REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka09.11.19 (08:36)

Karmili dzieci zakażonym mlekiem. Troje noworodków zmarło w szpitalu

Troje niemowląt zmarło, a pięć innych zachorowało w wyniku zakażenia bakteriami wodnymi w szpitalu w Pensylwanii w USA. Wszystkie zainfekowane dzieci to wcześniaki.
iStock.com

Zakażone dzieci przebywały na oddziale intensywnej terapii w Geisinger Medical Center w Danville w Pensylwanii. Rzecznik szpitala przekazał, że sprzęt używany do odciągania i podawania mleka został zanieczyszczony bakteriami zwanymi Pseudomonas.

Zakażone mleko doprowadziło do infekcji 8 noworodków. Władze szpitala odkryły bakterię w lipcu, a do śmierci 3 niemowląt doszło w przeciągu ostatnich 2 miesięcy.

REKLAMA

Wszystkie zainfekowane dzieci urodziły się przedwcześnie. Rodzice jednego ze zmarłych noworodków, Abela Cepedy, zapowiedzieli, że złożą pozew przeciwko szpitalowi. Obwiniają władze placówki, że po wykryciu bakterii nie zamknęły oddziału i pozwoliły dzieciom umrzeć.

W wielu przypadkach zachorowań układ odpornościowy jest w stanie sam zwalczyć bakterię bez żadnych objawów. W przypadku wcześniaków i osób starszych, infekcja może doprowadzić do poważnych chorób. Szpital podjął szeroko zakrojone działania, aby usunąć infekcję i upewnić się, że nie ma już więcej przypadków zachorowań - przekazał CNN rzecznik szpitala Matthew Van Stone.

Zobacz także: Odzież "zarażała" noworodki. Skandal w szpitalu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij