o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Greta Thunberg w PE. Anna Zalewska z PiS próbuje odwołać spotkanie

433
Podziel się

Europosłanka i była minister edukacji Anna Zalewska złożyła wniosek o odwołanie spotkania z Gretą Thunberg. Polityk PiS tłumaczy, że ma na względzie zdrowie "dziecka", jak określiła 17-letnią aktywistkę klimatyczną. Greta Thunberg ma odwiedzić Parlament Europejski w środę.

Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę.
Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę. (Getty Images, NurPhoto / Contributor)
bDIPJhNN

Anna Zalewska próbuje odwołać spotkanie. Członkini PiS złożyła w tej sprawie mailową prośbę do przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

Przewodniczący PE zdecydował o odwołaniu wszystkich wydarzeń i zabronił wstępu do budynku osobom z zewnątrz, chcąc, słusznie, zrealizować zalecenia Komisji Europejskiej, w trosce o zdrowie obywateli. Tym bardziej niezrozumiałe jest narażenie na ewentualne zachorowanie dziecka - Grety Thunberg. Jako dorośli jesteśmy odpowiedzialni za gwarancję bezpieczeństwa młodych ludzi – napisała Anna Zalewska na Facebooku.

Ograniczenia w Parlamencie Europejskim mają związek z koronawirusem. Przewodniczący PE David Sassoli wprowadził je na trzy tygodnie. W tym czasie w budynku PE nie będą się odbywały seminaria ani wydarzenia kulturalne.

bDIPJhNP

Zobacz też: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Parlament Europejski dalej będzie pracować. Ograniczenia obejmą tylko wydarzenia związane z udziałem gości zewnętrznych. Greta Thunberg ma w środę pomówić z eurodeputowanymi o prawie i celach klimatycznych.

Budynek PE odwiedza co roku ok. 700 tys. gości. Koronawirus, z powodu którego wprowadzono ograniczenia, zabił na całym świecie ponad 3 tys. ludzi. Zarażonych jest blisko 90 tys. osób.

bDIPJhNV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIPJhOq
KOMENTARZE
(433)
NIK
12 miesięcy temu
Widocznie "pani" Z. boi się zarazić od Grety, która błąka się po całym świecie i może być nosicielem.
polski abdul
12 miesięcy temu
No i gucio ma pani prawo a co z tego wyniknie trudno przewidzieć.
polka
12 miesięcy temu
dobrze zrobia jak ta zales odizolują bo szkoda dziecka jak ją zobaczy to dostanie szoku tak samo jak nasze dzieci to przechodziły
bDIPJhOr
Polka
12 miesięcy temu
Dość złego babo zrobiłaś w Polsce, mam nadzieję, że wśród normalnych ludzi nikt cię słuchał nie będzie!!!
kara647
12 miesięcy temu
Kto ten tekst temu nieukowi napisał ?
Najnowsze komentarze (433)
😂🤣😂
12 miesięcy temu
Greta z wykrzywioną gębą i autyzmem, nie radząca sobie w relacjach z innymi ludźmi oto obecny idol młodzieży z całego świata 😄
Zoom
12 miesięcy temu
Zakewską należy odwołać .zawiesić
1650
12 miesięcy temu
Czy to prawda że pani Z razem z kolegami i koleżankami z PiS przestała okradać PCK ?
Franz
12 miesięcy temu
Greta aktywistka he! he!
997
12 miesięcy temu
Niech się lepiej nie odzywa Ta pani już pokazała jak zepsuć oświatę
Gibon
12 miesięcy temu
Ahahaha PiS to wszędzie narobi obory kuwa jak ja się wstydzę że mieszkam jeszcze w Polsce i że jestem Polakiem. Załamka!
vcg
12 miesięcy temu
P. Zalewska a gdzie KASA Z PCK, kozły ofiarne się znalazły???
Polka
12 miesięcy temu
Zastanawiam się kto jest bardziej pozbawiony rozsądku: parlamentarzyści, których ma pouczać ta niedouczona małotala czy to dziecko?!!!!!!!!!!!
bDIPJhOj
Polka
12 miesięcy temu
Co to za parlamentarzyści, których będzie pouczała zarozumiała małolata, która powinna siedzieć w szkole.!!!!!!!Chyba im wszystkim rozum odjęło. Słusznie skomentował kiedyś jakiś gość z USA: do szkoły dziecko, a jak się nauczysz i dorośniesz możesz zabierać głos, a nie teraz odczytywać wypociny ojca.!!!!!
Jonasz
12 miesięcy temu
Kim jest ta szycha Thunberg, że będzie ustalać z eurodeputowanymi o prawie i celach klimatycznych? Poza tym kto ją finansuje i zaprasza, że tak ot sobie może wejść do gmachu parlamentu europejskiego?
dff
12 miesięcy temu
mam nadzieje ze epidemia uderzy w centrum Wiejskiej
apolonia
12 miesięcy temu
Każdy naród ma swoją Gretę. Nasza jest Zalewska
Polak
12 miesięcy temu
A co to za figura ta Greta, że ma rozmawiac w parlamencie europejskim. Co najwyżej w przedszkolu. Co ona ma za szkołe i praktykę. Kto ją będzie słuchał to znaczy, że wie o ekologii naprawde niewiele,i zniża się do poziomu zerowego. Kto ją wogóle promuje. Przecież to jeszcze dziecko. paranoja.
Piotrek
12 miesięcy temu
Jak nie lubie PIS tak tym razem mają rację. Po co się ma Pani minister spotykać z gówniarą co się jej w głowie przewróciło. Ludzie ta dziewczynka powinna chodzić do szkoły a nie karcić polityków. Trochę pokory!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić