Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Grecja. Wyspa Paros wyeliminuje plastik w przeciągu 3 lat

4
Podziel się:

Wyspa Paros (Grecja) ma zamiar całkowicie wyeliminować odpady z tworzywa sztucznego. Dzięki projektowi "Clean Blue Paros" zmiany zostaną wprowadzone już niebawem, a problem plastiku ma zniknąć z greckiej wyspy w przeciągu trzech lat.

Grecja. Wyspa Paros wyeliminuje plastik w przeciągu 3 lat
(Getty Images, NurPhoto / Contributor)

Grecka wyspa Paros leży między Santorini a Mikonos. Jest również jedną z wysp archipelagu Cyklady. Wyróżnia się biało-niebieską zabudową i urokliwymi plażami. Do tej listy zalet niebawem będzie można dopisać informację, że w przeciągu trzech lat Paros wyeliminuje odpady z tworzyw sztucznych.

Projekt "Clean Blue Paros" jest prowadzony przez brytyjską organizację pozarządową Common Seas, która ma nadzieję, że już niebawem pozbędzie się problemu z plastikiem. Takie zmiany wyspa wprowadza jako pierwsza.

Wyspa została wybrana ze względu na swoją wielkość, liczbę mieszkańców (na Paros mieszka ok. 13 tysięcy osób) i fakt, że każdego roku tę grecką wyspę odwiedza ok. 400 tysięcy turystów.

Do zaprzestania wykorzystywania plastiku zadeklarowało się na razie ok. 50 firm. Organizacja ma nadzieję, że do akcji przyłączą się również inni. Projekt "Clean Blue Paros" zakłada także wykorzystywanie starych i zużytych prześcieradeł, które miałyby posłużyć jako torby na zakupy wielokrotnego użytku. Do szkół miałyby być dostarczane butelki wody wielokrotnego użytku. Plany zakładają również instalowanie fontann z wodą w placówkach edukacyjnych.

Zobacz także: Zobacz także: Morskie olbrzymy. Niesamowite nagranie z drona

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(4)
zzz
2 lata temu
do pierwszej epidemii cholery to będzie działać dobrze ;)
Moj nik
2 lata temu
Oczyszczą z muzułmanów?
tyt
2 lata temu
Brawo !!!!
afrykaner
2 lata temu
myślałem że chodzi o muzułmanów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić