Tajemnicą zdrowego życia jest... ser

42

Duńscy naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przeprowadzili badania z których wynika, że jedzenie sera jest bardzo zdrowie.

Tajemnicą zdrowego życia jest... ser
(Pixabay.com)

Jedzenie sera dobrze wpływa na serce. Taki jest przynajmniej wniosek z 12-tygodniowego badania przeprowadzonego na 139 dorosłych osobach. Uczestników podzielono na trzy grupy, każej z nich przypisując inną dietę. Jedna jadła 80 g tłustego sera dziennie, druga 80 g odtłuszczonego sera, a trzecia 90 g chleba z dżemem i zero sera.

Wyniki eksperymentów zaskoczyły badaczy. Grupa na tłustym serze nie zanotowała zmian w poziomie złego cholesterolu, ciśnieniu ani w obwodzie pasa. Za to ogólny poziom jej zdrowia wzrósł. Przede wszystkim zaś podniósł się poziom dobrego cholesterolu, który chroni organizm przed chorobami układu krwionośnego i metabolicznymi.

To nie jedyne badanie wskazujące zdrowotny wpływ sera. Jakiś czas temu Japończycy dowiedli, że jego regularne jedzenie zapobiega gromadzeniu tłuszczów w wątrobie. Są również przesłanki, że lepiej dzięki niemu śpimy, jesteśmy szczęśliwsi, a także łatwiej zrzucamy kilogramy - informuje "Independent".

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić