o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Islandia. Konie całe utonęły w śniegu. Pogoda sparaliżowała wyspę

38
Podziel się

Islandię od kilku dni nawiedzają ogromne burze śnieżne. Ponadto wieje silny wiatr, który stanowi spore zagrożenie. Jeden z mieszkańców pokazał na Facebooku skutki tej pogody. Śnieg niemal całkowicie zasypał hodowane przez niego konie.

Islandia. Konie całe utonęły w śniegu. Pogoda sparaliżowała wyspę
(facebook, Magnús Ásgeir Elíasson)
bDXTLcYB

Islandczyk pokazał na Facebooku zdjęcia i wideo z odkopywania zwierząt. Gigantyczna śnieżyca, która nawiedziła Islandię całkiem zasypała 10 koni, które przebywały na zewnątrz stajni.

Wczoraj pojechałem zobaczyć konie. Pogoda zaskoczyła 10 koni, które utknęły w śniegu. Razem z sąsiadami udało mi się je uratować – pisze na Facebooku mężczyzna.

Z dalszej części wpisu wynika, że zwierzętom nic nie jest. Były wyziębione i przestraszone. Teraz konie zostały przeniesione do stajni, gdzie powoli dochodzą do siebie.

bDXTLcYD
Zobacz także: Zobacz także: To nie jest wata cukrowa. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

Od kilku dni na Islandii panują ekstremalne warunki pogodowe. Nad wyspę dotarł potężny arktyczny cyklon, który przyniósł potężne burze śnieżne i wyjątkowo niskie temperatury.

Już na początku tygodnia w stolicy kraju, Rejkiawiku, wydano ostrzeżenia. Zamknięto drogi dojazdowe i zalecono mieszkańcom, aby nie przebywali zbyt długo na zewnątrz lub nie wychodzili wcale. Utrudnienia wystąpiły także na lotnisku.

bDXTLcYJ

Spadło około 200 cm śniegu. Prędkość wiatru w kulminacyjnym momencie mogła osiągnąć nawet 190 km/h. W większości kraju wciąż obowiązuje czerwony, najwyższy alert pogodowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDXTLcZe
KOMENTARZE
(38)
WOJAK
rok temu
to ja w Polsce wiedziałem ze ta burza nadchodzi - tepoglowi trolle - NIEWIEDZIELI ?
Hunter
rok temu
Efekt cieplarniany...
Islandka
rok temu
Ludzie, na Islandii większość koni nie ma czegoś takiego jak stajnia XDD Specyfikacja tej rasy polega na tym, że te konie świetnie radzą sobie w ciężkich warunkach pogodowych. A to, że akurat w tym roku przyszedł taki, a nie inny cyklon nie jest niczyją winą, a już szczególnie właściciela. Ostrzeżenia zostały wydane na początku tygodnia, a nikt nie zbuduje przecież stajni w dwa dni...
bDXTLcZf
Przeznaczenie
rok temu
Zostań milionerem. Nie patrz na innych zacznij działać i zobacz jakie to proste na www.bit.ly/ZostanMilionerem
Ice MEN
rok temu
A skąd oni mają wziąć stajnie?
Daniel
rok temu
Drogi redaktorze, wskaż mi miejsce gdzie jest, był czerwony alarm pogodowy na Islandii? Oraz te drogi nieprzejezdne? Radzę sprawdzić informacje przed napisaniem artykułu.
The
rok temu
W ramach rekompensaty zwierzaków, ten pi..... y thebil, powinien sam spędzić następną śnieżycę na polu, przywiązany do gleby.. Myślę, że to uczciwa rekompensata za głupotę.
gosc
rok temu
dobry gospodarz dba o swoje zwierzęta. a to są niedbaluchy
Jacek
rok temu
To co on. Jest zima. Konie powinny być w stajni. Tym bardziej, że od kilku dni zapowiadali ten cyklon.
TTTT
rok temu
NAJGORZEJ JEST GDY DO SEJMU WYBIERAJĄ WYKSZTAŁCONYCH GŁUPKÓW. MIELIŚMY JUŻ PO HARWARDZE CO TO CHCIAŁ DORŻNĄĆ WATAHĘ. JAK NIEMA SIĘ NIC DO POWIEDZENIA TO JEST ZAWSZE TEMAT ZASTĘPCZY - ABORCJA I KOŚCIÓŁ. KOMUNA KOŚCIOŁA NIE ZNISZCZYŁA TO I PARU NIETOLARENCYJNYCH NIC NIE ZROBI.
44.44.44.44
rok temu
Te konie nazywają się Andrzej i Mateusz i jadą do Polski po dwóch takich żeby ich zawieźć prosto do piekła
Par
rok temu
Trzeba być, skończonym thebilem, aby w dzisiejszych czasach, dysponując mnóstwem informacji meteo i będąc, właścicielem zwierząt hodowlanych, zostawić je, na pastwę losu w obliczu nawałnicy, a potem, publikować zdjęcia z cudownego ocalenia..
Franciszek
rok temu
Zieloni i kosciol to jedna szajka. Trzymaj sie od nich z daleka.
bDXTLcYX
Ziuta
rok temu
Greta - dziecko manipulowane przez Zielonych. Szkoda czasu na takie brednie. Kazdy Zielony powinen zabrac sie do pracy na farmie zwierzat , ale bez internetu i komputerow. ZIELONI TO REBELJANCI CHCACY WYSADZIC PRAWDZIWY SYSTEM DEMOKRATYCZNY W POWIETRZE.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić