Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Jedz dwa plasterki żółtego sera dziennie. Zmniejszysz ryzyko zawału serca

49
Podziel się:

Pomimo wysokiej zawartości tłuszczu ser wcale nie wpływa źle na zdrowie.

Jedz dwa plasterki żółtego sera dziennie. Zmniejszysz ryzyko zawału serca
(pxhere.com)

Najnowsze badania chińskich naukowców pokazują zbawienne działanie sera. Codzienne jedzenie 40 gramów tego specjału (2 plasterki) może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca o 14 proc. i udaru mózgu o 10 proc. Ponadto ser podnosi poziomy tak zwanego „dobrego” cholesterolu, jednocześnie obniżając poziom „złego” - wykazali badacze z Uniwersytetu Soochow. Ser zawiera również kwas, który może pomóc w zapobieganiu zatykania się tętnic - informuje "Daily Mail".

Zobacz także: Sprawdź, jaka dieta jest najbardziej korzystna dla serca:

*Jak widać nie taki ser straszny, jak go malują. *Prawie milion osób regularnie jedzących ser nie odczuło żadnych konsekwencji zdrowotnych - wykazało brytyjskie badanie z początku roku. Naukowcy próbują zrozumieć tzw. „francuski paradoks”. Francuzi, którzy mają skłonności do diety bogatej w cholesterol i tłuszcz nasycony, rzadko zapadają na choroby serca. Ser składa się też z wapnia chroniącego kości i zęby, który niejako redukuje ilość wchłanianego tłuszczu - udowodnili chińscy naukowcy.

Ser zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, ale też korzystne dla zdrowia składniki odżywcze - napisali autorzy najnowszego badania w "European Journal of Nutrition".

Produkty pochodzenia mlecznego nie są szkodliwe dla zdrowia. Badania zespołu międzynarodowych naukowców prowadzonych przez Uniwersytet w Reading ujawniły, że jedzenie przetworów mlecznych nie zwiększa ryzyka zawału serca czy udaru mózgu. Pełnotłusty ser, mleko i jogurt nie zwiększają zagrożenia, stwierdzono na podstawie 29 różnych badań. Ich brak natomiast może wywołać wiele szkód. Młodzi ludzie, zwłaszcza młode kobiety, którzy piją zbyt mało mleka ryzykują uszkodzenie kości i zachorowanie na osteoporozę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
x
4 lata temu
Bezczelne kłamstwo. Żaden nabiał nie chroni przed zawałem serca bo to same tłuszcze nasycone i budulec blaszki miażdźycowej. Mój ojciec tak robił czyli jadł dwa plasterki tego najgorszego łoju a nawet więcej. Mówię mu żółty ser jest jak lody to nabiał czyli niezdrowe tłuszcze. Zaklajstrujesz się dziadek i co i dostał zawału. Pytanie kto opłacił ten artykuł?
x
4 lata temu
ezczelne kłamstwo. Żaden nabiał nie chroni przed zawałem serca bo to same tłuszcze nasycone i budulec blaszki miażdźycowej. Mój ojciec tak robił czyli jadł dwa plasterki tego najgorszego łoju a nawet więcej. Mówię mu żółty ser jest jak lody to nabiał czyli niezdrowe tłuszcze. Zaklajstrujesz się dziadek i co i dostał zawału. Pytanie kto opłacił ten artykuł?
V.
5 lata temu
zabawny stek kłamstw , mocno sponsorowany artykuł.
Lekarz
5 lata temu
A co byscie nie jedli to i tak cmentarna mogiła!!!!!!!
Dietetyk
5 lata temu
A ja jem chleb ze smalcem i skwarkami wieprzowymi. I co mi tam ....
niko
5 lata temu
Tak tylko dotarłem do informacji że ser żółty to skoncentrowana ropa, która znajduje się w mleku
bib
5 lata temu
Phi, ja jadam kanapki (po dwie czy trzy) wyłącznie z żółtym serem, masłem i jakimś warzywkiem a mimo to mam całkowity cholesterol prawie 450 jednostek.
co teraz ze m...
5 lata temu
A jak jem 20 plasterków dziennie, a właściwie ile kupię tyle zjadam na raz , to co teraz ze mną będzie ???????
Niedawno czyt...
5 lata temu
Cccccccxcx.
jan
5 lata temu
dieta dr Kwaśniewskiego ...
Baca
5 lata temu
Zazwyczaj jak jakiś surowiec nie ma zbytu to zaraz naukowcy udawadniaja że jest on niezbedny dla zdrowia a wrecz ma działanie cudotwórcze.Czy nadal kłamstwo jest odnośnikiem prawdy=?????
Kjhgf
5 lata temu
Napisane na potrzeby przemysłu mleczarskiego mizernego
Red
5 lata temu
Ludzie spójrzcie w lustro otwurzcie paszczę i porównajcie wasza szczękę z jakimkolwiek drapieżnikiem zywiacym się mięsem czy wasza szczęka natura wyposażyła w niezbędne kły aby rozrywać surowe mięso zgniatac kości chyba nie bardzo więc polecam surowe warzywa i owoce będziecie się cieszyć dobrym zdrowiem do starości a mieso nawet przetworzone zmusza nasz organizm do wytwarzania przeciwciał ponieważ traktuje je jako ciało obce wasz żołądek ma problemy z trawieniem np.kotletow schabowych czujecie po zjedzeniu zmęczenie i chce wam się spać to jest oznaką zmęczenia organizmu poprzez walkę z ciałem obym
Rtfg
5 lata temu
niepozwalajcie pić mleka swoim dzieciom bo mleko krowie jest dla cieląt a nie dla ludzkich dzieci picie mleka nie daje nam żadnych korzyści ludzie nie tarwia mleka !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić