Wróć na
Aldona Brauła
|

Islandia. Konie całe utonęły w śniegu. Pogoda sparaliżowała wyspę

38
Podziel się

Islandię od kilku dni nawiedzają ogromne burze śnieżne. Ponadto wieje silny wiatr, który stanowi spore zagrożenie. Jeden z mieszkańców pokazał na Facebooku skutki tej pogody. Śnieg niemal całkowicie zasypał hodowane przez niego konie.

Islandia. Konie całe utonęły w śniegu. Pogoda sparaliżowała wyspę
(facebook, Magnús Ásgeir Elíasson)
bCYpOEER

Islandczyk pokazał na Facebooku zdjęcia i wideo z odkopywania zwierząt. Gigantyczna śnieżyca, która nawiedziła Islandię całkiem zasypała 10 koni, które przebywały na zewnątrz stajni.

Wczoraj pojechałem zobaczyć konie. Pogoda zaskoczyła 10 koni, które utknęły w śniegu. Razem z sąsiadami udało mi się je uratować – pisze na Facebooku mężczyzna.

Z dalszej części wpisu wynika, że zwierzętom nic nie jest. Były wyziębione i przestraszone. Teraz konie zostały przeniesione do stajni, gdzie powoli dochodzą do siebie.

bCYpOEET

Zobacz także: To nie jest wata cukrowa. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

Od kilku dni na Islandii panują ekstremalne warunki pogodowe. Nad wyspę dotarł potężny arktyczny cyklon, który przyniósł potężne burze śnieżne i wyjątkowo niskie temperatury.

Już na początku tygodnia w stolicy kraju, Rejkiawiku, wydano ostrzeżenia. Zamknięto drogi dojazdowe i zalecono mieszkańcom, aby nie przebywali zbyt długo na zewnątrz lub nie wychodzili wcale. Utrudnienia wystąpiły także na lotnisku.

Spadło około 200 cm śniegu. Prędkość wiatru w kulminacyjnym momencie mogła osiągnąć nawet 190 km/h. W większości kraju wciąż obowiązuje czerwony, najwyższy alert pogodowy.

bCYpOEEZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCYpOEFu
KOMENTARZE
(38)
po
9 miesięcy temu
Przed burzą winne być odprowadzone do stajni. Przeciez prognoza była.
dobra wiadomo...
9 miesięcy temu
cieszę się że się udało. Konie to piękne zwierzęta - źle napisałam gdyż wszystkie sa piękne!
werra
9 miesięcy temu
i to jest zima!!!!!tylko koni zal,,,,,,,,,,,
bCYpOEFv
xx
9 miesięcy temu
Nie utonęły tylko utknęły.
jam
9 miesięcy temu
jak można zostawić konie na dworzu w zimie
Najnowsze komentarze (38)
WOJAK
9 miesięcy temu
to ja w Polsce wiedziałem ze ta burza nadchodzi - tepoglowi trolle - NIEWIEDZIELI ?
Hunter
9 miesięcy temu
Efekt cieplarniany...
Islandka
9 miesięcy temu
Ludzie, na Islandii większość koni nie ma czegoś takiego jak stajnia XDD Specyfikacja tej rasy polega na tym, że te konie świetnie radzą sobie w ciężkich warunkach pogodowych. A to, że akurat w tym roku przyszedł taki, a nie inny cyklon nie jest niczyją winą, a już szczególnie właściciela. Ostrzeżenia zostały wydane na początku tygodnia, a nikt nie zbuduje przecież stajni w dwa dni...
Przeznaczenie
9 miesięcy temu
Zostań milionerem. Nie patrz na innych zacznij działać i zobacz jakie to proste na www.bit.ly/ZostanMilionerem
Ice MEN
9 miesięcy temu
A skąd oni mają wziąć stajnie?
Daniel
9 miesięcy temu
Drogi redaktorze, wskaż mi miejsce gdzie jest, był czerwony alarm pogodowy na Islandii? Oraz te drogi nieprzejezdne? Radzę sprawdzić informacje przed napisaniem artykułu.
The
9 miesięcy temu
W ramach rekompensaty zwierzaków, ten pi..... y thebil, powinien sam spędzić następną śnieżycę na polu, przywiązany do gleby.. Myślę, że to uczciwa rekompensata za głupotę.
gosc
9 miesięcy temu
dobry gospodarz dba o swoje zwierzęta. a to są niedbaluchy
bCYpOEFn
Jacek
9 miesięcy temu
To co on. Jest zima. Konie powinny być w stajni. Tym bardziej, że od kilku dni zapowiadali ten cyklon.
TTTT
9 miesięcy temu
NAJGORZEJ JEST GDY DO SEJMU WYBIERAJĄ WYKSZTAŁCONYCH GŁUPKÓW. MIELIŚMY JUŻ PO HARWARDZE CO TO CHCIAŁ DORŻNĄĆ WATAHĘ. JAK NIEMA SIĘ NIC DO POWIEDZENIA TO JEST ZAWSZE TEMAT ZASTĘPCZY - ABORCJA I KOŚCIÓŁ. KOMUNA KOŚCIOŁA NIE ZNISZCZYŁA TO I PARU NIETOLARENCYJNYCH NIC NIE ZROBI.
44.44.44.44
9 miesięcy temu
Te konie nazywają się Andrzej i Mateusz i jadą do Polski po dwóch takich żeby ich zawieźć prosto do piekła
Par
9 miesięcy temu
Trzeba być, skończonym thebilem, aby w dzisiejszych czasach, dysponując mnóstwem informacji meteo i będąc, właścicielem zwierząt hodowlanych, zostawić je, na pastwę losu w obliczu nawałnicy, a potem, publikować zdjęcia z cudownego ocalenia..
Franciszek
9 miesięcy temu
Zieloni i kosciol to jedna szajka. Trzymaj sie od nich z daleka.
Ziuta
9 miesięcy temu
Greta - dziecko manipulowane przez Zielonych. Szkoda czasu na takie brednie. Kazdy Zielony powinen zabrac sie do pracy na farmie zwierzat , ale bez internetu i komputerow. ZIELONI TO REBELJANCI CHCACY WYSADZIC PRAWDZIWY SYSTEM DEMOKRATYCZNY W POWIETRZE.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić