Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Iran. Ludzie liżą ściany świątyni, by pokazać, że nie boją się koronawirusa

672

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy, na których widać, jak mieszkańcy Iranu liżą ściany świątyni, by udowodnić, że nie boją się koronawirusa. SARS-CoV-2 ma w tym kraju największą liczbę ofiar śmiertelnych poza Chinami.


Iran. Ludzie liżą ściany świątyni, by pokazać, że nie boją się koronawirusa
(Twitter/MSF)

Internet obiegły nagrania, na których wierni liżą ściany świątyni, chcąc przy tym udowodnić, że nie boją się koronawirusa. Na jednym z filmów widać jak robi to dziecko, które jest za to chwalone przez dorosłego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Irańskie media podały, że policja aresztowała jednego z mężczyzn, który lizał szyicką świątynię w Meszhedzie. Władze przekazały, że "to, co zrobił zatrzymany, było anormalne, a śledztwo w jego sprawie jest w toku”.

Niektórzy ludzie wierzą, że święte miejsca mogą uzdrawiać, dlatego dotykanie, a nawet całowanie świątyń jest powszechną praktyką wśród pielgrzymów. W obliczu epidemii koronawirusa Iran zamknął szkoły i uniwersytety, jednak miejsca kultu wciąż pozostają otwarte.

Iran jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa

W Iranie stwierdzono 1501 przypadków zakażenia koronawirusem. 66 osób zmarło. Oznacza to, że poza Chinami Iran ma najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus a rynek pracy. "Spadek obrotów, cięcia"

Iran jest także jedynym krajem z koronawirusem, w którym chorują i umierają najważniejsze osoby w państwie. W poniedziałek media informowały, że zmarł Mohammad Mirmohammadi - doradca najwyższego przywódcy. Zakażenie koronawirusem stwierdzono również u wiceprezydent i wiceministra zdrowia.

Śmiertelność koronawirusa w Iranie wynosi obecnie ok. 4,4 proc. i jest znacznie większa niż w innych krajach. Eksperci obawiają się, że może to oznaczać, że liczba zakażeń jest dużo większa, niż pokazują oficjalne dane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić