Jan Muller| 

Hakerzy przechwycili plany Putina

60

Hakerzy włamali się na skrzynkę pocztową doradcy prezydenta Rosji. Znaleźli tam zapowiedź dalszych posunięć Putina względem Ukrainy. Autentyczność odkrycia potwierdza Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Hakerzy przechwycili plany Putina
(Adam Berry/Getty Images)

Pod kradzieżą podpisali się "haktywiści" z czterech grup. To Cyberhunta, FalconsFlame, Trinity oraz Рух8. Na stronie Cyberhunty opublikowano cyfrowe kopie dokumentów należących do Władisława Surkowa. Wynika z nich, że Władimir Putin chce doprowadzić do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, by "stworzyć warunki dla wejścia do nowego parlamentu sterowalnych sił politycznych".

Umożliwi to wywieranie znaczącego wpływu na życie polityczne Ukrainy, w tym blokowanie współpracy z NATO i procesu integracji euroatlantyckiej - czytamy w korespondencji między Surkowem a jego asystentem.

Putin ma planować dyskredytowanie prezydenta Petra Poroszenki. Jego celem ma być doprowadzenie do wyboru nowej głowy ukraińskiego państwa. Ostatecznym celem ma ma być zwrócenie Donbasu "pod skrzydła Ukrainy na warunkach Federacji Rosyjskiej".

Władze na Kremlu oskarżą nas o fabrykowanie informacji. Dlatego udostępniamy wszystkim zainteresowanym kopię skrzynki Surokowa - czytamy na Cyberhunta.com.

Plik PST (Outlook) o wadze 900 MB może ściągnąć każdy. Dostępny jest tutaj. Za dowód autentyczności zawartych tam treści mają służyć m.in. zeskanowane paszporty Surkowa i jego rodziny.

Mogę oficjalnie oświadczyć, że potwierdziliśmy autentyczność większości tych dokumentów. Odpowiadają dokumentom, które konfiskowaliśmy u osób związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi i które zostały przez nie zwerbowane - rmf24.pl cytuje przedstawiciela Służby Bezpieczeństwa Ukraiska, Ołeksandra Tkaczuka.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić