o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Zadziwiające wyniki badań. Dzięki papieżom zmniejszyła się liczba aborcji

31
Podziel się

Zespół naukowców z Uniwersytetu Brighton opublikował właśnie wyniki badań, które jasno wskazują, że dzięki papieżowi zmniejszyła się liczba niechcianych ciąż. W miastach, które odwiedziła głowa kościoła odnotowano znacznie mniej aborcji. Ponadto ludzie chętniej sięgają po antykoncepcję.

Zadziwiające wyniki badań. Dzięki papieżom zmniejszyła się liczba aborcji
(East News, Maria Laura Antonelli/Photoshot/East News)
bDUzfUvF

Naukowcy z Uniwersytetu w Brighton, odkryli, że kiedy papież jest w mieście ludzie częściej się zabezpieczają i uważają na niechcianą ciąże. Aby nie złamać zasad i nie popełnić grzechu unikają również aborcji.

Nawet po tym, jak papież opuszcza miasto jego wpływ pozostaje widoczny nawet do 14 miesięcy. Badacze przeanalizowali powiązania między regionalnymi wskaźnikami aborcji w czasie 129 oficjalnych wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI w latach 1979–2012 w 85 prowincjach włoskich.

Mniej aborcji nie spowodowało wzrostu liczby urodzeń. Naukowcy uważają zatem, że słowa papieża albo zachęcają do zachowania czystości, albo do częstszego korzystania z antykoncepcji.

bDUzfUvH

Badania wskazują na spadek liczby aborcji od trzeciego miesiąca do czternastego miesiąca po wizycie papieża. Wydaje się, że spadek aborcji wynika głównie ze zmniejszenia liczby niechcianych ciąż, ponieważ kobiety wybierają abstynencję, częściej stosują antykoncepcję lub kombinację obu tych metod po wizycie – powiedział dr Egidio Farina, współautor badania

Jest to pierwsze tego rodzaju badanie, w którym mierzy się wpływ podwyższonych uczuć religijnych na wskaźniki aborcji. Naukowcy odkryli, że wizyty papieży wywołały znacznie większe zainteresowanie kościołem, a wizyty były jeszcze długo opisywane w mediach.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

bDUzfUvN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDUzfUwi
KOMENTARZE
(31)
off
rok temu
kolejny cud
egzekutor
rok temu
co to znaczy "zmierzyła się liczba aborcji?"
Górnik
rok temu
Antykoncepcja też jest grzechem.
bDUzfUwj
pawel
rok temu
wielebnego Jankowskiego na Białorusi by rozstrzelali , a w Polsce dzięki jp2 słynnemu papieżowi postawili pomnik +++
Grzegorz P B
rok temu
Wątpię aby takie rzeczy można było zmierzyć i udowodnić. Nie zaprzeczam że są ludzie na których słowa papieży mają wpływ ale w skali globalnej zmierzyć to niepodobne. Wygląda to na to że pewni naukowcy chcieli koniecznie coś udowodnić i tak ustawili procedury badawcze aby wyszło im to co zamierzyli sobie na początku
Najnowsze komentarze (31)
kochasia
rok temu
Ja jestem tego zdania, że każdy ma swoje życie i niech robi jak uważa za stosowne. Oczywiście dzieci będę chciała kiedyś mieć, ale póki co to skupiam się na innych dziedzinach życia no i będąc z moim narzeczonym już kilka lat zdecydowałam, że to ja będę przyjmowała tabletki antykoncepcyjne vines.
Adam.
rok temu
Jak zwykle nawet ten pan kłamie i wciska ludziom kłamstwa o niebie. Nikt z ziemi nie idzie do nieba po śmierci, a tylko Ci co bóg ich wybrał. Katolicy od wieków okłamują ludzi tych którzy szukają przybliżenia się do prawdziwego Boga. Owszem na ziemi będzie bezpiecznie, każdy będzie zdrowy i szczęśliwy, ale tylko na ziemi kiedy już wkrótce przyjdzie Królestwo Boże prawdziwego Boga, a Królem tego Królestwa Bożego będzie nad ziemią Jezus Chrystus. Jak zwykle, kler odstaje od nauki Boga i jego syna J.Ch. bo propagowana jest bez Biblii która jest jedyną prawdziwym słowem Boga prawdziwego Jehowy. Kto pójdzie do nieba i dlaczego? Kto pójdzie do nieba i dlaczego? Miliony ludzi ma nadzieję, że po śmierci pójdzie do nieba. Obietnicę życia w niebie otrzymali od Jezusa wierni apostołowie. Przed swoją śmiercią przyrzekł im, że przygotuje dla nich miejsce u niebiańskiego Ojca. Przeczytaj Jana 14:2. A co do chrześcijaństwa obecnego na ziemi i innych religi: Spustoszenie chrześcijaństwa przez „obrzydliwość” CHRZEŚCIJAŃSTWO reprezentują dzisiaj setki rozmaitych religii. Według obliczeń szacunkowych przyznaje się do nich ponad dziewięćset milionów członków. Jak to możliwe, żeby tak potężny i rozgałęziony system religijny uległ kiedyś zrujnowaniu i spustoszeniu? A jednak to nastąpi!
cja.
rok temu
Niech jeszcze zbadają wpływ czegokolwiek na cokolwiek i opublikują jakiekolwiek wnioski. Będzie kolejna sensacja.
suweren
rok temu
Na szczęście w kraju nad Wisłą, od kilku lat, nie ma żadnych aborcji:)
eliza
rok temu
"Naukowcy odkryli, że wizyty papieży wywołały znacznie większe zainteresowanie kościołem, a wizyty były jeszcze długo opisywane w mediach." - No tak już jest, że jak media o czymś piszą, to budzi to zainteresowanie.
czloax
rok temu
No to proboszczowie do roboty! Nie słyszałem chyba jeszcze z ambony krytyki aborcji a większość raczej nie czytuje katolickich publikacji. Podejrzewam, że wielu nawet nie bardzo wie, że to grzech objęty ekskomuniką działająca z samego faktu dokonania.
Armitage
rok temu
Może to znak, że aborcja jest dużo dużo gorsza od antykoncepcji i że warto się zastanowić nad krytyką antykoncepcji. Luteranie, którzy też są obrońcami życia poczętego, są za antykoncepcją.
Aga
rok temu
trzeba się modlić za papieża Franciszka bo się pogubił...
bDUzfUwb
Stefan
rok temu
To nie papież. To sługa Rothschildów. Zobaczcie w youtube jak ich po rękach całuje.
Jjajj
rok temu
Dinozaury używały środki antykoncepcyjne i dlatego wymarły , nie wpadłem na to , super. Napewno kończyłeś jakiś katolicki doktorat i szkołę jak morawiecki, Duda , jedraszek i ta cała pisowska świta.
Polak
rok temu
Chyba miało być zmniejszyła, ale redaktor nie czyta, tylko pisze.
Jony
rok temu
Ale ma pinkny krzyż na tym zdjęciu.
tak
rok temu
https://www.cda.pl/video/4433939ce
w sukience
rok temu
Przecież to c-ó-d !!!! Jak popatrzą - to na rok odchodzi ochota do tej "roboty"- wiec skutek wiadomy .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić