Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Kim nie ma szczęścia. Przejęto kolejny transport ropy naftowej

34
Podziel się

Celnicy z Korei Południowej zatrzymali tankowiec, który złamał sankcje nałożone przez ONZ.

Kim nie ma szczęścia. Przejęto kolejny transport ropy naftowej
(Getty Images)
bCOyMnPF

Zajęty statek płynął pod banderą Panamy. Podejrzewa się, że służył do przemytu ropy naftowej do Korei Północnej. Jest to naruszenie międzynarodowych sankcji, które zostały nałożone na reżim Kim Dzong Una – informuje Reuters.

*Statek może przewieźć 5100 ton ropy. *Jego załogę stanowili głównie marynarze z Chin i Mjanmy. Tankowiec KOTI został przejęty na zachodnim wybrzeżu kraju w porcie Pyeongtaek-Dangjin. Koreańscy urzędnicy nie zdradzają jednak szczegółów ze względu na delikatność sprawy. Urzędnicy potwierdzili jedynie, że statek został zajęty "niedawno”. Według nieoficjalnych informacji było to 19 grudnia.

Dwa dni wcześniej Koreańczycy poinformowali o zajęciu tankowca, który płynął pod flagą Hongkongu W listopadzie marynarze przemycali do Korei Północnej 600 ton ropy naftowej. W ostatnich miesiącach oskarżane o dostarczanie paliwa do Korei Północnej były również rosyjskie tankowce.

bCOyMnPH

Zobacz także: 10 codziennych czynności, które w Korei Północnej są zakazane

*Sankcje na Koreę Północną nałożyła Rada bezpieczeństwa ONZ. * Zakazano dostarczania ropy naftowej, aby nie wspierać w ten sposób prac nad uzbrojeniem Koreańczyków. Była to reakcja na ostatnie testy międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCOyMnQi
KOMENTARZE
(34)
sl
3 lata temu
A o Ruskich nic nie wspominacie tez przelewają ropę na morzu ja bym ich z tego ONZ wywalił na zbity pysk bo niczym się nie różnią od kima
Gazda
3 lata temu
Izrael ma broń jądrową, zdobytą nielegalnie, produkuje rozmaite rakiety i wszyscy udają, że problemu nie ma.
Gość
3 lata temu
Co Wy bredzicie przecież ONZ chodzi na pasku Żandarma Świata. Dlaczego ONZ nie nakłada sankcji na wszystkich agresorów na Irak i Afganistan
bCOyMnQj
§.
3 lata temu
Takie mananewry beda sie niedlugo w Polsce sie odbywac.Jeszcze troche.
Jagna
3 lata temu
Reżym Amerykański dyktuje warunki dla całego świata a to całe ONZ to marionetka działająca pod dyktando Reżymu NATO i Farbowanego stetryczałego Trumpa
Najnowsze komentarze (34)
uff
3 lata temu
teraz będzie straszył wszystkich guzikiem atomowym przemytnik jeden !!
fakt
3 lata temu
ruscy i tak im ropę sprzedają i nigdy nikt z tym nic nie zrobi o czym tu pitolić
afrykaner
3 lata temu
ONZ jest pieskiem na amerykańskim łańcuchu,z jakiej racji jankesi decydują kto z kim handluje? ,niech Kim dla przykładu wyśle pigułę na Seul i Tokio,janki są silni do słabych,dlaczego nie ma sankcji na Izrael?
.Polityka to...
3 lata temu
Nie bardzo rozumiem dlaczego kasują im ropę ??? .Boją się że Korea napadnie na USA ??? . To nierealne - prędzej '' kosmici'' napadną na Ziemię . Prawda jest taka że boją się że Korea będzie się bronić i chcą doprowadzić do rozruchów by mieć pretekst do agresji . Wojna to kasa
Miro
3 lata temu
Ty gościu za dużo trunków?? Puknie się w łeb... Przemyśl to co napisałeś,,, i popraw!!
Z autopsji
3 lata temu
Wszystkie Kimy podobnie jak wszystkie Ryśki to dobre chłopy i dlatego Polska z Kimem współpracuje. Pracuje u nas dużo robotników koreańskich ale w Polsce są niewolnikami.
Może mi to kt...
3 lata temu
O co tu chodzi? statek zatrzymano w porcie w Korei Południowej. Gdzie on tą ropę przewoził ? Do Korei Południowej ? Chiny i Rosja maja granice lądową z Koreą Północną. I ropociągi. O co tu chodzi ?
bo
3 lata temu
Działanie Stalina byłoby proste,wypompowaliby ropę,a statek wraz z zalogą spuściliby na dno. Proste ,a le skuteczne.
bCOyMnQb
amerykańskiec...
3 lata temu
Łapy precz od Kima.
klops
3 lata temu
Każdy powinien móc handlować z kim chce, a tzw. sankcje powinni przestrzegać tylko ci, którzy chcą i się do nich przyłączą. To jakaś bzdura, że kraj, który chce handlować z Koreą Pn. jest narażony na zatrzymanie wysłanego towaru (obojętnie co to jest ropa czy tekstylia). ONZ nie ma prawa ingerować w wolny handel.
Ros
3 lata temu
Widac ze POglowje zaczelo ocenjac polityke ONZtu w sprawje ich Idola Kima
arek
3 lata temu
ciesz sie jak pis po wyborach i rujnuje wlasny kraj jak pis po wyborach
art11
3 lata temu
Do Europy przemyca sie tysiace muzli,i co ?
Bombardier
3 lata temu
Teraz Kim powinien ,,odbić,,tankowiec zbrojnie a jak by się nie udało to go zbombardować , aby w jankeskie łapy nie wpadł.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić