Jedz dwa plasterki żółtego sera dziennie. Zmniejszysz ryzyko zawału serca

61

Pomimo wysokiej zawartości tłuszczu ser wcale nie wpływa źle na zdrowie.

Jedz dwa plasterki żółtego sera dziennie. Zmniejszysz ryzyko zawału serca
(pxhere.com)

Najnowsze badania chińskich naukowców pokazują zbawienne działanie sera. Codzienne jedzenie 40 gramów tego specjału (2 plasterki) może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca o 14 proc. i udaru mózgu o 10 proc. Ponadto ser podnosi poziomy tak zwanego „dobrego” cholesterolu, jednocześnie obniżając poziom „złego” - wykazali badacze z Uniwersytetu Soochow. Ser zawiera również kwas, który może pomóc w zapobieganiu zatykania się tętnic - informuje "Daily Mail".

Zobacz także: Sprawdź, jaka dieta jest najbardziej korzystna dla serca:

*Jak widać nie taki ser straszny, jak go malują. *Prawie milion osób regularnie jedzących ser nie odczuło żadnych konsekwencji zdrowotnych - wykazało brytyjskie badanie z początku roku. Naukowcy próbują zrozumieć tzw. „francuski paradoks”. Francuzi, którzy mają skłonności do diety bogatej w cholesterol i tłuszcz nasycony, rzadko zapadają na choroby serca. Ser składa się też z wapnia chroniącego kości i zęby, który niejako redukuje ilość wchłanianego tłuszczu - udowodnili chińscy naukowcy.

Ser zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, ale też korzystne dla zdrowia składniki odżywcze - napisali autorzy najnowszego badania w "European Journal of Nutrition".

Produkty pochodzenia mlecznego nie są szkodliwe dla zdrowia. Badania zespołu międzynarodowych naukowców prowadzonych przez Uniwersytet w Reading ujawniły, że jedzenie przetworów mlecznych nie zwiększa ryzyka zawału serca czy udaru mózgu. Pełnotłusty ser, mleko i jogurt nie zwiększają zagrożenia, stwierdzono na podstawie 29 różnych badań. Ich brak natomiast może wywołać wiele szkód. Młodzi ludzie, zwłaszcza młode kobiety, którzy piją zbyt mało mleka ryzykują uszkodzenie kości i zachorowanie na osteoporozę.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić