Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski26.12.18 (08:08)

Kanada. Mocne słowa muzułmańskiego duchownego o Bożym Narodzeniu

Składanie świątecznych życzeń chrześcijanom jest dla wyznawcy islamu gorszym grzechem niż zabójstwo. Szejk Junus Kathrada przekonywał na ten temat muzułmańską młodzież w Kanadzie.
MemriTV (screen) / Twitter

Są tacy, którzy powiedzą im "wesołych Świąt Bożego Narodzenia". Czego im gratulujecie? Czy to są życzenia z okazji narodzin Pana? Czy jest to do przyjęcia dla muzułmanina? Czy teraz aprobujecie ich przekonania? - mówił duchowny w Kolumbii Brytyjskiej.

Junus Kathrada skierował swoje słowa do młodych muzułmanów. Szejk (honorowy tytuł wyższej rangi duchownego w islamie) stwierdził, że złożenie życzeń świątecznych chrześcijanom to ciężki grzech popełniany przez wyznawców islamu. Cięższy nawet od zabójstwa.

REKLAMA

Jeśli ktoś popełniłby każdy główny grzech - cudzołóstwo, interes, kłamstwo, morderstwo... Jeśli ktoś miałby popełnić wszystkie te główne grzechy, żaden z nich nie będzie większym przewinieniem niż życzenia dla niemuzułmanów podczas ich fałszywych świąt religijnych - ostrzegał duchowny w Kanadzie.

Junus Kathrada dodał, że wierzenia chrześcijan "obrażają" muzułmanów. Duchowny zastrzegł jednak, że nie nawołuje do przemocy. Słowa Kathrady wyłowił Middle East Media Research Institute - podaje serwis iNews.

Nie mówię i nigdy nie powiedziałem: wyjdźcie i zabijcie ich... Nie! Ponieważ Bóg mówi nam, aby nie dopuścić do wrogości, która może istnieć między ludźmi - powiedział duchowny do muzułmańskiej młodzieży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij