Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Greta Thunberg przeprosiła. Zrobi sobie przerwę

573

Greta Thunberg została oskarżona o nawoływanie do przemocy. Na 16-letnią aktywistkę spadła ostra krytyka z powodu jednego z ostatnich wystąpień. Sprawa jest na tyle poważna, że Greta Thunberg zdecydowała się przeprosić. Dała też do zrozumienia, że planuje zrobić sobie przerwę.

greta thunberg
greta thunberg (East News, The Canadian Press/Associated Press)

Greta Thunberg nie kryje, że ostatnie miesiące były dla niej ciężkie. 16-latka nieustannie odpowiada na krytykę osób publicznych, podróżuje i występuje.

Niedawno miało miejsce apogeum problemów. Doszło do tego, że Greta Thunberg po raz kolejny zdecydowała się wyjaśnić na Twitterze, co miała na myśli. Wszystko przez niefortunne wystąpienie we Włoszech w piątek 13 grudnia. Już następnego dnia aktywistka publicznie przeprosiła.

Czym Greta Thunberg zdenerwowała nawet najwierniejszych zwolenników? Szwedka występowała w Turynie, gdzie przekonywała publiczność, żeby wymusić na politykach rozpoczęcie walki z katastrofą klimatyczną.

Zobacz także: Zobacz też: TVP o Grecie Thunberg. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

To właśnie politycy – zdaniem Thumberg – ponoszą odpowiedzialność za obecną sytuację. W pewnym momencie 16-latka użyła słów, które zostały odebrane jako nawoływanie do sięgnięcia po radykalne środki.

Zadbamy o to, abyśmy postawili ich pod ścianą, aż będą musieli wykonywać swoją pracę i chronić naszą przyszłość – oświadczyła Greta Thunberg.

W jaki sposób tłumaczyła się aktywistka? Jak twierdzi, źródło nieporozumienia leży w różnicach językowych. 16-latka chciała jedynie, żeby politycy zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zaniedbania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W Turynie Greta Thunberg posługiwała się językiem angielskim. Tymczasem swoje przemówienie tłumaczyła bezpośrednio z języka szwedzkiego. Z tego powodu aktywistce umknęło, że wykorzystane przez nią sformułowanie miało ostatecznie zupełnie inny wydźwięk, niż zamierzała.

16-latka wyjawiła, że planuje zrobić sobie przerwę. W okresie świątecznym nie będzie tak aktywna, jak w ostatnich miesiącach. Najbliższe Boże Narodzenie spędzi w gronie bliskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić