o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Koniec świata. Czy spełni się niepokojące proroctwo sprzed 900 lat?

410
Podziel się

Przepowiednia św. Malachiasza to jedna z najbardziej znanych wizji dotyczących końca świata. Zgodnie z nią, papież Franciszek ma być ostatnim zwierzchnikiem Kościoła. Niektórzy sądzą, że niedawne przemówienie Ojca Świętego potwierdza wypełnianie się proroctwa.

Koniec świata. Czy spełni się niepokojące proroctwo sprzed 900 lat?
(PAP)
bDBmTLoB

Przepowiednia św. Malachiasza opiera się na jego wizjach z 1139 roku. Irlandzki duchowny w postaci krótkich zdań opisał 112 przyszłych papieży i antypapieży. Zgodnie z jego wizją, ostatnim zwierzchnikiem Kościoła będzie "Piotr Rzymianin", którego pontyfikat miałby zakończyć się końcem świata.

W czasie ostatecznych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego królować będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu udręk. Miasto Siedmiu Wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi ludzi. Koniec - zapowiadał św. Malachiasz.

Zgodnie z wyliczeniami, 112. papieżem jest obecny Ojciec Święty. Czy jest jednak coś co łączy go z owym Piotrem Rzymianinem? Zwolennicy przepowiedni usiłują tłumaczyć, że tak, ponieważ patron papieża, czyli św. Franciszek z Asyżu, miał na drugie imię Piotr.

bDBmTLoD

Papież Franciszek sam ujawnił swoje wizje dotyczące końca świata. "Daily Express" przypomina, że w 2014 r., podczas przemówienia na Placu Świętego Piotra, Ojciec Święty zapowiadał powtórne przyjście Chrystusa i sąd ostateczny.

Zobacz także: Zobacz też: Kradzież, klątwa i uzdrowienie. Niezwykła historia obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej

Bóg przygotowuje nowe miejsce zamieszkania i nową Ziemię, na której będzie trwać sprawiedliwość, a błogosławieństwo zaspokoi wszelkie pragnienia pokoju, które powstają w ludzkim sercu. (...) Na koniec będziemy twarzą w twarz z Bogiem. Wspaniale jest myśleć o niebie, prawda? Wszyscy tam będziemy, wszyscy, to jest piękne i daje nam siłę - mówił papież Franciszek.

bDBmTLoJ

Należy jednak podkreślić, iż rzekoma 900-letnia przepowiednia Malachiasza została odkryta dopiero w 1590 r. Krytycy sądzą, że jest zwykłym fałszerstwem pochodzącym z XVI wieku, mającym na celu zmanipulować wybór papieża. Podkreślają również, że wizje opisane są w tak ogólny sposób, że można do nich dopasować praktycznie każdego elekta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBmTLpe
KOMENTARZE
(410)
Zenek
rok temu
mam 40 lat od małego słyszę co rok o końcu świata. także to mój czterdziesty koniec świata;-)
Rzymianin
rok temu
Franciszek jest Argentyńczykiem, więc wg wizji nie podlega dyskusji, ostatnim papieżem ma być Włoch, jak sugeruje św. Malachiasz. Redaktorzy ogarnijcie się i nie siejcie fałszywej propagandy.
Andrzej
rok temu
Najciekawsze, że wierzenia w różnych bogów biorą się nie stąd, że ludzie naprawdę uwierzyli w swego Boga, który jest tym jedynym prawdziwym. To jest efekt środowiska, w którym się wychowali i indoktrynacji religijnej od niemowlęcia. Gdyby zagorzali katolicy urodzili się w rodzinie radykalnych islamistów latali by po bazarach z pasami szahida, a Bóg katolicki byłby dla nich wrogiem nr 1. Religia podobnie jak pornografia powinna być dozwolona od lat 18..
bDBmTLpf
akm
rok temu
Z jednym wyjątkiem.Nie wszyscy tam będziemy.A właściwie to niewielu się tam dostanie.Większość z nas do nikczemnicy, obłudnicy, złodzieje, oddający cześć bożkom, krzywdzący wdowy i sieroty, oraz czerpiący korzyści z krzywdy słabszych.Większość z nas pójdzie na zatracenie bo się nie nawróciliśmy, nie zapanowaliśmy nad chciwością, nie przestrzegaliśmy wszystkich przykazań.Nie będzie litości.Nie pomogą układy ani kasa.Bóg wyrwie chwasty, możemy być tego pewni, bo to własnie obiecał.Nową Ziemię odda tylko tym cichym, dobrym. przestrzegającym przykazań.Pozostałych spali ogień.Wciąż jednak jeszcze możemy się nawrócić i odzyskać szansę.Bóg jest miłosierny, ale wszystko ma swoją cenę.
TOR
rok temu
WIADOMO JAK KLER KANTOWAŁ SWOJE OWCE W ŚREDNIOWIECZU,MAŁO IM BYŁO TO SPRZEDAWALI JAKIEŚ ODPUSTY NAWET TYM KTÓRZY DAWNO ZMARLI,STRASZYLI PALILI LUDZI NA STOSACH,A TERAZ WYCIĄGAJĄ JAKIEŚ BZDURY I NADAL STRASZĄ.DLACZEGO BÓG NIE ISTNIEJE,BO POPĘDZIŁ BY TĄ SEKTĘ
Najnowsze komentarze (410)
kkk
2 tyg. temu
piekło jest na ziemi czy wszyscy od razu do nieba pojda oto jest pytanie
Hubert
3 tyg. temu
Ja to zawsze 15 każdego miesiąca mam koniec świata bo mi się kasa kończy i muszę kombinować do dotrwać do końca miesiąca i tak w koło od 60 z górką lat.
fen
3 miesiące temu
Bog dla ludzi to swiadomosc ich wlasnego ja. Wewnetrzny glos, ktory chce dla nich dobrze, chce ich przetrwania. Wiara to swiadomosc w ludzkich glowach, ze cos im pomoze, ze cos ich wspiera w trudnych chwilach i nadzieja ze cos jest po smierci. Obrazowanie Boga nie ma sensu, koscioly nie maja sensu. Bog jest w was, to glos waszej podswiadomosci. Reszta to czyste klamstwa i manipulacja ze strony ludzi i Kosciola wykorzystujacego wasza niewiedze. Koniec swiata jest wtedy kiedy umiera nasz organizm.
upadły
8 miesięcy temu
Napewno KK musi się zmienić bo się rozpadnie a ma to miejsce powstanie nowy Kościół Chrystusa i to tuż przed końcem świata jakiego znamy. Prawdopodobnie jakaś osoba i tak będzie miała w tym kościele swoje zdanie i z nim się będzie liczono. Tylko pytanie czy KK jako instytucja sama się spróbuje zreformować dobrowolnie czy niestety znowu się historia powtórzy. To ma być odnowa w Duchu Świętym. To ma oczyścić Kościół z wszelkich brudów. Jednak wierząc proroctwom to do odnowy dojdzie niestety nie tak bezproblemowo przez zatwardziałość serc na słowo Boga. My też jako wspólnot mamy na nią wpływ i musimy krytykować i potępiać nawet kapłanów niegodnych sprawowania sakramentów.
Heretyk
10 miesięcy temu
Czy portal o2 jest medium katolickim? Wydawanym przez jakąś hierarchię kościelną. Dlaczego używacie terminu "ojciec święty" na papieża? Przecież to tytuł katolicki, dla każdego innego wyznania, ateistów, agnostyków jest wręcz śmieszny. Można przecież użyć wyrażeń: papież, biskup Rzymu, jego świątobliwość, czy po prostu po imieniu - Franciszek.
Pop
12 miesięcy temu
To bedzie koniec ksciola katolickiego, to nie koniec swiata...
qww
12 miesięcy temu
Świat istniał zanim KK powstał, teraz istnieje i będzie istniał jak KK się skończy. Religia religią a KK swoją drogą kroczy w złocie, euro i dolarach - upadek bliski, jak tylko ludzie znajdą rozum i zaczną wierzyć w Boga a nie w ludzi w sukienkach.
asdf
12 miesięcy temu
kościół katolikcki ,watykan -to tylko następna włoska mafia , bóg hahha
bDBmTLoX
tak
12 miesięcy temu
Pan Bog stworzył świat by sie ludzie rozmnazali radowali korzystali z radosci zycia , ale co za duzo to nie zdrowo
essa
12 miesięcy temu
Bajeczki dla ciemniaków...
AaMen
12 miesięcy temu
Co za bzdury... Ale to, że ten Bęlzębub zwany papieżem wspiera isxlam i tym samym wspiera niszczenie KK, to też prawda.
Kosmita
12 miesięcy temu
Z moich obserwacji jest to bardzo możliwe ze względu na coraz więcej grzechów, pogardy, rasizmu, złodziejstwa, pychy, a to jest włąśnie konieczne do zagłdy wszechświata na nie świta. Bardzo nieprecyzyjny zapis. Jestem tu po to oby obserwować i czekać na ten moment. Wszystko jest przecież w rękach ludzkości.
misi
12 miesięcy temu
Jeśli na końcu ma być sprawiedliwość to znaczy ,że wcześniej sekta katolicka zostanie zniszczona Innego wyjścia nie ma
irekzebeściak
12 miesięcy temu
za ślub 100 za św komunie 1000 za bierzmowanie 1000 za zgon 1000 Nie nie zlikwidują tego ale chociarz opodatkowa państwo nie musiało by zasila ojca wszystkich polaków Tadka z torunia czyktoś jeszcze daje na tace czywpuszcza po kolsdzie taki sondazyk nie zobowiązujący
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić