Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Kim Dzong Un straszy USA atakiem nuklearnym. "Nasze rakiety są gotowe do użycia"

117
Podziel się:

Korea Północna ostrzega Amerykanów i sąsiadów z południa na dzień przed ich corocznymi ćwiczeniami wojskowymi.

Kim Dzong Un straszy USA atakiem nuklearnym. "Nasze rakiety są gotowe do użycia"
(PAP/EPA, KCNA)

Ostrzeżenie pojawiło się w rządowej gazecie reżimu. Koreańczycy z północy nazwali ćwiczenia nieodpowiedzialnym zachowaniem w sytuacji, które może doprowadzić do wojny atomowej. Pjongjang przypomniał też, że ich rakiety mogą w każdej chwili dosięgnąć USA i żaden fragment kraju nie będzie w stanie oprzeć się gradowi pocisków - podaje CNN.

Mimo gróźb ze strony reżimu Kim Dzong Una, ćwiczenia i tak się odbędą. Zapowiedział to już prezydent USA Donald Trump. Manewry koreańsko-amerykańskie potrwają 10 dni, tak jak pierwotnie zaplanowano. I nie zmienią tego żadne ostrzeżenia.

W ćwiczeniach Ulchi-Freedom Guardian weźmie udział 17,5 tys. amerykańskich żołnierzy. Oprócz nich oraz Koreańczyków, pojawią się tam także przedstawiciele wojsk Australii, Kanady, Danii, Nowej Zelandii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, ćwiczenia mają na celu polepszenie gotowości wojsk w celu utrzymania pokoju na Półwyspie Koreańskim.

Doroczne manewry wojsk USA i Korei Płd. odbywają się nieprzerwanie od 1976 roku w sierpniu lub wrześniu. Są największym na świecie przedsięwzięciem sprawdzania gotowości bojowej komputerowego systemu dowodzenia. Każdego roku, już tradycyjnie, północnokoreański reżim nazywa je przygotowaniami do wojny.

Zobacz także: Zobacz też: Korea Północna: Trump to starzec bez rozumu

Konflikt między USA, a Koreą Północną wisi na włosku. Kim Dzong Un już wielokrotnie dawał do zrozumienia, m.in. testami rakiet nuklearnych, że jest w stanie wyrządzić krzywdę Stanom Zjednoczonym. Jako pierwszy cel podał wyspę Guam. Z tej zapowiedzi wycofał się później, co pochwalił Donald Trump.

USA ostro odpowiada na groźby północnokoreańskiego dyktatora. Trump zapowiedział, że w razie ataku, Kim Dzong Un spotka się z ogniem i gniewem, jakich świat jeszcze nie widział. Potem przyznał także, że rakiety USA są w pełni gotowe do kontrataku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(117)
g
5 lata temu
facet nie ma ciekawszych zajęć
Eaward
5 lata temu
naród zastraszony a przywódca głupi.strzeli raz i cały kraj przestanie istnieć
edek
5 lata temu
Sprawa jest bardziej poważna niż "eksperci" na forum to przedstawiają. 10 milionów ludzi z Seulu jest oddalonych 40 km od granicy. Nawet nie zdążą wstać z krzesła jak dowiedzą się, że leci na nich grad tysięcy pocisków, nawet ze zwykłych dział. Nie będzie co zatrzymywać. Oczywiście, że będzie odpowiedź, ale z Seulu zostaną gruzy.
Rrrr
5 lata temu
Grubas straszy i tyle mu pozostało niech zmieni płytę bo to jest już nudne
Sojusz 1939
5 lata temu
Polska nie moze nikogo zastraszyć, bo nic nie ma?
mamok
5 lata temu
Takich samych chorych Unijnych rządców mamy w Brukseli . Podobni do tego psychola Kima .
alik
5 lata temu
niech bronią swojego kultu bo każde nasze jest jedyne słuszne
WERT
5 lata temu
...NIEPRZERWANIE ? CZY CYKLICZNIE .... PANIE REDAKTOR ?
Baca
5 lata temu
Znowu chory psychicznie KIM grozi światu wojną aby go prosili żeby tego nie robił i walili pieniedze bo to jest zwykły bandyta i terrorysta zastraszający swiat.Że nie można z tym raz na zawsze zrobić porządku.
matter21
5 lata temu
Dlaczego na ćwiczenia nie wysłano naszych doborowych bojówek OTK . Czyżby Antoni nie wstał jeszcze z kolan ?
PPP74
5 lata temu
MACHANIE LAPKAMI OBRAZ TOPIELCA
damian
5 lata temu
My nie mamy broni jądrowej bo silniejsze kraje to na nas wymogły. Na Ukrainie też wymogły w zamian za gwarancję niepodległości ;P Korea Północna opiera się takim naciskom :) Na świecie rządzi bezwzględna siła. Teraz cieszymy się pokojem bo USA jest bardzo silne i gwarantuje nam niepodległość. Nie za darmo oczywiście. Tak czy siam mamy wybór albo płacić za ochronę albo chronić się sami. Przy czym jak ogłosimy że bronimy się sami a nie mamy czym to nas zaraz ktoś dojedzie z tych silnych ;P Witajcie w XXI światłym wieku ;)
zapad Europy ...
5 lata temu
Towarzysze stoją za światowym konfliktem wspomagają nuklearnie reżim. Chcą władzy absolutnej nad całym światem. Zniszczyć chrześcijaństwo i kraść skolko godna. Co będzie jak wsadzili swojego prezydenta za wielką wodą i nie użyje guzika bo będzie z komitywie z towarzyszami? Mono tyrania władzy na świecie jest coraz bliżej wówczas nikt im nie podskoczy niewygodnych wymordują w pień obsadzą swiat nowymi sługusami podległymi ich rządom.
00
5 lata temu
Co na pewno będzie? -Upadł, Upadł Wilki Babilon, co krwią swojego nierządu napoił narody .....ziemi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić