Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Kanada. Mocne słowa muzułmańskiego duchownego o Bożym Narodzeniu

1950
Podziel się

Składanie świątecznych życzeń chrześcijanom jest dla wyznawcy islamu gorszym grzechem niż zabójstwo. Szejk Junus Kathrada przekonywał na ten temat muzułmańską młodzież w Kanadzie.

Kanada. Mocne słowa muzułmańskiego duchownego o Bożym Narodzeniu
(Twitter, MemriTV (screen))

Są tacy, którzy powiedzą im "wesołych Świąt Bożego Narodzenia". Czego im gratulujecie? Czy to są życzenia z okazji narodzin Pana? Czy jest to do przyjęcia dla muzułmanina? Czy teraz aprobujecie ich przekonania? - mówił duchowny w Kolumbii Brytyjskiej.

Junus Kathrada skierował swoje słowa do młodych muzułmanów. Szejk (honorowy tytuł wyższej rangi duchownego w islamie) stwierdził, że złożenie życzeń świątecznych chrześcijanom to ciężki grzech popełniany przez wyznawców islamu. Cięższy nawet od zabójstwa.

Jeśli ktoś popełniłby każdy główny grzech - cudzołóstwo, interes, kłamstwo, morderstwo... Jeśli ktoś miałby popełnić wszystkie te główne grzechy, żaden z nich nie będzie większym przewinieniem niż życzenia dla niemuzułmanów podczas ich fałszywych świąt religijnych - ostrzegał duchowny w Kanadzie.

Junus Kathrada dodał, że wierzenia chrześcijan "obrażają" muzułmanów. Duchowny zastrzegł jednak, że nie nawołuje do przemocy. Słowa Kathrady wyłowił Middle East Media Research Institute - podaje serwis iNews.

Nie mówię i nigdy nie powiedziałem: wyjdźcie i zabijcie ich... Nie! Ponieważ Bóg mówi nam, aby nie dopuścić do wrogości, która może istnieć między ludźmi - powiedział duchowny do muzułmańskiej młodzieży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(1950)
Obserwer
rok temu
Co robi w Kanadzie ten dzikus ? Niech wraca na pustynię do swoich żon i kóz !
Banita
rok temu
Weźcie tą małpę z kolesiami i won na bezludne wyspy. Przepraszam małpy, bo one mają rozum.
Ręce opadają
rok temu
Litości kto to mówi.. Facet z przekonaniami z czasów kamienia łupanego ze szmatą na głowie... Do utylizacji.
GGGGGGGGGGGGG...
rok temu
MIESZKAM W KANADZIE O POWIEM WAM ZE TO JEST CHORE CO TU SIE DZIEJE Z TYMI BEZOWYMI
I to jest to
rok temu
nie mowi zeby zabijac, ale podpuszcza , podjudza okreznie. To jest sort gorszy niz dzicz.
Najnowsze komentarze (1950)
Anty !
rok temu
Na szczęście u nas mało takich malpiszonow ...
Islam to dzic...
rok temu
Byli dzikusami, są i będą. Po co przyjechali do Kanady? Gdyby podobne słowa o islamie padły z ust chrześcijanina w kraju muzułmańskim, to zostałby ukamienowany przy aprobacie prawa. Słowem: islam to dzicz.
Move it
rok temu
Napił się wody sodowej i wygaduje trzy po trzy. Lubi być wysłuchiwany przez sobie podobnych. W końcu to nie kto inny, ale właśnie Jezus prorokował o ich proroku, którego imienia nawet nie wiem. I takową wiedza jest mi zbędna.
Blablabla
rok temu
Już się doczekać nie mogę aż dojdzie do wojny religijnej w Europie. Już ostrze siekiere. Czas na krucjate bracia
marta
rok temu
Facet z kalesonami na glowie nie jest zadnym dla nas autorytetem tylko pojacem razem z ta swoja nawolujaca do przemocy i nienawisci wiara...Kto tego blazna poprosil o zabranie glosu...? Jezeli on mowi o falszywej wierze to niech wpierw pomysli o swojej bo o gorzej falszywa to na calym swiecie trudno...
Harry
rok temu
Jeszcze lewactwo zateskni za chrzescijanstwem, ale bedzie juz po balu...Ten francuz, mister twister, byly minister, powiedzial rzecz straszną, ale dziejąca sie na naszych oczach: islam przejmuje zach.Europę !!!
ola
rok temu
jeszcze to tolerują? moz epowiemy u nich co to islam czy mahomet? dno!!!
ggg
rok temu
Synu kozy i ciapka .....A gdzie ty kończyłeś szkołę ????
religia to zl...
rok temu
twoj pradziad z jezusem na ustach gwalcil ich corki palil ich miasta...teraz ich kolej...
won z nim
rok temu
co za skarvosyn,smiec
Naimad
rok temu
Jeszcze raz niech ktoś mi powie, że PO było spoko to ma w mordę...
ZAN61
rok temu
Że jak dotąd żaden niezwykle wyczulony na mowę nienawiści lewak nie dopatrzył się jej w wypowiedziach tego arabskiego patriarchy? Ale gdyby w podobnym tonie wypowiedział się pod adresem muzułmanów, jakiś katolicki biskup czy kardynał, to chóralny wrzask ich oburzenia podniósł by się pod niebiosa. Totalna lewacka hiPOkryzja.
kkmf
rok temu
Nic w tym dziwnego. Wszyscy fanatycy uważają swoje poglądy za jedyne słuszne. Pamiętam oburzenie gdy JPII stwierdził, że tylko KK jest drogą do zbawienia. Zarzucano mu, że przekreśla cały ekumenizm. A co miał powiedzieć, że inne wyznania też? Tak samo ten muzułmanin tak jak każdy nie może popierać chrześcijan.
GHKJVGF
rok temu
supe r PEDOOIFLE PEDOFILE SZECHTER GRsS MODNABR BLUMSTEIN C ONA TO
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić