o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Katowice. Uwaga na tego człowieka. To wyjątkowo perfidny oszust

81
Podziel się

Śledczy z Katowic poszukują mężczyzny, który podszywając się pod policjanta, dokonał wyjątkowo perfidnego oszustwa. Popełnił jednak błąd i dał się złapać kamerze monitoringu. Teraz policja z Katowic pokazała wizerunek mężczyzny, którego łupem padło 10 tysięcy złotych.

Katowice. Uwaga na tego człowieka. To wyjątkowo perfidny oszust
(Katowicka Policja)
bDZUkCut

Poszukiwany wyłudził od 82-letniego mieszkańca Katowic oszczędności życia. Do perfidnej kradzieży doszło 26 września 2019 roku w Katowicach przy ul. Korfantego. Ufny staruszek niczego się nie spodziewał i dał się wrobić przebiegłemu mężczyźnie, który zastosował na nim tzw. metodę "na policjanta".

Do 82-letniego pokrzywdzonego zadzwoniła płacząca kobieta, która przekazała telefon nieznanemu mężczyźnie. Ten podając się za policjanta, poinformował, że córka oszukanego seniora potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę i potrzebne są pieniądze, w celu zadośćuczynienia – informują śląscy policjanci.

Mieszkaniec Katowic był pewien, że rozmawia z prawdziwym policjantem. Następnie pojechał do banku i wypłacił zgromadzone w nim oszczędności. Całą sumę gotówki przekazał poszukiwanemu przez stróżów prawa z Katowic oszustowi.

bDZUkCuv

Zobacz także: Złodziejka w sklepie. Policja opublikowała film

Policja prosi o pomoc. Każdy, kto posiada informacje o tożsamości lub miejscu pobytu mężczyzny nagranego na kamerach monitoringu, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

bDZUkCuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZUkCuW
KOMENTARZE
(81)
ddddd
2 lata temu
swoją drogą to ładnie oszczędził przez całe życie, Polska kraj mleiem i miodem płynący
Sebek
2 lata temu
Pytam się tylko skąd oszuści wiedzą , że ich ofiara ma pieniądze .?
usera
2 lata temu
Policja czynnie wspiera przekręt na wnuczka swoim zachowaniem. Starsza pani została ukarana za napaść na policję, bo poprosiła policjantów, którzy naszli ją w mieszkaniu o wylegitymowanie się (brak imienników) oraz o okazanie nakazu przeszukania mieszkania. Pod pretekstem, że w mieszkaniu jest broń, policjantów z warszawskiego Mokotowa wezwał sąsiad Paweł Wasilewski z Kolberga 5/15 w odwecie za zwróconą mu uwagę, gdy pijany rozrabiał pod jej oknem o drugiej nad ranem, a następnie wdarł się na klatkę schodową i zaczął szarpać domowników. O zajściu powiadomiono mailem administratorkę mieszkania. Policjanci zabrali telefon, odmówili wezwania świadka przeszukania, broni oczywista oczywistość nie znaleźli. Emerytka była przyduszana, wykręcono jej ręce do tyłu, pocięto rękę nożem, wyprowadzono w kajdankach. Czy Prezydent Andrzej Duda skorzysta ze swojego prawa ułaskawienia starszej pani? Sygn. akt XIV K 1045/19 Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w XIV Wydziale Karnym, SSR Joanna Włoch.
bDZUkCuX
tylko to pomo...
2 lata temu
Tylko dla takich " KS "
OO
2 lata temu
Poszoł Von może masz 45 lat ale gdybyś miał pieniądze i ktoś zadzwonił że córka coś nabroiła i usłyszał płacz kobiety prędzej byś z pieniędzmi pobiegł niż ten dziadek bo masz zdrowsze nogi a refleksja przychodzi po czasie
Rob
2 lata temu
To nie Mietek!To Roman Hoffman z Na Wspólnej!!!
asia
2 lata temu
jakość HD....
Józek Bonk
2 lata temu
oszustom ucinać łapy po łokcie moment problem oszustw zniknie
joda
2 lata temu
Nie ma kary nie ma miary. Babcia, umysłowo nie całkiem sprawna, dostaje wyrok bezwzględnej odsiadki za "kradzież" batonika w sklepie a za takie oszustwo najczęściej zawiasy. To kpina nie prawo. Gdzie obozy pracy ??
Fred
2 lata temu
To Bodzio moj ziomeczek . Walimy razem lufy :) szacuun , to se tera popalimy ,, je#@c st@re b@by :))
pawel
2 lata temu
bravo policja - i dzięki takiemu zdjęciu poszukiwany zmieni kurtkę zapuści brodę i włoży okulary...
Pat
2 lata temu
Teraz pytanie na poważnie : Czy ten gościu nie chodził czasem w Bielsko Białej i naciągał ludzi na ulicy mówiąc ze jest w ciężkiej sytuacji , że dostał jednorazowa przepustkę z wojska itd?
Adi
2 lata temu
Paszol Von masz absolutna racje, zgadzam sie z tym w 100%
bDZUkCuP
Zapytowywanie
2 lata temu
A skąd fałszywy policjant wiedzoał, że emeryt ma córkę? Zagrał va bank?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić