Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Machnio
|
aktualizacja

Hongkong. Coraz większy chaos ogarnia metropolię

6
Podziel się:

Chaos, tłumy koczujących i ogromne utrudnienia komunikacyjne to obecny stan olbrzymiego lotniska w Hongkongu. Protesty nie ustają. Władze lotniska ogłosiły, że zawieszają loty na kolejny dzień.

Hongkong. Coraz większy chaos ogarnia metropolię
(Forum)

We wtorek rano media obiegła informacja, że prace lotniska wznowiono po poniedziałkowym paraliżu, a protestujący opuścili terminal. Po paru godzinach okazało się jednak, że ruch lotniczy nieszybko wróci do normy.

Port lotniczy jest jednym z największych na świecie, w ubiegłym roku obsłużył 74 miliony pasażerów. Nie dziwi więc fakt, że zablokowanie lotniska na kolejny dzień stanowić będzie ogromne utrudnienia komunikacyjne i straty pieniężne.

W internecie pojawiło się nagranie z portu lotniczego w Hongkongu. Przestawia tłumy koczujących pasażerów w hali odlotów. Wideo zostało opublikowane przez Sky News na Twitterze.

Protestujący nie dają za wygraną. Choć cel wstrzymania prac lotniska został osiągnięty już w poniedziałek, nie zawieszają swoich działań, by świat dowiedział się o niedopuszczalnym według nich procederze.

Protesty dotyczą bowiem projektu nowelizacji ustawy, która umożliwić ma m.in. ekstradycję obywateli do Chin kontynentalnych. Według protestujących zmiany mogą stanowić zagrożenie dla praworządności i autonomicznego charakteru Hongkongu. Masowy protest na lotnisku to także wyraz sprzeciwu wobec brutalnych działań policji podczas dotychczasowych manifestacji.

Oficjalne stanowisko w sprawie protestów wydało już chińskie rządowe biuro ds. Hongkongu i Makau. W oświadczeniu uznają działania protestujących za "oznaki terroryzmu", wyrażają pełne poparcie dla lokalnych władz i działań policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
wlad
3 lata temu
żadne polityczne racje nie usprawiedliwiają chuligaństwa i bandytyzmu....państwo nie zależnie od lajków i polubień ma zapewnić bezpieczeństwo i porządek... od protestów są wybory i sądy...
DONALDt
3 lata temu
Przecież Chiny i Rosja są OK!
podajdalej
3 lata temu
Wolny Hongkong od komunistycznych Chin, Free Hongkong!!!
txt
3 lata temu
FREE Hongkong !!!,FREE Hongkong !!!,FREE Hongkong !!!
%^&
3 lata temu
Było nie oddawać Hong Kongu czerwonym mordercom z Chin. Anglia popełniła katastrofalny w skutkach błąd.Oddać tak bogatoą enklawę i to w imię czego.... Zastanawiające.
dsa
3 lata temu
chiny to komuna a komuna to mrzonka ktora sprawdza sie tylko w teori a praktyce zawsze prowadzi do dyktatury i upadku
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić