REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 29 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka19.09.19 (08:11)

Jelenia Góra (Dolnośląskie). Uwiódł cztery kobiety jednocześnie. Trzy gorzko żałują

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) prowadzi śledztwo przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który zawrócił w głowie kilku kobietom. "Amant" nie tylko uwiódł je w tym samym czasie. Mieszkaniec woj. dolnośląskiego był na tyle przekonujący, że wyłudził od trzech kobiet ogromne sumy pieniędzy.
Pixabay.com

W okresie od 2006 do 2016 r. Tomasz K. pozostawał w związku konkubenckim jednocześnie z czterema kobietami. Trzy z nich zostały przez niego oszukane. 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego zapewniał je o swoich uczuciach i obiecywał im małżeństwo, jednocześnie ukrywając fakt pozostawania w związku z innymi kobietami.

Jedna z pokrzywdzonych straciła dom o wartości ponad 400 tys. zł. Udzieliła 40-latkowi pełnomocnictwa do rozporządzania nieruchomością, którą użył jako zabezpieczenie pożyczki, której nie spłacił. Jednocześnie kobieta pożyczyła oszustowi 70 tys. zł, a także przekazała mu biżuterię wartą 10 tys. zł.

REKLAMA

Kolejna konkubina zawierała, a także udzielała zabezpieczenia kredytów, z których środki trafiały do Tomasza K. W wyniku ich niespłacenia, kobieta straciła mieszkanie o wartości ponad 200 tys. zł i musiała ogłosić upadłość konsumencką.

Zobacz także: Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

Trzecia oszukana kobieta pożyczyła podejrzanemu łącznie ponad 250 tys. złotych. Udzieliła także zabezpieczenia zaciągniętej przez 40-latka pożyczki poprzez ustanowienie hipoteki na należącym do niej domu wartym ok. 1 miliona złotych. Gdy pożyczka nie została spłacona, posiadłość kobiety została zajęta przez komornika.

Tomasz K. oszukał także trzy inne osoby, z którymi utrzymywał kontakty handlowe. Zawierał z nimi umowy pożyczek, których następnie nie spłacał w ogóle lub jedynie częściowo. W ten sposób wyłudził ok. 830 tys. zł.

Łącznie mężczyzna wyłudził blisko 10 mln zł. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za oszustwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak ustalono, podejrzany był dotychczas kilkakrotnie karany sądownie, w tym za podrabianie i używanie sfałszowanych dokumentów, wyłudzenie szeregu kredytów o znacznej wartości, a także oszustwa podatkowe. W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Aktualnie toczą się postępowania cywilne w sprawie odzyskania utraconego na skutek przestępstw Tomasza K. mienia - przekazała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij