Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Groziła mu kara śmierci. Przed egzekucją ocaliła go apelacja na komunikatorze Zoom

0
Podziel się

27-latek z Singapuru został skazany na karę śmierci. Jego obrońca złożył apelację, jednak rozprawa nie mogła się odbyć ze względu na pandemię COVID-19. Ostatecznie zadecydowano o jej przeprowadzeniu za pośrednictwem komunikatora Zoom.

Groziła mu kara śmierci. Przed egzekucją ocaliła go apelacja na komunikatorze Zoom
(Getty Images, Jantanee Phoolmas)
bCZnebfV

Skazany mężczyzna to Mohammada Azli Mohammad Salleh. 27-latek został oskarżony o handel narkotykami. Jak podaje "The Straits Times" takie przestępstwo jest w Singapurze karane śmiercią. Wspólnikiem Salleha był 48-letni Roszaidi Osman, który również usłyszał najwyższy wyrok.

Jak przebiegała apelacja na Zoom?

W rozprawie brało udział pięciu sędziów, oskarżeni mężczyźni, adwokaci, prokuratorzy oraz dwoje tłumaczy. Apelacja była również obserwowana przez przedstawicieli mediów.

bCZnebfX

Sędzia zdecydował się złagodzić wyrok Salleha. Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć w sprawie pięciu zarzutów, w tym podżeganie 48-letniego wspólnika do handlu narkotykami. Największy spór między oskarżycielami a obroną toczył się wokół kwestii, jakiego rodzaju substancje były rozprowadzane przez mężczyzn. Prokuratura dowodziła, że określenie użyte przez mężczyzn odnosi się do metamfetaminy i heroiny, podczas gdy adwokaci dowodzili jego niejednoznaczności.

Apelacja Roszadiego Osmana została oddalona. Sąd zadecydował jednak o odesłaniu sprawy do Sądu Najwyższego celem przebadania 48-latka pod kątem psychiatrycznym. Specjaliści mają ocenić jego ewentualną niepoczytalność i orzec, czy istnieją podstawy do zamiany kary śmierci na dożywocie.

Zobacz też: Lodówka z niespodzianką. Wielka akcja policji. Tego się nie spodziewali

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZnebgy
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić