Wróć na
ds
|

Jakub Żulczyk o Stanisławie Michalkiewiczu. Padły ostre słowa

408
Podziel się

Stanisław Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila, z którą przegrał w sądzie. Postępek publicysty Radia Maryja został potępiony przez Jakuba Żulczyka. Pisarz w bardzo ostrych słowach powiedział, co myśli o Michalkiewiczu.

Jakub Żulczyk o Stanisławie Michalkiewiczu. Padły ostre słowa
(PAP)
bCPxfqbV

Jakub Żulczyk nie próbował nawet ukryć pogardy. Pisarz najbardziej znany z powieści "Ślepnąc od świateł" opublikował na Facebooku zdjęcie Stanisława Michalkiewicza, prawnika i publicysty Radia Maryja. Żulczyk nie przedstawia go w korzystnym świetle:

To Stanisław Michalkiewicz, polski "publicysta", zajadły antysemita, publicysta Radia Maryja)
, przyjaciel Korwina-Mikke, homofob, człowiek który publicznie nazwał zgwałconą przez księdza dziewczynę ku.wą - napisał wściekły Żulczyk.

Pisarz zacytował komentarz Michalkiewicza, przez który wytoczono mu proces. Stanisław Michalkiewicz w internecie skomentował sprawę "Katarzyny", wielokrotnie gwałconej w dzieciństwie przez księdza z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Po latach sąd przyznał kobiecie 1 mln zł zadośćuczynienia od Towarzystwa.

bCPxfqbX

Zobacz też: PiS przeforsuje kontrowersyjny projekt? Bartłomiej Sienkiewicz: to krok w stronę absolutnego Talibanu

Dostać milion złotych za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj - "podsumował" wyrok Michalkiewicz.

Za te słowa "Katarzyna" wytoczyła mu proces i wygrała. Poznański sąd przyznał jej 150 tys. zł odszkodowania. Ponieważ Michalkiewicz nie zapłacił, egzekucją wyroku zajął się komornik. Niepocieszony publicysta postanowił w zemście ujawnić imię i nazwisko "Katarzyny", jednocześnie prosząc fanów o pomoc finansową.

bCPxfqcd

Jeszcze raz, popatrzcie na tę twarz, bo trudno o wstrętniejszego człowieka - napisał z pogardą Jakub Żulczyk.

Michalkiewicza potępili także m.in. Tomasz Terlikowski i Chrystusowcy. Towarzystwo Chrystusowe oświadczyło, że "stoi na straży szacunku wobec ofiary byłego zakonnika i przysługującego jej prawa do anonimowości" i nie akceptuje postępku Michalkiewicza. W mocniejszych słowach wyraził się o nim Tomasz Terlikowski:

Nie ma w języku ludzi cywilizowanych odpowiednich słów na określenie kogoś, kto najpierw nazywa ofiarę księdza pedofila k..., a potem - gdy zostaje za to skazany - ujawnia jej dane. I nie ma dla tego usprawiedliwienia. Żadnego.

bCPxfqce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPxfqcy
KOMENTARZE
(408)
Obrzydliwy dz...
9 miesięcy temu
On powinien zapłacić następne150 tyś kary na Centrum Zdrowia Dziecka za ujawnienie nazwiska tej biednej dziewczyny. Ta ohydna gęba mówi sama za siebie. Ten gad nie przynosi chluby nikomu z kim chce się kumać.
słuchacz
9 miesięcy temu
Z niego taki katolik jak i antysemita to kołtun i tyle
wierny
9 miesięcy temu
Tego łacha powinny sądy puścić w skarpetkach. Obrzydliwa karykatura!!
bCPxfqcz
nicki
9 miesięcy temu
Pan Michalkiewicz nie przegrał tylko został wrobiony. Nie pojawił się żeby siebie bronić bo wysyłali mu listy z sądu na niezamieszkały adres. Dowiedział się o całej sprawie w momencie zajęcia kont.
Anioł Struś
9 miesięcy temu
Tym razem, za ujawnienie danych, zażądać od spoconego wieprza 300 tys. Na pewno go stać skoro jest tak przepełniony miłością bliźniego.
Najnowsze komentarze (408)
wojciech6j
8 miesięcy temu
Odważny człowiek. Żeby podjąć samotną walkę z lewacką tłuszczą, dla której bezprawie staje się prawem to trzebe anie lada odwagi. Chylę czoła.
j23
9 miesięcy temu
a najgorsze, że "przyjaciel Korwina-Mikkego".
Murem za Kasi...
9 miesięcy temu
Spotkał katar Katarzynę Katarzyna pod pierzynę
Hdkk
9 miesięcy temu
Gdybym był milionerem- spłaciłbym jego dług, i tej gwałconej dałbym drugi milion.
Żaneta Kąkole...
9 miesięcy temu
Okoliczności tego procesu są bardzo podejrzane. A Każdy ma prawo upublicznić nazwisko swojego wierzyciela.
fakir
9 miesięcy temu
Żulczyk ty żulu bredzisz jak zwykle.
hbiup
9 miesięcy temu
........wielki patriota
Jan Bauer
9 miesięcy temu
W przypadku tego postanowienia Sądu akurat jestem po stronie MIchalkiewicza, ponieważ odebrano mu prawo do obrony wysyłając pozwy na adres, pod którym on nie mieszka, a nie ukrywa on swojego adresu, bo można się z nim skontaktowac poprzez jego stronę internetową. Doprowadziło to do wyroku zaocznego i egzekucji komorniczej ale MIchalkiewicz sie od nich odwołał i rezultat końcowy postępowania nie jest znany. Wobec tego niech Jakub Żulczyk wstrzyma sie z tymi opiniami do uprawomocnienia sie wyroku.
bCPxfqcr
Lech
9 miesięcy temu
Skoro wypisuja takie paszkwile na niego to musi byc niewygodny dla kogos.
Marian
9 miesięcy temu
O co chodzi wporzadku facet mowi prawde co sie dzieje w obecnej polityce i o pseudo polskich politykach.
Tolerancja re...
9 miesięcy temu
Żul czyk i wszystko jasne
Tolerancja re...
9 miesięcy temu
Całe szczęście że jeszcze istnieją tacy odważni ludzie jak Michalkiewicz
oto
9 miesięcy temu
Hejt za marne grosze. Widać p.Żulczyk potrzebuje reklamy świetnego publicysty Pana Michalkiewicza. Reszta tanich, tzw internautów powinna trochę poczytać Pana Stanisława. Ale nie prymityw i głupota hejterów w internecie nie zna granic.
Bodzior
9 miesięcy temu
Brawo Michałkiewicz!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić