REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas12.10.19 (15:13)

Katowice. Uwaga na tego człowieka. To wyjątkowo perfidny oszust

Śledczy z Katowic poszukują mężczyzny, który podszywając się pod policjanta, dokonał wyjątkowo perfidnego oszustwa. Popełnił jednak błąd i dał się złapać kamerze monitoringu. Teraz policja z Katowic pokazała wizerunek mężczyzny, którego łupem padło 10 tysięcy złotych.
Katowicka Policja

Poszukiwany wyłudził od 82-letniego mieszkańca Katowic oszczędności życia. Do perfidnej kradzieży doszło 26 września 2019 roku w Katowicach przy ul. Korfantego. Ufny staruszek niczego się nie spodziewał i dał się wrobić przebiegłemu mężczyźnie, który zastosował na nim tzw. metodę "na policjanta".

Do 82-letniego pokrzywdzonego zadzwoniła płacząca kobieta, która przekazała telefon nieznanemu mężczyźnie. Ten podając się za policjanta, poinformował, że córka oszukanego seniora potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę i potrzebne są pieniądze, w celu zadośćuczynienia – informują śląscy policjanci.

REKLAMA

Mieszkaniec Katowic był pewien, że rozmawia z prawdziwym policjantem. Następnie pojechał do banku i wypłacił zgromadzone w nim oszczędności. Całą sumę gotówki przekazał poszukiwanemu przez stróżów prawa z Katowic oszustowi.

Zobacz także: Złodziejka w sklepie. Policja opublikowała film

Policja prosi o pomoc. Każdy, kto posiada informacje o tożsamości lub miejscu pobytu mężczyzny nagranego na kamerach monitoringu, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij