Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Koniec świata. Czy spełni się niepokojące proroctwo sprzed 900 lat?

410
Podziel się:

Przepowiednia św. Malachiasza to jedna z najbardziej znanych wizji dotyczących końca świata. Zgodnie z nią, papież Franciszek ma być ostatnim zwierzchnikiem Kościoła. Niektórzy sądzą, że niedawne przemówienie Ojca Świętego potwierdza wypełnianie się proroctwa.

Koniec świata. Czy spełni się niepokojące proroctwo sprzed 900 lat?
(PAP)

Przepowiednia św. Malachiasza opiera się na jego wizjach z 1139 roku. Irlandzki duchowny w postaci krótkich zdań opisał 112 przyszłych papieży i antypapieży. Zgodnie z jego wizją, ostatnim zwierzchnikiem Kościoła będzie "Piotr Rzymianin", którego pontyfikat miałby zakończyć się końcem świata.

W czasie ostatecznych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego królować będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu udręk. Miasto Siedmiu Wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi ludzi. Koniec - zapowiadał św. Malachiasz.

Zgodnie z wyliczeniami, 112. papieżem jest obecny Ojciec Święty. Czy jest jednak coś co łączy go z owym Piotrem Rzymianinem? Zwolennicy przepowiedni usiłują tłumaczyć, że tak, ponieważ patron papieża, czyli św. Franciszek z Asyżu, miał na drugie imię Piotr.

Papież Franciszek sam ujawnił swoje wizje dotyczące końca świata. "Daily Express" przypomina, że w 2014 r., podczas przemówienia na Placu Świętego Piotra, Ojciec Święty zapowiadał powtórne przyjście Chrystusa i sąd ostateczny.

Zobacz także: Zobacz też: Kradzież, klątwa i uzdrowienie. Niezwykła historia obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej

Bóg przygotowuje nowe miejsce zamieszkania i nową Ziemię, na której będzie trwać sprawiedliwość, a błogosławieństwo zaspokoi wszelkie pragnienia pokoju, które powstają w ludzkim sercu. (...) Na koniec będziemy twarzą w twarz z Bogiem. Wspaniale jest myśleć o niebie, prawda? Wszyscy tam będziemy, wszyscy, to jest piękne i daje nam siłę - mówił papież Franciszek.

Należy jednak podkreślić, iż rzekoma 900-letnia przepowiednia Malachiasza została odkryta dopiero w 1590 r. Krytycy sądzą, że jest zwykłym fałszerstwem pochodzącym z XVI wieku, mającym na celu zmanipulować wybór papieża. Podkreślają również, że wizje opisane są w tak ogólny sposób, że można do nich dopasować praktycznie każdego elekta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(410)
kkk
2 lata temu
piekło jest na ziemi czy wszyscy od razu do nieba pojda oto jest pytanie
Hubert
2 lata temu
Ja to zawsze 15 każdego miesiąca mam koniec świata bo mi się kasa kończy i muszę kombinować do dotrwać do końca miesiąca i tak w koło od 60 z górką lat.
fen
2 lata temu
Bog dla ludzi to swiadomosc ich wlasnego ja. Wewnetrzny glos, ktory chce dla nich dobrze, chce ich przetrwania. Wiara to swiadomosc w ludzkich glowach, ze cos im pomoze, ze cos ich wspiera w trudnych chwilach i nadzieja ze cos jest po smierci. Obrazowanie Boga nie ma sensu, koscioly nie maja sensu. Bog jest w was, to glos waszej podswiadomosci. Reszta to czyste klamstwa i manipulacja ze strony ludzi i Kosciola wykorzystujacego wasza niewiedze. Koniec swiata jest wtedy kiedy umiera nasz organizm.
upadły
2 lata temu
Napewno KK musi się zmienić bo się rozpadnie a ma to miejsce powstanie nowy Kościół Chrystusa i to tuż przed końcem świata jakiego znamy. Prawdopodobnie jakaś osoba i tak będzie miała w tym kościele swoje zdanie i z nim się będzie liczono. Tylko pytanie czy KK jako instytucja sama się spróbuje zreformować dobrowolnie czy niestety znowu się historia powtórzy. To ma być odnowa w Duchu Świętym. To ma oczyścić Kościół z wszelkich brudów. Jednak wierząc proroctwom to do odnowy dojdzie niestety nie tak bezproblemowo przez zatwardziałość serc na słowo Boga. My też jako wspólnot mamy na nią wpływ i musimy krytykować i potępiać nawet kapłanów niegodnych sprawowania sakramentów.
Heretyk
3 lata temu
Czy portal o2 jest medium katolickim? Wydawanym przez jakąś hierarchię kościelną. Dlaczego używacie terminu "ojciec święty" na papieża? Przecież to tytuł katolicki, dla każdego innego wyznania, ateistów, agnostyków jest wręcz śmieszny. Można przecież użyć wyrażeń: papież, biskup Rzymu, jego świątobliwość, czy po prostu po imieniu - Franciszek.
Pop
3 lata temu
To bedzie koniec ksciola katolickiego, to nie koniec swiata...
qww
3 lata temu
Świat istniał zanim KK powstał, teraz istnieje i będzie istniał jak KK się skończy. Religia religią a KK swoją drogą kroczy w złocie, euro i dolarach - upadek bliski, jak tylko ludzie znajdą rozum i zaczną wierzyć w Boga a nie w ludzi w sukienkach.
asdf
3 lata temu
kościół katolikcki ,watykan -to tylko następna włoska mafia , bóg hahha
tak
3 lata temu
Pan Bog stworzył świat by sie ludzie rozmnazali radowali korzystali z radosci zycia , ale co za duzo to nie zdrowo
essa
3 lata temu
Bajeczki dla ciemniaków...
AaMen
3 lata temu
Co za bzdury... Ale to, że ten Bęlzębub zwany papieżem wspiera isxlam i tym samym wspiera niszczenie KK, to też prawda.
Kosmita
3 lata temu
Z moich obserwacji jest to bardzo możliwe ze względu na coraz więcej grzechów, pogardy, rasizmu, złodziejstwa, pychy, a to jest włąśnie konieczne do zagłdy wszechświata na nie świta. Bardzo nieprecyzyjny zapis. Jestem tu po to oby obserwować i czekać na ten moment. Wszystko jest przecież w rękach ludzkości.
misi
3 lata temu
Jeśli na końcu ma być sprawiedliwość to znaczy ,że wcześniej sekta katolicka zostanie zniszczona Innego wyjścia nie ma
irekzebeściak
3 lata temu
za ślub 100 za św komunie 1000 za bierzmowanie 1000 za zgon 1000 Nie nie zlikwidują tego ale chociarz opodatkowa państwo nie musiało by zasila ojca wszystkich polaków Tadka z torunia czyktoś jeszcze daje na tace czywpuszcza po kolsdzie taki sondazyk nie zobowiązujący
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić