Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Iran publikuje prowokujące nagranie. Donald Trump zaatakowany przez zamachowca

237

Irańska agencja prasowa opublikowała prowokujące nagranie, na którym widać jak irański terrorysta strzela do Donalda Trumpa chwilę po tym, jak patrzy na zdjęcie generała Sulejmaniego. Zmontowane nagranie udostępniono w sieci z podpisem "Jeśli zaczniecie wojnę, my ją zakończymy".

Iran publikuje prowokujące nagranie. Donald Trump zaatakowany przez zamachowca
(Twitter, MEMRI)

Do sieci trafiło prowokujące nagranie, pokazujące jak irański terrorysta strzela do Donalda Trumpa. Wideo, autorstwa agencji Fars, jest montażem ze starego nagrania prezydenta USA i aktora odgrywającego rolę zamachowca.

Na nagraniu widać Donalda Trumpa, który wygłasza przemówienie. W tym samym czasie obserwuje go irański terrorysta, który chce do niego strzelić. Nim to zrobi, patrzy na zdjęcie zabitego niedawno generała Kasema Sulejmaniego, szefa elitarnej jednostki Al-Kuds.

Do nagrania z fałszywego zamachu dodano podpis "Jeśli wy zaczniecie wojnę, my ją zakończymy”. Prowokacja może pokazywać zamiary Iranu co do odwetu na USA za ostatnie wydarzenia i zabicie generała Sulejmaniego.

Zobacz też: Donald Tusk wprost o Donaldzie Trumpie. "Mam z nim poważny kłopot"

Wideo zostało opublikowana zaraz po tym jak Iran zapowiedział zemstę za śmierć Sulejmaniego. We wtorek ogłoszono, że przewidywanych jest 13 sposobów wykonanie odwetu na USA i nawet ten najłagodniejszy może być koszmarem dla Amerykanów.

Amerykanie powinni wiedzieć, że do tej pory w Radzie dyskutowano o 13 scenariuszach zemsty, a nawet jeśli istnieje konsensus co do najsłabszego scenariusza, przeprowadzenie go może być historycznym koszmarem dla Amerykanów – powiedział sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ali Szamchani.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić