkę można usłyszeć w wielu filmach i serialach. * Na przykład w produkacjach takich jak: "Simpsonowie", "Niania", "South Park", "Jedz, módl się i kochaj", "Buffy: Postrach wampirów". Podobno zagrano ją nawet dla uwolnionych amerykańskich zakładników z Iranu w 1981 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić