Greta Thunberg w PE. Anna Zalewska z PiS próbuje odwołać spotkanie

610

Europosłanka i była minister edukacji Anna Zalewska złożyła wniosek o odwołanie spotkania z Gretą Thunberg. Polityk PiS tłumaczy, że ma na względzie zdrowie "dziecka", jak określiła 17-letnią aktywistkę klimatyczną. Greta Thunberg ma odwiedzić Parlament Europejski w środę.

Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę.
Anna Zalewska wystosowała pismo. Greta Thunberg ma odwiedzić PE w środę. (Getty Images, NurPhoto / Contributor)

Anna Zalewska próbuje odwołać spotkanie. Członkini PiS złożyła w tej sprawie mailową prośbę do przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

Przewodniczący PE zdecydował o odwołaniu wszystkich wydarzeń i zabronił wstępu do budynku osobom z zewnątrz, chcąc, słusznie, zrealizować zalecenia Komisji Europejskiej, w trosce o zdrowie obywateli. Tym bardziej niezrozumiałe jest narażenie na ewentualne zachorowanie dziecka - Grety Thunberg. Jako dorośli jesteśmy odpowiedzialni za gwarancję bezpieczeństwa młodych ludzi – napisała Anna Zalewska na Facebooku.

Ograniczenia w Parlamencie Europejskim mają związek z koronawirusem. Przewodniczący PE David Sassoli wprowadził je na trzy tygodnie. W tym czasie w budynku PE nie będą się odbywały seminaria ani wydarzenia kulturalne.

Zobacz też: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje

Parlament Europejski dalej będzie pracować. Ograniczenia obejmą tylko wydarzenia związane z udziałem gości zewnętrznych. Greta Thunberg ma w środę pomówić z eurodeputowanymi o prawie i celach klimatycznych.

Budynek PE odwiedza co roku ok. 700 tys. gości. Koronawirus, z powodu którego wprowadzono ograniczenia, zabił na całym świecie ponad 3 tys. ludzi. Zarażonych jest blisko 90 tys. osób.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić