Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Greta Thunberg przeprosiła. Zrobi sobie przerwę

503
Podziel się

Greta Thunberg została oskarżona o nawoływanie do przemocy. Na 16-letnią aktywistkę spadła ostra krytyka z powodu jednego z ostatnich wystąpień. Sprawa jest na tyle poważna, że Greta Thunberg zdecydowała się przeprosić. Dała też do zrozumienia, że planuje zrobić sobie przerwę.

greta thunberg
greta thunberg (East News, The Canadian Press/Associated Press)
bCNfKQrp

Greta Thunberg nie kryje, że ostatnie miesiące były dla niej ciężkie. 16-latka nieustannie odpowiada na krytykę osób publicznych, podróżuje i występuje.

Niedawno miało miejsce apogeum problemów. Doszło do tego, że Greta Thunberg po raz kolejny zdecydowała się wyjaśnić na Twitterze, co miała na myśli. Wszystko przez niefortunne wystąpienie we Włoszech w piątek 13 grudnia. Już następnego dnia aktywistka publicznie przeprosiła.

Czym Greta Thunberg zdenerwowała nawet najwierniejszych zwolenników? Szwedka występowała w Turynie, gdzie przekonywała publiczność, żeby wymusić na politykach rozpoczęcie walki z katastrofą klimatyczną.

bCNfKQrr

Zobacz też: TVP o Grecie Thunberg. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

To właśnie politycy – zdaniem Thumberg – ponoszą odpowiedzialność za obecną sytuację. W pewnym momencie 16-latka użyła słów, które zostały odebrane jako nawoływanie do sięgnięcia po radykalne środki.

Zadbamy o to, abyśmy postawili ich pod ścianą, aż będą musieli wykonywać swoją pracę i chronić naszą przyszłość – oświadczyła Greta Thunberg.

W jaki sposób tłumaczyła się aktywistka? Jak twierdzi, źródło nieporozumienia leży w różnicach językowych. 16-latka chciała jedynie, żeby politycy zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zaniedbania.

bCNfKQrx

W Turynie Greta Thunberg posługiwała się językiem angielskim. Tymczasem swoje przemówienie tłumaczyła bezpośrednio z języka szwedzkiego. Z tego powodu aktywistce umknęło, że wykorzystane przez nią sformułowanie miało ostatecznie zupełnie inny wydźwięk, niż zamierzała.

16-latka wyjawiła, że planuje zrobić sobie przerwę. W okresie świątecznym nie będzie tak aktywna, jak w ostatnich miesiącach. Najbliższe Boże Narodzenie spędzi w gronie bliskich.

bCNfKQry

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNfKQrS
KOMENTARZE
(503)
pancek79
8 miesięcy temu
kolejna rzesza
Marcin
8 miesięcy temu
Czy będziemy na bieżąco informowani czym Greta będzie się żywić się w Święta ? Czy nie naruszy równowagi ekologicznej, jedząc np. rybkę?
wbr
8 miesięcy temu
Proszę, by przerwa była stuletnia.W międzyczasie niech uzupełnia wykształcenie.Przecież niedouk nie może być wzorem dla świata!
bCNfKQrT
mirekmojo
8 miesięcy temu
Bardzo źle jej z oczu patrzy. Co to za twór i czyj?
Ryter
8 miesięcy temu
Kto zwolnił ją z obowiązku uczęszczania do szkoły??? Czy w Arabioszwecji młodzież może opuszczać zajęcia i podróżować po świecie??? O co tu chodzi? To dziecko wymaga specjalistycznej opieki a błąka się po świecie i sieje agresję.
Najnowsze komentarze (503)
A JE TO!
5 miesięcy temu
brzydkie dziecko lewakow...
txt
7 miesięcy temu
To dziecie przepełnione jest lewacką propagandą i nic dobrego z Niej nie będzie. No najwyżej druga Angela Merkel (stasi).
endrju1510
7 miesięcy temu
Podstawiona ekoszantażystka,kto za nią stoi
Fakt
8 miesięcy temu
to w0d0gl0wie to zapewne nieslubna c0rka tuska
Ekologia
8 miesięcy temu
Greta w swoich zalozeniach jest przeciwko plastikowymi boiskom tzw. Orlikach i plastikowej letniej skoczni narciarskiej sztucznie wytwarzanym sniegu. Dobrze mysli.
Iks
8 miesięcy temu
Żałosne szpeciadlo. Kolejny pokemon się rodzi i straszy ludzi jak niegdysiejszy przywódca z lat 30 ubiegłego wieku. Za chwilę każe mordować dla klimatu...
ijuż
8 miesięcy temu
Niech ten gamoń weźmie się za naukę. Fajna forma wagarów.
drk
8 miesięcy temu
Dlaczego trzeba być odmieńcem, żeby go w telewizorze pokazywać, dlaczego o normalności nie mówią zwykli ludzie? Bo lepiej zrobić zadymę, ludzi zastraszyć, zaprogramować i wykorzystywać. Ludzkość płaci dziś ogromną cenę za próby jądrowe najbogatszych państw. A taka mała dziewczynka stawiana jest na ekranie telewizora jako wzór czystości społecznego myślenia. Świat upadł.
bCNfKQrL
Jarosław
8 miesięcy temu
Trolle na święta wracają do domu
Stef
8 miesięcy temu
Jest śmieszna.I ta jej groźna mina! A najśmieszniejsze jest to że to działa na dorosłych! Żenujące...
tata
8 miesięcy temu
małoletnia psychopatka, co to za wyraz twarzy? Co z niej wyrośnie?
wreszcie
8 miesięcy temu
Tak , tak zrób sobie przerwę i lepiej się lecz .
Sm
8 miesięcy temu
Greta schowaj swoją brzydką facjate zamilknij na wieki i nie strasz ludzi tymi infantylnymi farmazonami
Gygygy
8 miesięcy temu
To spojrzenie....psycholog potrzebny i to już!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić