REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka22.10.18 (08:27)

Hitler mógł zamienić się w despotę w wyniku hipnozy, która miała wyleczyć go ze ślepoty

Dr David Lewis w książce "Triumph Of The Will?" ujawnia niezwykłą historię Adolfa Hitlera i niemieckiego neurologa Edmunda Forstera. To właśnie leczenie Forstera miało przyczynić się do wybuchu II wojny światowej.
wikimedia

W 1917 roku Hitler przeżył atak gazowy. Twierdził, że w wyniku działania środków chemicznych stracił wzrok. Lekarze nie sądzili jednak, aby doznał jakichś fizycznych obrażeń oczu. Zdiagnozowano u niego "histeryczną ślepotę" i wysłano go do zakładu psychiatrycznego w Pasewalk.

Forster zastosował wobec Hitlera hipnozę. Usiadł z nim przy stole i powiedział: "Z twoimi objawami zwykła osoba byłaby ślepa na całe życie. Ale dla osoby o wyjątkowo silnej woli i energii duchowej nie ma granic. Wiesz, że Niemcy potrzebują teraz ludzi, którzy mają energię i wiarę w siebie".

REKLAMA

Po chwili Hitler miał zobaczyć twarz lekarza. Autor twierdzi, że to właśnie od tamtego momentu, Hitler zaczął wierzyć, że ma niezwykłe moce i misję, by poprowadzić Niemcy do wielkości. To właśnie leczenie Forstera miało doprowadzić do takiego biegu wydarzeń, począwszy od dojścia Hitlera do władzy, a skończywszy na koszmarach Holocaustu i II wojny światowej.

Według dr Lewisa, Forster zrozumiał konsekwencje leczenia Hitlera. Dlatego w 1933 r., kiedy Hitler doszedł do władzy, psychiatra popełnił samobójstwo.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Sekretny pakt krewnych Hitlera. Jeden z nich skomentował plotki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij