REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla14.03.19 (10:32)

"Hiszpański Robin Hood" rozdaje ludziom pieniądze

Anonimowy darczyńca pomógł już kilkunastu osobom z jednej hiszpańskiej miejscowości. Obdarowani koniecznie chcą się dowiedzieć, kim jest "współczesny Robin Hood". Piszemy o tym w ramach akcji #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Á“scar Navarro / twitter.com

"Grasuje" tam od tygodnia. Tym czasie około 20 osób z liczącej 900 miejscowości otrzymało koperty z pieniędzmi. Burmistrz Villarramiel, która poinformowała o sprawie hiszpańskie media, nie kryje zaskoczenia.

Wszyscy jesteśmy zdezorientowani, ponieważ nie wiemy, skąd te pieniądze pochodzą i kto jest dobroczyńcą. Nie wiemy, jaka była jego intencja - powiedziała Nuria Simon.

REKLAMA

Nie są to wielkie kwoty, ale nikt nie narzeka. Obdarowani otrzymują od kilkudziesięciu do stu euro w kopertach. Pieniądze znajdują na wycieraczkach lub w skrzynkach pocztowych. Niektóre koperty nie mają nawet adresata, na innych widnieją imiona odbiorców, a w środku są karteczki z napisami takimi jak "Księżniczka rodziny" z dorysowanym serduszkiem.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Pieniądze dostała wdowa z synem, starsze małżeństwa, młodzi rodzice, bezdzietne pary w średnim wieku... Trudno znaleźć klucz - przyznaje Simon.

Policja nie wszczęła śledztwa. Większość obdarowanych pokazało pieniądze na komisariacie. Ale na razie nic nie wskazuje na to, że darczyńca popełnił jakieś przestępstwo. Inni udają się do banku, żeby sprawdzić, czy banknoty są prawdziwe. Jak dotąd ani jeden nie był fałszywy.

Zobacz także: Tajemnica Alcatraz. Naukowcy odkryli tunele pod ziemią

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij