Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Indie: aresztowano mężczyznę, który podszywał się pod pilota Lufthansy

3

O tym mężczyźnie z Indii zrobiło się głośno na całym świecie. Jego przypadek jest porównywany do historii bohatera kultowego filmu "Złap mnie, jeśli potrafisz". 48-latek został przyłapany na podszywaniu się pod pilota. Takiego wyjaśnienia nikt się nie spodziewał.

File Image - An iranian Mahan Air airlines plane at  New Delhi Indira Gandhi International Airport (India).
File Image - An iranian Mahan Air airlines plane at New Delhi Indira Gandhi International Airport (India). (Forum, Jordi Boixareu)

Rajan Mahbubani jest mieszkańcem Nowego Delhi w północnych Indiach. Kraj usłyszał o tym niepozornym mężczyźnie w średnim wieku, kiedy został on zatrzymany przez ochronę Portu lotniczego Indiry Gandhi.

Strażników zawiadomili zaniepokojeni pasażerowie. Mężczyzna w stroju pilota miał zachowywać się w nietypowy sposób. Zatrzymanie 48-latka miało miejsce tuż przed bramką lotniska.

Mahbubani właśnie szykował się do lotu w kierunku Kalkuty. Na szczęście stróżom prawa udało się ująć podejrzanego, zanim wsiadł na pokład samolotu Air Asia. Szybko okazało się, że Hindus nie jest żadnym pilotem linii Lufthansa, lecz zwykłym oszustem.

Zobacz także: Zobacz też: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

48-latek dysponował nawet fałszywą legitymacją pilota. Posiadał także kilka kompletów mundurów. Co ciekawe, posługiwał się nimi nie tylko, by zmylić obsługę lotniska. Chętnie zakładał je przy okazji nagrywania filmików w popularnej aplikacji TikTok.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powód, dla którego mężczyzna podszywał się pod pilota, okazał się kuriozalny. Rajan Mahbubani tłumaczył, że chciał po prostu uniknąć stania w długich kolejkach. Tymczasem jako pilot mógł liczyć na szczególne traktowanie i dostęp do służbowych przejść. Ponadto 48-latek dzięki przebraniu kilkakrotnie otrzymał miejsca w droższej klasie.

Policja ustaliła, że przestępczy proceder trwał już od jakiegoś czasu. Władze Indii nie podały, jaka kara może grozić mężczyźnie za podszywanie się pod pilota Lufthansy. Prawdopodobnie sąd weźmie pod uwagę także fakt posiadania przez Mahbubaniego fałszywych dokumentów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić