Ile zarabia kierowca Ubera? To większa kasa niż myślicie

26

Znienawidzeni przez taksówkarzy kierowcy Ubera zarabiają więcej, niż można podejrzewać. Ich wypłaty mogą robić wrażenie.

Ile zarabia kierowca Ubera? To większa kasa niż myślicie
(Youtube.com)

Mogą zarobić miesięcznie ponad 8 tys. złotych brutto. Ten szacunkowy przychód obliczono dla kierowcy jeżdżącego ponad 40 godzin tygodniowo. Ci, którzy pracują jako kierowcy Ubera 20-40 godzin tygodniowo, mogą liczyć na niecałe 5 tys. złotych brutto miesięcznie. Zarobki obliczono na podstawie badań przeprowadzonych przez Instytut Sobieskiego i Millward Brown, które opisał "Dziennik Gazeta Prawna".

Wcale nie jest tak dobrze jak się wydaje. Pomimo, że kwota brutto może robić wrażenie, należy pamiętać, że trzeba od niej odjąć jakieś 20-25 proc., które Uber bierze dla siebie za dostarczanie klientów, a także składki na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne i oczywiście - paliwo. Według opublikowanych badań, kierowcy zarabiają więc około 3 tys. złotych na rękę.

Dzięki analizie wiadomo też kim są kierowcy Ubera. Przeciętny polski współpracownik firmy, który korzysta z popularnej aplikacji w celach zarobkowych, to trzydziestokilkuletni, bezdzietny mężczyzna. Jego samochód ma 6 lat - informuje RMF24.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić