Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Mazur
|
aktualizacja

Kobiety odczuwają stres inaczej niż mężczyźni

36
Podziel się

Najsilniejszy stres odczuwają w życiu panie, które skończyły 35 lat. Ten najtrudniejszy okres trwa do 44. urodzin.

Kobiety odczuwają stres inaczej niż mężczyźni
(Flickr/Marius Boatca)
bEUMACLF

Właśnie wtedy życie rodzinne wymaga od nich najwięcej. Wciąż jeszcze opiekują się dorastającymi dziećmi, do tego dochodzi troska o rodziców w podeszłym wieku.

*W pracy stawiają czoła dodatkowym problemom. * Muszą udowadniać, że są tak dobre, jak mężczyźni. Nie są tak mocno doceniane i chwalone jak panowie. Odzwierciedlają to zwykle nierówne płace - alarmuje raport brytyjskiej agencji Health and Safety Executive, o której pisze theguardian.com.

Nie mają w firmach poczucia bezpieczeństwa. Przy każdej restrukturyzacji, w przeciwieństwie do kolegów, to one drżą o swoje posady.

bEUMACLH

Są pod ciągłą, intensywną presją, brakuje im równowagi między pracą, a życiem domowym, czują się wypalone – ocenia psychiatra Judith Mohring w rozmowie z serwisem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMACMi
KOMENTARZE
(36)
jaro
5 lata temu
uwaga lawacki bełkot
Darq
5 lata temu
Zauważylem jakby moja babcia po skończeniu osiemdziesiątki nieco mniej się stresowała. Ale może mi się tylko wydaje...
Martana
5 lata temu
Nie mam dzieci i nie muszę opiekować się rodzicami, a stres i tak mnie zabija codziennie od urodzenia. Że ja dożyłam 36 urodzin, to jest cud.
bEUMACMj
abc
5 lata temu
kobiety po 30 stce niestety są już w większości "przerobione" , rozczarowane mężczyznami i zamknięte, znam taką, jak było młodsza (czyt. ładna) do dawała jakimś dupkom, co ją zdradzali, teraz chce stabilizacji, ale to wygasły wulkan, zero inwencji, spontaniczności i strach przed byciem starą panną... a 10 lat temu (15 kg temu) to by wybierała w ofertach jak ulęgałkach niestety pruła się z jakimiś kolegami (jak obecnie nazywa swoich eks).
emkawika
5 lata temu
A dla mnie był to najlepszy czas. Dziecko jeszcze małe,zarabialiśmy, podróżowaliśmy z synem. Ale u mnie wszystko "było później". Gdy się urodziłam, mama miała 27 lat, tata 38.Wyszłam za mąż - miałam 30 lat, mój mąż 40 lat. Syna urodziłam - miałam 33 lata. Moi rodzice mieli wtedy 60 i 71 lat. Ale byli pełni sił i bardzo pomagali nam w wychowaniu syna . Wróciłam do pracy, gdy syn miał 4 miesiące i byłam pewna. Gdy się zestarzeli, opiekowaliśmy się nimi wspólnie z mężem przez kilkanaście lat, choć już też nie byliśmy najmłodsi (mój tata zmarł w wieku 95 lat, mama - w wieku 94 lat). Z mego doświadczenia wynika, że zakładać rodzinę należy wtedy, gdy się ma wykształcenie, stabilizację zawodową, a za sobą doświadczenia męsko-damskie. Myślę, że wtedy jest się rozsądniejszym i łatwiej trafić na "właściwą osobę" i samemu jest się również "właściwą osobą" dla współmałżonka.
znaniak
5 lata temu
Kobieta powinna siedzieć w domu i rodzić dzieci ewentualnie zajmować się działalnością charytatywną. Pieniądze przynosi facet a kobieta mu za to dziękuje. Proste?
xPatria
5 lata temu
Niech sobie znajdą bogatych mężów, to nie będą miały stresu.
Bzdura
5 lata temu
W wieku 35 lat rodzice takiej ,,latorosli sa jeszcze mlodzi, schody zaczynaj sie ok. 50.
kleo44
5 lata temu
nie zgadzam się stres trwa od momentu kiedy decydujemy się zostać mamą, wspaniałe doświadczenie ale wiąże się z przerwą na rok do trzech lat , a potem powrót do pracy nie zależnie od wieku w którym decydujemy się na macierzyństwo
siwydarek
5 lata temu
polki zawsze odczuwaja stres - zawsze ozieble i niezadowolone............ jedyne hpbby to narzekanie............
szowinistyczn...
5 lata temu
kobieta singiel powinna iść na emeryturę w tym samym wieku co mężczyzna singiel. Po pierwsze kobiety żyją od mężczyzn dłużej, po drugie zarówno jedni jak i drudzy mają takie same obowiązki w pracy i w domu.
55latka
5 lata temu
Chyba jaja sobie robicie? W wieku 40 lat ma sie "mlodych" rodzicow, bo 60paroletnich.Prawdziwy stres przychodzi po 50tce,kiedy widac,ze kobieta sie starzeje i upodabnia sie do innych w jej wieku, rodzic (a zazwyczaj jeden rodzic) sa po 80tce i to jest dopiero jazda opiekowac sie takim rodzicem, jednoczesnie jeszcze pracujac.
freyikari
5 lata temu
A to niby facet nie odczuwa stresu? Co za ignorancja, zwyczajnie nikogo to nie obchodzi.
bEUMACMb
kaszub
5 lata temu
Co to za antyintelektualny wywód feministki lewaczki. Wstyd dla mózgu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić