REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
ds19.11.19 (18:57)

Jakub Żulczyk o Stanisławie Michalkiewiczu. Padły ostre słowa

Stanisław Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila, z którą przegrał w sądzie. Postępek publicysty Radia Maryja został potępiony przez Jakuba Żulczyka. Pisarz w bardzo ostrych słowach powiedział, co myśli o Michalkiewiczu.
PAP

Jakub Żulczyk nie próbował nawet ukryć pogardy. Pisarz najbardziej znany z powieści "Ślepnąc od świateł" opublikował na Facebooku zdjęcie Stanisława Michalkiewicza, prawnika i publicysty Radia Maryja. Żulczyk nie przedstawia go w korzystnym świetle:

To Stanisław Michalkiewicz, polski "publicysta", zajadły antysemita, publicysta Radia Maryja), przyjaciel Korwina-Mikke, homofob, człowiek który publicznie nazwał zgwałconą przez księdza dziewczynę ku.wą - napisał wściekły Żulczyk.

REKLAMA

Pisarz zacytował komentarz Michalkiewicza, przez który wytoczono mu proces. Stanisław Michalkiewicz w internecie skomentował sprawę "Katarzyny", wielokrotnie gwałconej w dzieciństwie przez księdza z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Po latach sąd przyznał kobiecie 1 mln zł zadośćuczynienia od Towarzystwa.

Zobacz też: PiS przeforsuje kontrowersyjny projekt? Bartłomiej Sienkiewicz: to krok w stronę absolutnego Talibanu

Dostać milion złotych za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj - "podsumował" wyrok Michalkiewicz.

Za te słowa "Katarzyna" wytoczyła mu proces i wygrała. Poznański sąd przyznał jej 150 tys. zł odszkodowania. Ponieważ Michalkiewicz nie zapłacił, egzekucją wyroku zajął się komornik. Niepocieszony publicysta postanowił w zemście ujawnić imię i nazwisko "Katarzyny", jednocześnie prosząc fanów o pomoc finansową.

Jeszcze raz, popatrzcie na tę twarz, bo trudno o wstrętniejszego człowieka - napisał z pogardą Jakub Żulczyk.

Michalkiewicza potępili także m.in. Tomasz Terlikowski i Chrystusowcy. Towarzystwo Chrystusowe oświadczyło, że "stoi na straży szacunku wobec ofiary byłego zakonnika i przysługującego jej prawa do anonimowości" i nie akceptuje postępku Michalkiewicza. W mocniejszych słowach wyraził się o nim Tomasz Terlikowski:

Nie ma w języku ludzi cywilizowanych odpowiednich słów na określenie kogoś, kto najpierw nazywa ofiarę księdza pedofila k..., a potem - gdy zostaje za to skazany - ujawnia jej dane. I nie ma dla tego usprawiedliwienia. Żadnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij