Wróć na
Natalia Bogucka
|

Jelenia Góra (Dolnośląskie). Uwiódł cztery kobiety jednocześnie. Trzy gorzko żałują

318
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) prowadzi śledztwo przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który zawrócił w głowie kilku kobietom. "Amant" nie tylko uwiódł je w tym samym czasie. Mieszkaniec woj. dolnośląskiego był na tyle przekonujący, że wyłudził od trzech kobiet ogromne sumy pieniędzy.

Jelenia Góra (Dolnośląskie). Uwiódł cztery kobiety jednocześnie. Trzy gorzko żałują
(Pixabay.com)

W okresie od 2006 do 2016 r. Tomasz K. pozostawał w związku konkubenckim jednocześnie z czterema kobietami. Trzy z nich zostały przez niego oszukane. 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego zapewniał je o swoich uczuciach i obiecywał im małżeństwo, jednocześnie ukrywając fakt pozostawania w związku z innymi kobietami.

Jedna z pokrzywdzonych straciła dom o wartości ponad 400 tys. zł. Udzieliła 40-latkowi pełnomocnictwa do rozporządzania nieruchomością, którą użył jako zabezpieczenie pożyczki, której nie spłacił. Jednocześnie kobieta pożyczyła oszustowi 70 tys. zł, a także przekazała mu biżuterię wartą 10 tys. zł.

Kolejna konkubina zawierała, a także udzielała zabezpieczenia kredytów, z których środki trafiały do Tomasza K. W wyniku ich niespłacenia, kobieta straciła mieszkanie o wartości ponad 200 tys. zł i musiała ogłosić upadłość konsumencką.

Trzecia oszukana kobieta pożyczyła podejrzanemu łącznie ponad 250 tys. złotych. Udzieliła także zabezpieczenia zaciągniętej przez 40-latka pożyczki poprzez ustanowienie hipoteki na należącym do niej domu wartym ok. 1 miliona złotych. Gdy pożyczka nie została spłacona, posiadłość kobiety została zajęta przez komornika.

Tomasz K. oszukał także trzy inne osoby, z którymi utrzymywał kontakty handlowe. Zawierał z nimi umowy pożyczek, których następnie nie spłacał w ogóle lub jedynie częściowo. W ten sposób wyłudził ok. 830 tys. zł.

Łącznie mężczyzna wyłudził blisko 10 mln zł. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za oszustwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak ustalono, podejrzany był dotychczas kilkakrotnie karany sądownie, w tym za podrabianie i używanie sfałszowanych dokumentów, wyłudzenie szeregu kredytów o znacznej wartości, a także oszustwa podatkowe. W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Aktualnie toczą się postępowania cywilne w sprawie odzyskania utraconego na skutek przestępstw Tomasza K. mienia - przekazała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(318)
gret
8 miesięcy temu
Naiwne baby....a skąd te kobiety miały takie ogromne pieniadze?
jm
8 miesięcy temu
On jak to przestępca, ale one jakie głupie. Masakra.
polak mały
8 miesięcy temu
Po prostu nie mógł się zdecydować! A teraz te odrzucone się mszczą.
Wolne_Sądy
8 miesięcy temu
"W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania." - i wszystko jasne... ile "sędziowie" i "prokuratorzy" przytulili z tych pieniędzy?
Hartman
8 miesięcy temu
To się nazywa deficyt miłości kobiety są w stanie oddać wszystko za odrobinę uczucia i zainteresowania takich spraw będzie coraz więcej i nic tu nie pomogą apele o rozsądek.
Najnowsze komentarze (318)
Kpiarz
2 miesiące temu
3 w tym samym czasie uwiódł? Czy on ma 3 penisy?
hd84jt
8 miesięcy temu
Mam znajomego muzulmanina, tez tak robi. Ma kilka bab i kazda go finansuje. Jak sie jakas wkurzy i z niego rezygnuje to ma w zanadrzu nastepna. Facet jest juz po 50 -dziesiatce, a pracowal tylko 3 miesiace w swoim zyciu. Chyba,ze podrywanie bab i wyludzanie pieniedzy tez sie uwaza za prace i zarobek. W koncu roznego rodzaju menadzerzy, tez nie pracujna , a "zarabiaja" miliony.
Hh
8 miesięcy temu
Hehe, dobry
j23
8 miesięcy temu
4 kobiety jednocześnie tzn. w latach 2006-2016. Wyższy poziom dziennikarstwa.
kobieta
8 miesięcy temu
Na początku pomyślałam: jakie naiwne kobiety, abym ja nigdy tak nie zgłupiała. Potem doczytałam, że banki oszukał na znacznie więcej, wiść lepszy cwaniak. Swoją drogą, kto mu takie kredyty bez zabezpieczenia dawał? Też kobiety, tylko pracownice banków? Profesjonalista.
ED
8 miesięcy temu
TAK JEST GDY ROZUM ZNAJDZIE SIE W NIEWLASCIWYM MIEJSCU
Zyga
8 miesięcy temu
Powrót Tulipana.Jak widać ludzie nie uczą się na błędach.
Gość
8 miesięcy temu
Puste lalki . Wystarczyły okrągłe słówka i baby oddały majątki. Swoją drogą jwk zdobyła bab majątek 10 milionów? Życie samo wertfikuje. Super .
CZYŻBY
8 miesięcy temu
AGENT TOMASZ???
POsłanka Sawi...
8 miesięcy temu
też kierowała się uczuciem do agenta Tomka i ujawniła wszystko, co miała i planowała. Później (i teraz chyba też) żałowała i rzewnie płakała, chociaż nie bardzo wiadomo dlaczego, nad swoją naiwnością, głupotą, ujawnioną o sobie prawdą, czy "złamanym" sercem?
cuda Panie, c...
8 miesięcy temu
"W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania." Za 40 milonów ZAWIASY ! A za batonika bezwzględne więzienie .
joe siemanko
8 miesięcy temu
prawdziwa milosc wybaczy
????
8 miesięcy temu
W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.
Alex
8 miesięcy temu
szkoda mi tych kobiet. Powinni go sprzedac na organy i posplacac dlugi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić