Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Iran. Opublikowano listę posiadłości Trumpa. Za jego głowę wyznaczono 80 mln dolarów

317

Prezydent Stanów Zjednoczonych stał się wrogiem numer jeden Iranu. Jeden z polityków opublikował listę nieruchomości, które należą do Donalda Trumpa. Prezydent USA został obarczony całą winą za zamach na Sulejmaniego: "to on ponosi pełną odpowiedzialność".

Iran. Opublikowano listę posiadłości Trumpa. Za jego głowę wyznaczono 80 mln dolarów
(East News, AP/Associated Press)

Hesameddin Ashena jest doradcą prezydenta Iranu, Hasana Rouhaniego. To właśnie Ashena opublikował listę dziewięciu nieruchomości należących do Donalda Trumpa. Wykaz pochodzi ze strony internetowej magazynu "Forbes".

Co znajduje się na liście? W skład majątku Donalda Trumpa wchodzą m.in. kurort Mar-a-Lago na Florydzie, hotele w Waszyngtonie i Las Vegas, a także wieżowiec Trump Tower w Nowym Jorku. Jak informuje "Mail Online", publikacja tych informacji przez Ashena stanowi wezwanie do rozpoczęcia protestów na terenach nieruchomości, a nawet wzięcia odwetu na amerykańskim prezydencie.

"Mail Online" podaje, że w trakcie pogrzebu Kasema Sulejmaniego padły groźby w kierunku Trumpa. Jeden z organizatorów ceremonii zaapelował do Irańczyków, żeby rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Uzyskane w ten sposób 80 milionów dolarów zostanie przekazane osobie, która pomści generała i dostarczy głowę Trumpa.

Zobacz także: Zobacz też: "Jest upośledzony umysłowo". Iran komentuje decyzję Donalda Trumpa

Hesameddin Ashena wydał specjalne oświadczenie. Zaprzeczył, żeby Iran obwiniał za zamach naród USA. Stwierdził, że problemu nie stanowią Amerykanie, lecz wyłącznie ich lider.

– Mamy zero problemów z narodem amerykańskim. Udało nam się nawet zawrzeć umowy z poprzednią administracją. Naszym jedynym problemem jest Trump. W przypadku wojny to on poniesie pełną odpowiedzialność – cytuje doradcę prezydenta "Mail Online".

Abolfazl Aboutorabi, jeden z irańskich polityków, zaproponował atak na Biały Dom. Pomysł padł w trakcie posiedzenia parlamentu w Teheranie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić