Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Greta Thunberg w PE. Anna Zalewska z PiS próbuje odwołać spotkanie

433
Podziel się:

Europosłanka i była minister edukacji Anna Zalewska złożyła wniosek o odwołanie spotkania z Gretą Thunberg. Polityk PiS tłumaczy, że ma na względzie zdrowie "dziecka", jak określiła 17-letnią aktywistkę klimatyczną. Greta Thunberg ma odwiedzić Parlament Europejski w środę.

Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę.
Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę. (Getty Images, NurPhoto / Contributor)

Anna Zalewska próbuje odwołać spotkanie. Członkini PiS złożyła w tej sprawie mailową prośbę do przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

Przewodniczący PE zdecydował o odwołaniu wszystkich wydarzeń i zabronił wstępu do budynku osobom z zewnątrz, chcąc, słusznie, zrealizować zalecenia Komisji Europejskiej, w trosce o zdrowie obywateli. Tym bardziej niezrozumiałe jest narażenie na ewentualne zachorowanie dziecka - Grety Thunberg. Jako dorośli jesteśmy odpowiedzialni za gwarancję bezpieczeństwa młodych ludzi – napisała Anna Zalewska na Facebooku.

Ograniczenia w Parlamencie Europejskim mają związek z koronawirusem. Przewodniczący PE David Sassoli wprowadził je na trzy tygodnie. W tym czasie w budynku PE nie będą się odbywały seminaria ani wydarzenia kulturalne.

Zobacz też: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Parlament Europejski dalej będzie pracować. Ograniczenia obejmą tylko wydarzenia związane z udziałem gości zewnętrznych. Greta Thunberg ma w środę pomówić z eurodeputowanymi o prawie i celach klimatycznych.

Budynek PE odwiedza co roku ok. 700 tys. gości. Koronawirus, z powodu którego wprowadzono ograniczenia, zabił na całym świecie ponad 3 tys. ludzi. Zarażonych jest blisko 90 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(433)
😂🤣😂
3 lata temu
Greta z wykrzywioną gębą i autyzmem, nie radząca sobie w relacjach z innymi ludźmi oto obecny idol młodzieży z całego świata 😄
Zoom
3 lata temu
Zakewską należy odwołać .zawiesić
1650
3 lata temu
Czy to prawda że pani Z razem z kolegami i koleżankami z PiS przestała okradać PCK ?
Franz
3 lata temu
Greta aktywistka he! he!
997
3 lata temu
Niech się lepiej nie odzywa Ta pani już pokazała jak zepsuć oświatę
Gibon
3 lata temu
Ahahaha PiS to wszędzie narobi obory kuwa jak ja się wstydzę że mieszkam jeszcze w Polsce i że jestem Polakiem. Załamka!
vcg
3 lata temu
P. Zalewska a gdzie KASA Z PCK, kozły ofiarne się znalazły???
Polka
3 lata temu
Zastanawiam się kto jest bardziej pozbawiony rozsądku: parlamentarzyści, których ma pouczać ta niedouczona małotala czy to dziecko?!!!!!!!!!!!
Polka
3 lata temu
Co to za parlamentarzyści, których będzie pouczała zarozumiała małolata, która powinna siedzieć w szkole.!!!!!!!Chyba im wszystkim rozum odjęło. Słusznie skomentował kiedyś jakiś gość z USA: do szkoły dziecko, a jak się nauczysz i dorośniesz możesz zabierać głos, a nie teraz odczytywać wypociny ojca.!!!!!
Jonasz
3 lata temu
Kim jest ta szycha Thunberg, że będzie ustalać z eurodeputowanymi o prawie i celach klimatycznych? Poza tym kto ją finansuje i zaprasza, że tak ot sobie może wejść do gmachu parlamentu europejskiego?
dff
3 lata temu
mam nadzieje ze epidemia uderzy w centrum Wiejskiej
apolonia
3 lata temu
Każdy naród ma swoją Gretę. Nasza jest Zalewska
Polak
3 lata temu
A co to za figura ta Greta, że ma rozmawiac w parlamencie europejskim. Co najwyżej w przedszkolu. Co ona ma za szkołe i praktykę. Kto ją będzie słuchał to znaczy, że wie o ekologii naprawde niewiele,i zniża się do poziomu zerowego. Kto ją wogóle promuje. Przecież to jeszcze dziecko. paranoja.
Piotrek
3 lata temu
Jak nie lubie PIS tak tym razem mają rację. Po co się ma Pani minister spotykać z gówniarą co się jej w głowie przewróciło. Ludzie ta dziewczynka powinna chodzić do szkoły a nie karcić polityków. Trochę pokory!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić