Dagmara Smykla| 

Hiszpania. Zwabili taksówkarza do szpitala. Nie mógł ukryć wzruszenia

2

Pracownicy szpitala w Madrycie zrobili niespodziankę wyjątkowemu kierowcy taksówki. Mężczyzna został zwabiony do kliniki pod pozorem zabrania klienta. Po wejściu do budynku zobaczył lekarzy, którzy przywitali go oklaskami.

Koronawirus w Hiszpanii. Lekarze nagrodzili taksówkarza.
Koronawirus w Hiszpanii. Lekarze nagrodzili taksówkarza. (Twitter.com, #ElTaxiUnido)

Lekarze ze szpitala w Madrycie zaskoczyli taksówkarza owacjami na stojąco. Mężczyzna przyszedł do kliniki, myśląc, że ma odebrać pacjenta. Zaskoczony przystanął w drzwiach, kiedy zobaczył wszystkich lekarzy ze szpitala, którzy powitali go gromkimi oklaskami.

Nagranie ze wzruszającej sceny trafiło do Internetu. Filmik ze szpitala Ramon y Cajal w Alcorcon widziało już 12 mln osób. Opublikował go związek hiszpańskich taksówkarzy, który podziękował lekarzom za niespodziankę, którą przygotowali ich koledze.

Koronawirus w Hiszpanii. Lekarze nagrodzili bezinteresownego taksówkarza

Pracownicy szpitala wyjawili, że kierowca taksówki przywozi do nich pacjentów całkowicie za darmo. W ten sposób chce pomóc w walce z koronawirusem. Wzruszeni lekarze postanowili nagrodzić jego bezinteresowność.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dzięki solidarności wyjdziemy z tego - skomentował Jesus Santos Gimeno, zastępca burmistrza Alcorcon.

Oprócz oklasków i podziękowań taksówkarz dostał od szpitala dwie koperty. W jednej z nich znajdowały się wyniki badań pod kątem koronawirusa, które wykazały, że taksówkarz nie jest zakażony SARS-CoV-2. W drugiej znalazł pieniądze zebrane przez pracowników szpitala, które mają przynajmniej częściowo pokryć straty spowodowane bezpłatnymi przejazdami pacjentów.

Hiszpańscy taksówkarze podkreślają, że to nie jest wyjątkowe zachowanie. W ciągu pierwszych dni wprowadzenia ogólnonarodowej blokady zyski firm taksówkarskich spadły o około 80 procent. Jednak federacja taksówkarzy z Madrytu z dumą poinformowała, że kierowcy często rezygnują z pobierania opłat od pacjentów szpitali, do tej pory stracili na tym 75 tys. euro - informuje "El Pais".

Zobacz też: Mały złodziejaszek. Urocze wideo podbija media społecznościowe

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić