o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ds
|

Jakub Żulczyk o Stanisławie Michalkiewiczu. Padły ostre słowa

408
Podziel się

Stanisław Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila, z którą przegrał w sądzie. Postępek publicysty Radia Maryja został potępiony przez Jakuba Żulczyka. Pisarz w bardzo ostrych słowach powiedział, co myśli o Michalkiewiczu.

Jakub Żulczyk o Stanisławie Michalkiewiczu. Padły ostre słowa
(PAP)
bErMwnZx

Jakub Żulczyk nie próbował nawet ukryć pogardy. Pisarz najbardziej znany z powieści "Ślepnąc od świateł" opublikował na Facebooku zdjęcie Stanisława Michalkiewicza, prawnika i publicysty Radia Maryja. Żulczyk nie przedstawia go w korzystnym świetle:

To Stanisław Michalkiewicz, polski "publicysta", zajadły antysemita, publicysta Radia Maryja)
, przyjaciel Korwina-Mikke, homofob, człowiek który publicznie nazwał zgwałconą przez księdza dziewczynę ku.wą - napisał wściekły Żulczyk.

Pisarz zacytował komentarz Michalkiewicza, przez który wytoczono mu proces. Stanisław Michalkiewicz w internecie skomentował sprawę "Katarzyny", wielokrotnie gwałconej w dzieciństwie przez księdza z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Po latach sąd przyznał kobiecie 1 mln zł zadośćuczynienia od Towarzystwa.

bErMwnZz
Zobacz także: Zobacz też: PiS przeforsuje kontrowersyjny projekt? Bartłomiej Sienkiewicz: to krok w stronę absolutnego Talibanu

Dostać milion złotych za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj - "podsumował" wyrok Michalkiewicz.

Za te słowa "Katarzyna" wytoczyła mu proces i wygrała. Poznański sąd przyznał jej 150 tys. zł odszkodowania. Ponieważ Michalkiewicz nie zapłacił, egzekucją wyroku zajął się komornik. Niepocieszony publicysta postanowił w zemście ujawnić imię i nazwisko "Katarzyny", jednocześnie prosząc fanów o pomoc finansową.

bErMwnZF

Jeszcze raz, popatrzcie na tę twarz, bo trudno o wstrętniejszego człowieka - napisał z pogardą Jakub Żulczyk.

Michalkiewicza potępili także m.in. Tomasz Terlikowski i Chrystusowcy. Towarzystwo Chrystusowe oświadczyło, że "stoi na straży szacunku wobec ofiary byłego zakonnika i przysługującego jej prawa do anonimowości" i nie akceptuje postępku Michalkiewicza. W mocniejszych słowach wyraził się o nim Tomasz Terlikowski:

Nie ma w języku ludzi cywilizowanych odpowiednich słów na określenie kogoś, kto najpierw nazywa ofiarę księdza pedofila k..., a potem - gdy zostaje za to skazany - ujawnia jej dane. I nie ma dla tego usprawiedliwienia. Żadnego.

bErMwnZG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErMwoaa
KOMENTARZE
(408)
wojciech6j
2 lata temu
Odważny człowiek. Żeby podjąć samotną walkę z lewacką tłuszczą, dla której bezprawie staje się prawem to trzebe anie lada odwagi. Chylę czoła.
j23
2 lata temu
a najgorsze, że "przyjaciel Korwina-Mikkego".
Murem za Kasi...
2 lata temu
Spotkał katar Katarzynę Katarzyna pod pierzynę
bErMwoab
Hdkk
2 lata temu
Gdybym był milionerem- spłaciłbym jego dług, i tej gwałconej dałbym drugi milion.
Żaneta Kąkole...
2 lata temu
Okoliczności tego procesu są bardzo podejrzane. A Każdy ma prawo upublicznić nazwisko swojego wierzyciela.
fakir
2 lata temu
Żulczyk ty żulu bredzisz jak zwykle.
hbiup
2 lata temu
........wielki patriota
Jan Bauer
2 lata temu
W przypadku tego postanowienia Sądu akurat jestem po stronie MIchalkiewicza, ponieważ odebrano mu prawo do obrony wysyłając pozwy na adres, pod którym on nie mieszka, a nie ukrywa on swojego adresu, bo można się z nim skontaktowac poprzez jego stronę internetową. Doprowadziło to do wyroku zaocznego i egzekucji komorniczej ale MIchalkiewicz sie od nich odwołał i rezultat końcowy postępowania nie jest znany. Wobec tego niech Jakub Żulczyk wstrzyma sie z tymi opiniami do uprawomocnienia sie wyroku.
Lech
2 lata temu
Skoro wypisuja takie paszkwile na niego to musi byc niewygodny dla kogos.
Marian
2 lata temu
O co chodzi wporzadku facet mowi prawde co sie dzieje w obecnej polityce i o pseudo polskich politykach.
Tolerancja re...
2 lata temu
Żul czyk i wszystko jasne
Tolerancja re...
2 lata temu
Całe szczęście że jeszcze istnieją tacy odważni ludzie jak Michalkiewicz
oto
2 lata temu
Hejt za marne grosze. Widać p.Żulczyk potrzebuje reklamy świetnego publicysty Pana Michalkiewicza. Reszta tanich, tzw internautów powinna trochę poczytać Pana Stanisława. Ale nie prymityw i głupota hejterów w internecie nie zna granic.
bErMwnZT
Bodzior
2 lata temu
Brawo Michałkiewicz!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić