o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Hydrolog ostrzega. To będzie jedna z najgorszych susz w historii Polski

11
Podziel się

Jeżeli w najbliższych tygodniach nie pojawią się regularne opady deszczu, tegoroczna susza może być jedną z najgorszych w historii naszego kraju - alarmuje hydrolog, wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński.

Polsce grozi poważna susza. Hydrolog ostrzega
Polsce grozi poważna susza. Hydrolog ostrzega (PAP)
bEhARRyZ

Hydrolog alarmuje. Jeśli warunki meteorologiczne się nie zmienią i w Polsce nie zacznie padać deszcz, grozi nam prawdziwa katastrofa. Wszystko przez wyjątkowo suchy marzec i kwiecień.

Susza w Polsce. Wielkie zagrożenie

Hydrolog twierdzi, że już można zaobserwować symptomy najgorszego rodzaju suszy, czyli suszy hydrologicznej. Charakteryzuje się ona niskim poziomem wód gruntowych i niskim poziomem wód w rzekach.

Zeszłoroczna susza była dotkliwa. Jeżeli w najbliższych tygodniach nie pojawią się regularne opady deszczu tegoroczna susza może być jeszcze gorsza, być może jedna z najgorszych w historii naszego kraju - alarmuje hydrolog, wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński.

bEhARRzb

Susza w Polsce. Co nam grozi?

Hydrolog ostrzega, że tegoroczna susza może nieść za sobą wiele poważnych konsekwencji. Da się ona we znaki nie tylko rolnikom, powodując wyższe ceny warzyw i owoców. Skutki suszy odczują wszyscy.

Na razie w wodociągach nie brakuje wody. Ale jest to zagrożenie coraz bardziej realne. Ograniczenia w dostępie do wody bieżącej wprowadzono w ubiegłym roku na przykład w Skierniewicach. Taki scenariusz może powtórzyć się w kolejnych miastach, zwłaszcza tam, gdzie jest tylko jedno miejsce poboru wody. W lepszej sytuacji są większe miasta, gdzie woda czerpana jest ze źródeł gruntowych i powierzchniowych - podkreśla hydrolog.

bEhARRzh

Wszystko, co musisz wiedzieć o skutkach suszy w Polsce znajdziesz na naszej grupie na Facebooku. Aktualne wydarzenia, najnowsze informacje, wymiana wiedzy, wskazówek jak można pomóc czy gdzie pomocy szukać. Kliknij, by dołączyć: https://www.facebook.com/groups/776232092781977

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhARRzC
KOMENTARZE
(11)
Combo
rok temu
Moze by tak zagospodarować rzeki które bez sensu płyną do morza?
Bicz Boży
rok temu
Pewnie to też wina PiS-u PO-wskie trolle? Dlaczego PiS nie zamówił deszczu? Gdyby rządziło PO, to pewnie deszcz by padał i nawet tej zarazy by nie było :-) W PO są sami Neandertalczycy. Tak wynika z gadki Kopacz. Przecież mówiła że wtedy polowali kamieniami na dinozaury. Jak tam małpoludy? :-)
MOHER
rok temu
KRZYWOGĘBY SKOŃCZYŁ W KOŃCU WODOCIĄGI OBIECANE PRZEZ SZYDŁO?
bEhARRzD
zboczek
rok temu
gorsza bedzie tylko sucha kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zyga
rok temu
Co tam woda. Zróbmy wybory. Wybory!!!
??????
rok temu
Ciekawe w którym miejscu globu, wytrącana jest woda z atmosfery, która docierała do nas, bo to fajny taki dodatek do koronki.
Wielkp
rok temu
A co z zbiornikami retencyjnymi? W mojej okolicy miał być budowany o wielkości około 60ha,pieniadze unijne podobno zablokowane w urzędzie Marszałkowskim, ale jedna z gmin się nie zgadza więc kasa prawdopodobnie przepadnie. Podobno mamy jakieś spec ustawy
miecias
rok temu
Woda z rzek za darmo ucieka do morza. Energia słoneczna jest prawie bezpłatna. Można tę wodę przepompować gdzie się tylko chce. Zostawcie kosmos. Zajmijcie się Ziemią. Na koniec, rolnicy wołają panie premierze ratuj bo susza. Jak miałem działkę to używałem wspaniałe urządzenie, konewkę. Rolnicy, to jest proste narzędzie.
Zobaczycie
rok temu
Mad Max się zbliża.
Miki
rok temu
Pala sie.lasy na całym swiecie od kilu lat, lasy kotre daja tlen i zatrzymuja wilgoc na planecie, moze to czyjas sprawka?? Wycinka puszczy, kolejne pożary,teraz czarnobyl. Sadzmy drzewa,odplaca sie nam w przyszlosci, a nie tylko beton w miastach...
sddsds
rok temu
A my martwimy się koronawirusem podczas gdy za kilka tygodni może nie byc wody w kranie :(
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić