wb| 
aktualizacja 

ISIS. Libańczyk wpadł w Polsce. Planował organizację zamachów terrorystycznych

40

Obywatelu Libanu został zatrzymany na terenie Polski przez Straż Graniczną oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ze zgromadzonych danych wynika, że był on bardzo ściśle powiązany z ISIS i miał w zamiarze przeprowadzenie zamachu terrorystycznego.

ISIS. Libańczyk wpadł w Polsce. Planował organizację zamachów terrorystycznych
(gov.pl, ABW)

Straż Graniczna, działająca na wniosek ABW, zatrzymała obywatela Libanu. Zgromadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dane wskazywały, że istniało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli kraju. Libańczyk miał rodzinne kontakty z bojownikami, którzy zginęli walcząc w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii i w Iraku.

Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej - poinformował w komunikacie Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Libańczyk osadzony w ośrodku dla uchodźców

Ciągły kontakt z ISIS. Przebywając w Polsce, Libańczyk aktywnie wykorzystywał internetowe środki łączności do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Wspierał również finansowo członków wymienionej organizacji pozostających w Syrii.

Sąd wydał postanowienie. Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w strzeżonym ośrodku dla uchodźców w Białymstoku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Następnym krokiem będzie wszczęcie procedury wydaleniowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić