o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Kim Dzong Un "w stanie wegetatywnym". Szczegóły operacji

1195
Podziel się

Trwają spekulacje na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una. Według wielu źródeł stan północnokoreańskiego dyktatora jest krytyczny. Nowe szczegóły na ten temat ujawnił jeden z japońskich tygodników. Opisał on, jak wyglądała operacja, której został ponoć poddany lider KRLD.

Kim Dzong Un ma być w "poważnym stanie".
Kim Dzong Un ma być w "poważnym stanie". (KCNA)
bDJnxOzV

Około dwa tygodnie temu Kim Dzong Un zniknął z życia publicznego. Korea Północna nie przekazuje żadnych oficjalnych komunikatów na ten temat, co sprawa, że mnożą się spekulacje.

Według anonimowych źródeł do opieki nad przywódcą KRLD została wysłana przez sąsiednie Chiny ekipa lekarzy. Niepotwierdzone informacje mówiły o tym, że 12 kwietnia Kim przeszedł operację serca, która zakończyła się wieloma komplikacjami.

Japoński tygodnik "Shukan Gendai" miał uzyskać szczegóły na temat sytuacji. Powołując się na jednego z chińskich lekarzy, twierdzi on, że 12 kwietnia północnokoreański lider udał się z wizytą na prowincję. W pewnym momencie złapał się za klatkę piersiową i padł na ziemię. Towarzyszący mu lekarz szybko zaczął go reanimować i towarzyszył mu w drodze do szpitala.

bDJnxOzX

O pomoc od razu zwrócono się do Chińczyków, prosząc o "natychmiastowe wysłanie zespołu lekarzy z Pekinu". Błyskawicznie z miasta wystartował samolot z niemal pięćdziesięcioma osobami na pokładzie oraz sprzętem medycznym, który skierował się do Pjongjangu.

Operacja Kim Dzong Una

Północnokoreańscy lekarze nie mogli jednak czekać, więc postanowili najprostsze zabiegi wykonać własnoręcznie. Było to między innymi wprowadzenie do układu krwionośnego Kim Dzong Una plastikowej rurki (stentu), która wspomagałaby jego działanie.

Jest to bardzo prosta operacja, która może zostać wykonana przez doświadczonego chirurga w ciągu jednej minuty. Jednak, jak donosi "Shukan Gendai", przeprowadzający ją lekarz był bardzo zdenerwowany. Trzęsły mu się ręce, a co więcej, nie miał doświadczenia w operowaniu tak otyłych osób. Wprowadzenie rurki zajęło więc aż 8 minut.

bDJnxOAd

Być może bał się konsekwencji nieudanej operacji. W tym czasie, według słów chińskiego lekarza, Kim Dzong Un "zamienił się w warzywo". Chińska ekipa nie mogła nic poradzić na błędy wykonany przez Koreańczyków.

Zdrowie przywódcy KRLD od dłuższego czasu pogarszało. Według północnokoreańskich źródeł, które z oczywistych przyczyn chcą zachować anonimowość, Kim palił ogromne ilości papierosów. W dodatku w ciągu ostatnich miesięcy, i tak mając problemy z otyłością, jeszcze bardziej przybrał na wadze.

Od tego czasu rząd KRLD ma wstrzymywać się od ogłoszenia stanu wodza. W kraju trwają też rozgrywki o władze którą najprawdopodobniej przejmie jego młodsza siostra Kim Jo Dzong.

bDJnxOAe

Zobacz także: Dzieciństwo dyktatora Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDJnxOAf
bDJnxOAy
KOMENTARZE
(1195)
Nic wiecej
10 miesięcy temu
Oby....
Kazik
10 miesięcy temu
U Dzungow to cała rodzina zboczona,jak ich wszystkich brzoza nie trzepnie to naród dalej będzie cierpiał.
hmm
10 miesięcy temu
Zasiał w ludziach taki strach, że nikt nie był w stanie mu pomóc. Wszystko wraca. I strach wrócił do niego. Ze Stalinem było podobnie.
bDJnxOAz
prawo Ziobry
10 miesięcy temu
zal mi lekarzy Koreańskich , już po nich ,,
tr5
10 miesięcy temu
lekarz"nie miał doświadczenia w operowaniu tak otyłych osób".Bo to zły władca był. Gdyby Kim żywił się tak jak jego poddani raczej umarłby z głodu niż na serce.
Najnowsze komentarze (1195)
Yonnek
10 miesięcy temu
Jak takiego operować jak się ręce ze strachu trzęsą?...
Krystyna K.
10 miesięcy temu
A mnie zrobil stend w minutę. Żyję mam się dobrze . Pozdrawiam serdecznie lekarzy i pielęgniarki z Nowej Soli.
snoopy
10 miesięcy temu
a lenin wiecznie zywy
Wyborca
10 miesięcy temu
kaczy skończy tak samo.
laicy piszą
10 miesięcy temu
?Północnokoreańscy lekarze nie mogli jednak czekać, więc postanowili najprostsze zabiegi wykonać własnoręcznie. Było to między innymi wprowadzenie do układu krwionośnego Kim Dzong Una plastikowej rurki (stentu), która wspomagałaby jego działanie. Jest to bardzo prosta operacja, która może zostać wykonana przez doświadczonego chirurga w ciągu jednej minuty. Jednak, jak donosi "Shukan Gendai", przeprowadzający ją lekarz był bardzo zdenerwowany. Trzęsły mu się ręce, a co więcej, nie miał doświadczenia w operowaniu tak otyłych osób. Wprowadzenie rurki zajęło więc aż 8 minut."
Dr Gesio
10 miesięcy temu
Z medycznego punktu ten artykuł to dno i osady bagienne. Tekst "wprowadzenie plastikowej rurki (stentu), która wspomagałaby jego działanie" totalna bzdura. Kto to pisał i tłumaczył. Boziuuuuuuuu uchowaj
kkk11
10 miesięcy temu
jakiej operacji serca przecież to urwiel bez serca
Kong wen ong
10 miesięcy temu
Najpierw odpal atomy potem możesz zdychać.
bDJnxOAr
Luiza z CH
10 miesięcy temu
Zabrakło materiału o tym, że jako nastolatek spędził kilka lat w Szwajcarii. Ten kraj wpłynął właśnie na niego, bo tam był nikim, a on chciał być wielki, jak jego dziadek i ojciec. Ten kraj za forsę zrobi wszystko. Nawet przyjmie rodzinę dyktatora. :/
xyz
10 miesięcy temu
Otyłość zabija. A niemożność sprawnego wykonania procedury medycznej u osoby otyłej może zdarzyć się najbardziej doświadczonemu operatorowi. I nie jest to żaden błąd medyczny. To obywatel obżerający się na śmierć jest za to odpowiedzialny
....
10 miesięcy temu
teraz to powinni go dobić - bo jak się obudzi i dowie się że kraj nie poradził sobie z jego wysportowanym ciałem to dopiero będzie wycisk
antonette
10 miesięcy temu
nasz zoliborski KIM UN JEST tez tak skończy.
Jakoś
10 miesięcy temu
mi kaczkę przypomina.
Hmm
10 miesięcy temu
Dlaczego zawsze znajdzie się ktoś, a nawet cały kraj, który pomaga dyktatorom? Przecież gdyby nie pomoc zewnętrzna, to by niektórzy dyktatorzy dawno padli. Po co ratować kolejnego dyktatora? Jedyny otyły w głodującym kraju. Nie mają u siebie lekarzy i specjalistów? Na testy nuklearne mają, a na służbę zdrowia nie? Niech się już ten cały cyrk skończy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić