Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Już nigdy nie będziesz musiał pamiętać PIN-u

50

Czujniki biometryczne coraz częściej pojawiają się w życiu codziennym. MasterCard opracował właśnie technologię, dzięki której wkrótce będziemy mogli zapomnieć nasze PIN-y do kart płatniczych. Wystarczy odcisk palca, żeby zapłacić za zakupy.

Już nigdy nie będziesz musiał pamiętać PIN-u
(YouTube/Mastercard News)

Przyszłość zawitała do nas już teraz. Biometryczne karty wykorzystujące nasze linie papilarne zamiast czterocyfrowych kodów mogą pojawić się szybciej, niż myślimy. MasterCard testuje już takie rozwiązanie w RPA, ale jeszcze w 2017 roku zamierza wprowadzić je na skalę globalną - informuje "Daily Mail".

Czy to odblokowywanie telefonu, czy robienie zakupów za pomocą karty - odcisk palca pomaga zapewnić konsumentom wygodę i bezpieczeństwo. Nie da się go podrobić, dzięki czemu posiadacze naszych kart nie muszą martwić się bezpieczeństwem swoich płatności - informuje firma.

Technologia ta ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. W banku będzie można zostawić odcisk palca, który zostanie przekonwertowany na cyfrowy wzór unikalny dla każdego klienta. Zakodowany zostanie na karcie płatniczej w przeznaczonym do tego miejscu. Przyciśnięcie do niego palca równoznaczne będzie z potwierdzeniem transakcji - zarówno w sklepach, jak i online.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić