Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Grzegorz Braun w ostrych słowach o działaniach rządu. "To jest jakiś obłęd!"

15
Podziel się:

Ostatnie decyzje podjęte przez polską władzę nie przypadły do gustu posłowi Grzegorzowi Braunowi. W swoim wystąpieniu mocno krytykował między innymi aplikację dla osób na kwarantannie oraz zakaz wstępu do lasów czy kościołów.

Grzegorz Braun nie szczędził słów w stronę Rządu na ostatnim posiedzeniu Sejmu
Grzegorz Braun nie szczędził słów w stronę Rządu na ostatnim posiedzeniu Sejmu (PAP, Radek Pietruszka/PAP)

Już na samym wstępie swojego przemówienia, Grzegorz Braun skierował się w stronę premiera, Mateusza Morawieckiego. Poseł Konfederacji był wyraźnie zniesmaczony działaniami podejmowanymi przez władzę. - Jaką agendę wy właściwie tutaj realizujecie? - rozpoczął.

Każdy dzień, każdy tydzień ujawnia ten rozdźwięk między celami deklarowanymi, a celami które realnie osiągacie. Będziecie teraz zwalczać bohatersko skutki katastrofy i psychozy, którą sami nakręcacie - mówił Braun.

Aplikacja dla osób na kwarantannie. "Elektroniczny pastuch"

Od 1. kwietnia został nałożony obowiązek posiadania aplikacji na swoim smartfonie. Dotyczy on osób, które przebywają na kwarantannie. Jednym z zadań z tych osób jest robienie sobie zdjęcia kilka razy w ciągu dnia i wysyłanie go na specjalny serwer.

Wy budujecie nie zręby, ale wyższe piętra systemu totalnej inwigilacji i to kuchennymi drzwiami. Nie przez Ministerstwo Bezpieczeństwa, nie przez Ministerstwo Obrony tylko przez Ministerstwo Cyfryzacji. Proponujecie ściągniecie na telefony elektronicznego pastucha dla grzecznych obywateli - komentował poseł.

Grzegorz Braun odniósł się również do niedawno wprowadzonego zakazu wchodzenia do lasów. Zwrócił też uwagę na to, że opiekowanie się i dbanie o osoby starsze oraz słabsze powinno być elementem codzienności, a nie efektem ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia infekcji, które są "najbardziej modne w aktualnym sezonie".

Zamykać kościoły? Zamykać lasy? Co wy tam knujecie w tych lasach? Kto tam ma lądować, że Polacy nie mogą wyjść do lasu i przewietrzyć się przy pięknym, wiosennym słoneczku? To jest jakiś obłęd - mówił na zakończenie wystąpienia Braun.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(15)
pielęgniarka
2 lata temu
Jak Pan Grzegorz Braun zajrzy choćby na mój oddział, i zobaczy w jakich cierpieniach umierają zakażeni - chorzy na COVID 19 to może przestanie mówić takie słowa. Bez sensu, bez zastanowienia, pani Grzegorzu!!! Wiem, że ludzie chorują umierają ale by wyraać się w TAKI sposób to nie licuje ani z godnością polityka ani człowieka! Polecam, a nawet zalecam Panu wizytę na oddziale szpitalnym na tzw ojomie, "R" niech Pan ubierze się w odzież ochornną w te wszytskie jej warstwy i niech pan zobaczy jak duszą się ludzie bo bywało że mieli takie pomysły jak pan... po co am kwarantanna, maseczki itd... hulaj dusza... i niektóe może już i hulają, ale w niebie lub gdzieś am, hen...
emeryt
2 lata temu
jedyny który mówi im prawdę o tym co czynią to poseł Braun reszta to cicho siedzący ,którzy włączają po kilka przycisków podczas głosowań
zdzichu
2 lata temu
Obłędem jest istnienie tego człowieka w przestrzeni publicznej ,każda jego wypowiedż to groteska ubliżająca powadze sejmu
zdzichu
2 lata temu
Ciekawe jak taki egzotyczny facet dostał się do sejmu , kto na takiego dziwaka głosował jego niektóre wypowiedzi śmieszą nawet dzieci
Mmi
2 lata temu
Dlatego PiS musi odejść. Nie nadają się do rządzenia. Kulawy karzeł chce być dyktatorem za wszelką cenę bo w końcu w komunie wychowany.
Na bank
2 lata temu
Na bank bym robil sobie fotki i wysylal gdzies na neta!🤣🤣 Chyba ich poj...😉 Ja cenie sobie prywatnosc swoja.
Magda
2 lata temu
Ludzie czego wy nie rozumiecie?Macie siedzieć w domu i wszystko się szybko skończy,tyle.Ale dla wielu aż tyle.Pandemia wirusa to nie jest czas na las,spacery.Chroncie siebie I innych.Nie wiecie czy nie zarażacie.
PRL
2 lata temu
Bierzcie się do rzadzenia i naprawiania, nie zważającie na wybory, ten cały rząd pisu, to rząd bezprawia, nadszedł czas robienia porządków w państwie, a te elity i tak będą mieć zero poparcia Polaków, więc do boju o wolność i prywatyzację kraju, bo jak można jedną głupią decyzją pisu cofnąć się do historii sprzed 89 roku
W końcu
2 lata temu
W końcu jeden odważny człowiek który mówi prawdę (o dziwo poseł) Tylko ignoranci i ślepcy nie widzą lub nie chcą widzieć że jest coś na rzeczy a jest naprawdę grubo.
Dżach
2 lata temu
Najpierw trzeba będzie odsunąć jarka niezdarka i jego długopisik od korytka.
Dp
2 lata temu
Czasem go nierozumię, ale dzisiaj był bardzo logiczny, niektóre zakazy są rodem z Orwella.
CZYŻBY
2 lata temu
...PONIEWAŻ LASY W POLSCE SĄ (JUŻ) WŁASNOŚCIĄ ESKIMOSÓW Z PALESTYNY ..?
Bartek
2 lata temu
Do boju Panie Braun! Moze za 10 lat ... bedzie Pan Prezydentem
Jan Mokry
2 lata temu
Ten facet powinien być prezydentem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić