o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
wb
|
aktualizacja

ISIS. Libańczyk wpadł w Polsce. Planował organizację zamachów terrorystycznych

29
Podziel się

Obywatelu Libanu został zatrzymany na terenie Polski przez Straż Graniczną oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ze zgromadzonych danych wynika, że był on bardzo ściśle powiązany z ISIS i miał w zamiarze przeprowadzenie zamachu terrorystycznego.

ISIS. Libańczyk wpadł w Polsce. Planował organizację zamachów terrorystycznych
(gov.pl, ABW)
bDyQfHfV

Straż Graniczna, działająca na wniosek ABW, zatrzymała obywatela Libanu. Zgromadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dane wskazywały, że istniało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli kraju. Libańczyk miał rodzinne kontakty z bojownikami, którzy zginęli walcząc w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii i w Iraku.

Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej - poinformował w komunikacie Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Libańczyk osadzony w ośrodku dla uchodźców

Ciągły kontakt z ISIS. Przebywając w Polsce, Libańczyk aktywnie wykorzystywał internetowe środki łączności do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Wspierał również finansowo członków wymienionej organizacji pozostających w Syrii.

bDyQfHfX

Sąd wydał postanowienie. Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w strzeżonym ośrodku dla uchodźców w Białymstoku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Następnym krokiem będzie wszczęcie procedury wydaleniowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyQfHgd
bDyQfHgy
KOMENTARZE
(29)
Jaro
9 miesięcy temu
Procedura wydalenia ? A nie za kraty ?
Darek
9 miesięcy temu
Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w strzeżonym ośrodku dla uchodźców w Białymstoku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące - A dlaczego nie w więzieniu o zaostrzonym rygorze lub więzieniu wojskowym? Kolejny POpa pra ny sędzia kierujący się własnym widzimisię, a nie realnym zagrożeniem ucieczki bandyty i zagrożeniem dla bezpieczeństwa obywateli. Ale sędziowie oczywiście za nic nie odpowiadają, wiec co im tam, a jeszcze zrobią na złość PiS-owi.
ip123
9 miesięcy temu
I to jest wyrok zreformowanego sędziego i prezesa aprobatą sądu w Białymstoku. Takiego ISIS należy oddać pod dozór żandarmerii wojskowej nie oddano.
bDyQfHgz
WTAJEMNICZONY
9 miesięcy temu
SPOKOJNIE.NA DNIACH ON TRAFI DO TAJNEGO AMERYKAŃSKIEGO WIĘZIENIA GDZIE BEDZIE TORTUROWANY I SŁUCH O NIM ZAGINIE.
Arek
9 miesięcy temu
Przeciez to islamski smiec, czapa I Tyle w temacie
Najnowsze komentarze (29)
Jurand
6 miesięcy temu
Jednymi drzwiami wydalony powróci innymi ,,zresocjalizowany inny człowiek''
Jasne
8 miesięcy temu
Wydalą go ? No, straszna "KARA" !!! Żeby sobie dalej walczył i mordował "niewiernych" czyli NAS ???
Sprawdzić go
8 miesięcy temu
Ciekawy jestem, czy ci z Libanu byli w kontakcie z terrorystą Czarnego Września, tj. ci co napadli na Olimpiadę w Monachium a mieszka w Polsce na Ursynowie Ohannes Thomas K., zwany Johny
emil
8 miesięcy temu
A to sobie wybrał kraj do fzosłalnści w imię alacha jakiś nieuk
alibaba
8 miesięcy temu
GUANTANAMO do konca zycia chleb i woda co drugi dzien i pobyt razem z koza.
ppp
8 miesięcy temu
proszę nie generować kosztów, nie trzmać go w areszcie. wydalicie go i co, ile osób poniesie smierć z jego reki? Najwyższy czas posprzatać.Był w IZIS, to bandzior.
ip123
8 miesięcy temu
Wracam do tematu z pytaniem : kiedy, jakim "szlakiem" i kto personalnie zweryfikował jego dokumenty oraz zalegalizował pobyt w Polsce? Może akordeonista z Chorzowa, może Pani z Bielska a może przekupiony urzędnik? Ktoś może na to odpowie i za to odpowie karnie?
migrant
8 miesięcy temu
Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców (nie tylko uchodźców) - zasadniczo sąd umieszcza tam cudzoziemców w celu zabezpieczenia przeprowadzenia postępowania administracyjnego w sprawie wydania cudzoziemcowi i wykonania decyzji o zobowiązaniu do powrotu (wydalenia). Nie jest to środek karny, a jedynie administracyjny, a że związany z pozbawieniem wolności, postanowienie o jego zastosowaniu wydaje sąd. Nota bene działania obrońców praw człowieka spowodowały, że w takich ośrodkach okna zakratowane wymieniono na nieotwieralne... Swoją drogą ciekawe, czy już został wydalony? A może złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP (czyli o uznanie za uchodźcę) i teraz Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców będzie go rozpatrywał przez następnych kilka miesięcy?...
bDyQfHgr
six
9 miesięcy temu
Po co go wydalać, trzeba zakwaterować, na stałe, u Pani Kidawy-Błońskiej, lub kogoś z uprzedniej PO, przecież tak pragnęli uchodźców w Naszym kraju!
240255
9 miesięcy temu
Ja bym go przekazal Putinowi-tam w koncu by widzial co to zycie w strachu.
Olek
9 miesięcy temu
Słucham ?! Chyba się przesłyszałem ..."Sąd wydał postanowienie. Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w strzeżonym ośrodku dla uchodźców w Białymstoku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Następnym krokiem będzie wszczęcie procedury wydaleniowej."
emeryt
9 miesięcy temu
od razu pod pluton, a nie cackanie sie z nim......bo jeszcze tu wróci......
olo
9 miesięcy temu
Już dawno powinien miec wypadek...
Bolo
9 miesięcy temu
Tylko kara śmierci.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić