Natalia Bogucka
|

Hitler mógł zamienić się w despotę w wyniku hipnozy, która miała wyleczyć go ze ślepoty

41 reakcji
0
0
41
Podziel się

Dr David Lewis w książce "Triumph Of The Will?" ujawnia niezwykłą historię Adolfa Hitlera i niemieckiego neurologa Edmunda Forstera. To właśnie leczenie Forstera miało przyczynić się do wybuchu II wojny światowej.

Hitler mógł zamienić się w despotę w wyniku hipnozy, która miała wyleczyć go ze ślepoty
(wikimedia)

W 1917 roku Hitler przeżył atak gazowy. Twierdził, że w wyniku działania środków chemicznych stracił wzrok. Lekarze nie sądzili jednak, aby doznał jakichś fizycznych obrażeń oczu. Zdiagnozowano u niego "histeryczną ślepotę" i wysłano go do zakładu psychiatrycznego w Pasewalk.

Forster zastosował wobec Hitlera hipnozę. Usiadł z nim przy stole i powiedział: "Z twoimi objawami zwykła osoba byłaby ślepa na całe życie. Ale dla osoby o wyjątkowo silnej woli i energii duchowej nie ma granic. Wiesz, że Niemcy potrzebują teraz ludzi, którzy mają energię i wiarę w siebie".

Po chwili Hitler miał zobaczyć twarz lekarza. Autor twierdzi, że to właśnie od tamtego momentu, Hitler zaczął wierzyć, że ma niezwykłe moce i misję, by poprowadzić Niemcy do wielkości. To właśnie leczenie Forstera miało doprowadzić do takiego biegu wydarzeń, począwszy od dojścia Hitlera do władzy, a skończywszy na koszmarach Holocaustu i II wojny światowej.

Według dr Lewisa, Forster zrozumiał konsekwencje leczenia Hitlera. Dlatego w 1933 r., kiedy Hitler doszedł do władzy, psychiatra popełnił samobójstwo.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

41
0
0
KOMENTARZE
(41)
o co kaman?
rok temu
a dlaczego mamy te wiadomosc tu i teraz?
amg
rok temu
Bzdury i głupoty sensacyjne,ktorymi się po latach karmi ludzi..Większość psychiatów i psychologow sami mają często problemy sami ze sobą
pycha, pienią...
rok temu
Szpitale psychiatryczne pełne są 'Napoleonów, Cezarów' czy 'Hitlerów' a jednak nie mają wpływu na losy świata... Dlaczego? Bo to Ci, których nie widać, Ci którzy trzymają na sznurkach takie pacynki jak Hitler rządzą światem... a bynajmniej tak im się zdaje... A kończy się zawsze tak samo, armagedonem...
Kali
rok temu
Co znowu z wy wszyscy z tym holokaustem?, może niech sami żydzi wypowiedzą się co to było za zjawisko, czym był pogrom babiloński a przedewszystkim za co?, ile tz. pogromów żydów było w historii dlaczego ta ostatnia masakra ludności jest aż tak istotna? czy to że kto sieje wiatr zbiera burze też jest kłamstwem?.
o0__0o
rok temu
Że tacy ludzie, jak hitler albo (inne extremum) Antoni M. Zamachowski bywają na świecie, to normalne. Nienormalne jest, że takich ludzi się dopuszcza do władzy a potem się ich słucha, lub ostatecznie toleruje.
Najnowsze komentarze (41)
oda
rok temu
Ciekaw jestem, który z pismaków odważy się powiedzieć, że namaluje lepsze.
jasnowidz
rok temu
lekarz winny a nie finansujacy go. Puknijcie sie wpole
Lekarz
rok temu
To ja się pytam kto pozwolił na hipnoze u JK?
Historyk
rok temu
podobno Htler zyje do dzis w Argentynie!
ed
rok temu
co chwila inne teorie - niedawno mówili, że to alfred rosenberg uwolnił bestię w hitlerze - zdecydujcie się pismaki
aaaaa
rok temu
Nogli go sholokałstować po porodzie albo jeszcze lepiej obrzezać babke zydówke i po srawie.
jawohl
rok temu
On miał babke zydówke i wszystko jasne - oszalał na punkcie swoich ziomków .
Ale bzdety
rok temu
Ach,wybaczmy niemcom zatem wszystkie zbrodnie i nie domagajmy się odszkodowań,przecież ich wódz był niePOczytalny,więc nie są winni.
lili
rok temu
KURDUPLE MAJA W SOBIE ZLOSC NIENAWISC I ZAZDROSC
stefan
rok temu
dziadek dolek ...szkoda ze nie zdążył.... teraz mamy przerabane w walce z wiadoma nacją
Gott mit Euch
rok temu
Bla bla bla Adi był dzieckiem Barona i ojczym go trochę nie lubił tzn. prał go jak starą szmatę. Gdybym był złośliwy to stwierdziłbym,że Rothschild wywołał poprzez niekontrolowany popęd seksualny II wojnę światową i miliony ofiar!
Marcin_Scholk...
rok temu
Wszystkich pedofilii psychiatrów ząb.. I.. Mam jak się niezabudowana..... Sami..
gaeg
rok temu
ostro. miałem się poddać hipnozie/ sugestii, żeby się tyle nie pocić ale teraz mam wątpliwości.
dftg
rok temu
o widzee dziadek tuska
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić