Aleksander Sławiński| 

Koronawirus. Anthony Fauci przewiduje miliony przypadków w USA

553

Słynny amerykański immunolog Anthony Fauci twierdzi, że koronawirus może pochłonąć nawet 100 tysięcy ofiar. Zakażone mogą zostać miliony osób. Sytuacja w USA z dnia na dzień robi się coraz bardziej krytyczna.

Koronawirus. Anthony Fauci przewiduje miliony przypadków w USA
(Getty Images, Tasos Katopodis)

Dr Anthony Fauci, czołowy ekspert zespołu ds. walki z epidemią COVID-19 w USA, przewiduje, że sytuacja w kraju może ulec dramatycznemu pogorszeniu. W niedzielnej wypowiedzi dla telewizji CNN przedstawił swoje prognozy. Zaznaczył przy tym, że trzeba je traktować z pewną rezerwą, bo jest to nadal słabo poznane zagadnienie.

Przypuszczam, że liczba ofiar wyniesie od 100 tysięcy do 200 tysięcy. Przypadków będą miliony - stwierdził Anthony Fauci.

Anthony Fauci, który jest też dyrektorem amerykańskiego Instytutu Chorób Zakaźnych i Alergii (NIAID), parę dni temu przewidywał, że koronawirus może stać się chorobą sezonową, nasilającą się w okresie zimowym. W związku z tym opracowanie szczepionki jest kluczowe, aby uniknąć następnej fali zachorowań pod koniec przyszłego roku.

Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork. Potwierdzono tam już ponad 50 tysięcy zakażeń, z których prawie 900 zakończyło się śmiercią.

Dr Deborah Birx, która zarządza zespołem Białego Domu ds. walki z koronawirusem, apelowała ostatnio, do rejonów, gdzie przypadków wciąż jest niewiele, by przygotowały się na ciężkie czasy i nie lekceważyły zagrożenia.

Żaden stan, żadna aglomeracja nie uniknie epidemii - powiedziała Birx telewizji NBC.

Zobacz także: Warszawska drużyna futbolu amerykańskiego pomaga seniorom

Koronawirus w USA

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest coraz gorsza. Zamknięte zostały szkoły i uniwersytety, a na terenie całego kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Mimo to liczba przypadków koronawirusa rośnie w lawinowym tempie. Dziennie przybywa kilkanaście tysięcy zakażonych, których łącznie jest już prawie 125 tysięcy. Ofiarą epidemii padło już ponad 2200 osób.

Problemem jest postawa Amerykanów, z których bardzo wielu ignoruje zalecenia ograniczenia do minimum wychodzenia z domu i nie spotykania się w większych grupach. Jakiś czas temu donoszono o tłumach szturmujących plaże na Florydzie, czy masowych imprezach organizowanych nielegalnie w całym kraju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić