Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Kim Dzong Un buduje w Samjiyon idealne miasto socjalistyczne

236
Podziel się:

Okręg Samjiyon w Korei Północnej ma być przekształcony w "nowoczesne miasto w górach i idealną wioskę socjalistyczną". Kim Dzong Un odwiedził plac budowy i udzielił wskazówek budowniczym.

Kim Dzong Un buduje w Samjiyon idealne miasto socjalistyczne
(KCNA)

Była to pierwsza w tym roku wizyta przywódcy w Samjiyon. Wcześniej Kim Dzong Un wielokrotnie bywał na budowie, która jest jego oczkiem w głowie. Przywódca Korei Północnej był zadowolony z tego, co zobaczył tym razem.

Budowniczowie poczynili znaczne postępy w projekcie pomimo surowej zimy w północnej części kraju - powiedział Kim Dzong Un. - Wygląd miasteczka niezwykle zmienił się w ciągu kilku miesięcy - podkreślił przywódca.

Projekt ma być gotowy 10 października 2020 roku. Tego dnia przypada 75. rocznica powstania Partii Pracy Korei. Odwiedzając Samjiyon, Kim powiedział, że spodziewa się, iż budowa zakończy się wcześniej. Udzielał wielu wskazówek, a słuchacze skrzętnie notowali każde słowo przywódcy.

Miejsce budowy idealnego miasta nie zostało wybrane przypadkowo. W Samjiyon - według północnokoreańskiej propagandy - urodził się Kim Dzong Il, ojciec obecnego dyktatora Korei Północnej. Kim Dzong Un obiecał uczynić ten okręg najbogatszym w całym kraju. W rzeczywistości Kim Dzong Il przyszedł na świat w Rosji, niedaleko Chabarowska.

Wzywam lokalne władze do zaangażowania się w walkę o dokończenie budowy do października 2020 roku. Trzeba to bezwarunkowo przeprowadzić - mówił Kim Dzong Un w trakcie wizyty.

Niedawno Kim Dzong Un słał dramatyczne apele za granicę. Na jego polecenie ambasador Korei Północnej przy ONZ zwrócił się o pomoc żywnościową do organizacji międzynarodowych. Zgodnie z informacjami wywiadu Korei Południowej, zapasy jedzenia wystarczą na Północy na niecały rok. Jednocześnie władze komunistyczne wydają ogromne pieniądze na budowę idealnego miasta socjalistycznego.

Budowa okręgu Samjiyon jest zaciętą walką klasową przeciwko wrogim siłom - przekonywał komunistyczny przywódca.

Państwowe media twierdzą, że idealne miasto buduje wojsko. Jednak pojawiły się informacje, że do pracy zapędzono również cywilów, którzy ręcznie robią wykopy pod fundamenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(236)
JR.-SARDNES.
2 lata temu
Bron laboratoryjnom laseruw bardzo dobrom majom zdugim cieciem jednm Bryant cllejnot collar. He He
JR.-SARDNES.
2 lata temu
Kim dzong jest chinczykiem majom ellektrovnie atomove grube prety złote od elektrovni atomovey co viencej jak prezydenci Vivi.
Jdhsshsgs
3 lata temu
W Związku Radzieckim koło Chabarowska, nie w Rosji!
gość
3 lata temu
To jakieś perpetuum mobile . Samowystarczalni i jeszcze budują domy .
prawdopodobni...
3 lata temu
Ojciec mój został wybrany przez lud żeby poprowadzić partie pracy, wiedział sporo o finansach i budownictwie urodził się w najbogatszym rejonie korei od najmłodszych lat rodzina i wszyscy w okół jego osoby pokazywali ojcu to skąd pochodzi!
Lll
3 lata temu
A o przekopie nic nie wspominał??? Bo ja widziałem kiedyś takiego wodza co cham łooatę wbijał. I telewizja (bardzo podobna do tej koreańskiej) o tym mówiła.
miklanc
3 lata temu
Niech wybuduje dwie wieże z naszym Bobem.
tdrfgyuijop[
4 lata temu
proste Syjon sobie buduję !!!!!!!
Ali
4 lata temu
Każda pomoc to wspieranie dyktatora ale skoro organizacje humanitarne go tak lubią to ok
mag
4 lata temu
Dziw bierze że tego wiepsza jeszcze nie odstrzelili.
Adik
4 lata temu
Przynajmniej państwo coś buduje, bo w Polsce wszystki w rękach obcych.
KimUnYest?
4 lata temu
Udzielił wskazówek budowniczych: "jezioro się przesunie tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni.."
tora
4 lata temu
Nikt na świecie nie chce żeby Korea Północna połączyła się z Południową, a już na pewno Południowcom. Tu chodzi tylko o to żeby zlikwidować broń jądrową. Nikogo nie obchodzi los ludzi. Gdyby tak było to już dawno USA i sojusznicy wylądowaliby na plażach i ruszyli od granicy południowej. Scenariusz jak z Iraku. Ale nie zrobią tego bo i po co ? Tam nic nie ma prócz biednych ludzi.
qqrq
4 lata temu
czy wiadomo kto im exportuje notesy i ołówki? chciałbym wejść w ten biznes !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić