Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

"Hiszpański Robin Hood" rozdaje ludziom pieniądze

52
Podziel się

Anonimowy darczyńca pomógł już kilkunastu osobom z jednej hiszpańskiej miejscowości. Obdarowani koniecznie chcą się dowiedzieć, kim jest "współczesny Robin Hood". Piszemy o tym w ramach akcji #DziennaDawkaDobregoNewsa.

"Hiszpański Robin Hood" rozdaje ludziom pieniądze
(twitter.com, Á“scar Navarro)
bEUjfUzp

"Grasuje" tam od tygodnia. Tym czasie około 20 osób z liczącej 900 miejscowości otrzymało koperty z pieniędzmi. Burmistrz Villarramiel, która poinformowała o sprawie hiszpańskie media, nie kryje zaskoczenia.

Wszyscy jesteśmy zdezorientowani, ponieważ nie wiemy, skąd te pieniądze pochodzą i kto jest dobroczyńcą. Nie wiemy, jaka była jego intencja - powiedziała Nuria Simon.

Nie są to wielkie kwoty, ale nikt nie narzeka. Obdarowani otrzymują od kilkudziesięciu do stu euro w kopertach. Pieniądze znajdują na wycieraczkach lub w skrzynkach pocztowych. Niektóre koperty nie mają nawet adresata, na innych widnieją imiona odbiorców, a w środku są karteczki z napisami takimi jak "Księżniczka rodziny" z dorysowanym serduszkiem.

bEUjfUzr

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Pieniądze dostała wdowa z synem, starsze małżeństwa, młodzi rodzice, bezdzietne pary w średnim wieku... Trudno znaleźć klucz - przyznaje Simon.

Policja nie wszczęła śledztwa. Większość obdarowanych pokazało pieniądze na komisariacie. Ale na razie nic nie wskazuje na to, że darczyńca popełnił jakieś przestępstwo. Inni udają się do banku, żeby sprawdzić, czy banknoty są prawdziwe. Jak dotąd ani jeden nie był fałszywy.

bEUjfUzx
Zobacz także: Zobacz także: Tajemnica Alcatraz. Naukowcy odkryli tunele pod ziemią
bEUjfUzS
KOMENTARZE
(52)
wiesiek
3 lata temu
tato rydzyk ma rozdawac
Leon Z
3 lata temu
To prowokacja urzędu skarbowego. Jak ktoś nie zgłosi darowizny, to za 5 lat dostanie wezwanie do zapłacenia z odsetkami. Najwyraźniej jakaś polska urzędniczka wyemigrowała do Hiszpanii...
Robin Hood
3 lata temu
To podpucha hiszpańskiego fiskusa. Każdy kto się ujawni, że dostał zostanie ścignięty za nie zapłacenie podatku od przychodu. No i cały to Robin Hood.
bEUjfUzT
Obywatel_RP
3 lata temu
W Polsce to by te datki solidnie opodatkowali, że prawie cała kwota trafiłaby do skarbu państwa, a darczyńca byłby poszukiwany, bo a nóż są to brudne pieniądze, których nie może wyprać, więc woli rozdać?
sprawiedliwy
3 lata temu
Powinni odprowadzić podatek od darowizny jedna i druga strona
hs
3 lata temu
Moje x2 w sam raz
aaa
3 lata temu
To proste - zrozumiał, że pieniędzy na tamten świat nie zabierze...
Mateuszek
3 lata temu
A podatek od darowizny?!
x
3 lata temu
w Polsce już by skarbówka położyła łapę na kopertach ...
b
3 lata temu
chytra baba z Radomia już tam jedzie
paul-1974
3 lata temu
w Polsce by musiał zapłacic podatek gdyby sie urząd skarbowy dowiedział kim jest , podobnie jak pan piekarz który rozdał pieczywo dzieciom.
moj nik
3 lata temu
testowanie podrobionych banknotow ????
ryś7
3 lata temu
Znowu o mnie głośno... a temu wiecznie mało
bEUjfUzL
awfssafsa
3 lata temu
no i co ? nikt z was tak jeszcze nie robil?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić