Dagmara Smykla| 

Holandia. Niebezpieczny zbieg schwytany. Zaskoczyli go przy świątecznym stole

11

Jeden z najbardziej poszukiwanych brytyjskich przestępców wpadł w ręce policji w Hadze (Holandia). Funkcjonariusze złapali go, kiedy usiadł do bożonarodzeniowej kolacji. Zatrzymany w Holandii 28-latek usłyszy 10 zarzutów dotyczących m.in. kierowania gangiem.

(Politie)

Policja bezlitośnie pozbawiła zbiega świątecznego posiłku. Daniel Burdett usiadł do bożonarodzeniowej kolacji, kiedy oddział holenderskiej policji otoczył go w restauracji w Hadze. 28-latek z Liverpoolu został zatrzymany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Od pięciu lat był jednym z najbardziej poszukiwanych Brytyjczyków. W ojczyźnie Burdett był ścigany za handlowanie narkotykami klasy A i B na dużą skalę. Na wygnaniu miał za to być szefem gangu przemytników broni i amunicji. Korumpując celników, gangster przez lata szmuglował z Holandii do Wielkiej Brytanii całe ciężarówki broni i amunicji.

Aresztowanie jednego z naszych wieloletnich zbiegów to fantastyczny wynik. Bez względu na to, gdzie się ukryjesz, wyśledzimy cię - cieszy się Mark Spoors, dowódca oddziału National Crime Agency.

W Wielkiej Brytanii gangster usłyszy 10 zarzutów. Wśród nich znajdą się m.in. kierowanie międzynarodową grupą przestępczą, przemyt broni i handel narkotykami klasy A i B. Teraz Burdett stanie przed holenderskimi sędziami, którzy zdecydują o jego ekstradycji do Wielkiej Brytanii.

Społeczeństwo może być pewne, że NCA bezlitośnie ściga osoby podejrzane o najpoważniejsze przestępstwa w Wielkiej Brytanii, nawet w Boże Narodzenie - zapewnia Mark Spoors.

W ramach tego samego śledztwa zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn. Jeden z nich został skazany na osiem lat więzienia, drugi czeka na proces informuje "The Daily Telegraph".

Zobacz także: Zobacz też: Należały do Hitlera. Sensacyjne odkrycie w Wilczym Szańcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić