o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Koronawirus. MEN na razie trzyma się terminów. Jakie będą skutki pandemii?

13
Podziel się

Koronawirus. Stanowisko MEN w tej sprawie jest jasne - rok szkolny trwa 38 tygodni, a materiały dydaktycznego starczy na 35 tygodni. Co jeśli przerwa w nauce potrwa dłużej?


Koronawirus. MEN na razie trzyma się terminów. Jakie będą skutki pandemii?
Koronawirus. MEN na razie trzyma się terminów. Jakie będą skutki pandemii? (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bESxzDAl

Koronawirus. MEN na razie trzyma się terminów. Jakie będą skutki pandemii?

Wchodzimy powoli w okres rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych. Jednak z przyczyn ogłoszonej pandemii masowo odwołuje się obecnie dni otwarte podstawówek, ograniczając rodzicom dostęp do oferty szkolnej dla najmłodszych. Nie jest to jednak problem tej rangi, co egzaminy uczniów klas ósmych, które z założenia mają się odbyć już 21 kwietnia (język polski), 22 kwietnia (matematyka) oraz 23 kwietnia (język obcy). Problemów organizacyjnych MEN może mieć jednak znacznie więcej. Na początek maja przewidziano bowiem pierwsze egzaminy maturalne.

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) przygotowała zawczasu harmonogram egzaminów dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w kwietniu. To, że same egzaminy są obowiązkowe i muszą się odbyć, nie ulega żadnym wątpliwościom. W sytuacji, gdy przerwa w nauce będzie trwała dłużej niż parę tygodni, MEN będzie musiało znaleźć rozwiązanie, by uczniowie odbyli egzaminy zgodnie z założeniami CKE.

bESxzDAn
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Wspomniany zapas w postaci trzech tygodni, na który powołuje się MEN, może jednak nie wystarczyć. Tym samym pytanie, co czeka uczniów w razie przedłużenia przerwy, pozostaje bez jasnej odpowiedzi.

Koronawirus. MEN na razie trzyma się terminów. Jakie będą skutki pandemii?

Jak przypomina MEN, nauczyciele będą w gotowości do pracy, natomiast nie będzie od nich wymagane, żeby przychodzili do szkoły.
- Zgodnie z kodeksem pracy należy im się za to wynagrodzenie - poinformował w środę minister edukacji narodowej (MEN) Dariusz Piontkowski.

bESxzDAt

Już od czwartku w szkołach nie odbywają się lekcje. Zawieszenie wszelkich zajęć edukacyjnych obowiązywać będzie do 25 marca.

bESxzDAO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
897
2 lata temu
Sytuacja ma charakter pandemii! Nie oznacza to że pandemię ogłoszono. Po co siejecie panikę?
jaa
2 lata temu
Do rodziców co płaczą, że szkoła zamknięta. Po to pobieracie 500+ żeby sobie teraz zatrudnić opiekunkę no chyba, że te pieniądze nie były na dzieci i już je przewaliliście na własne potrzeby!!!!!!!!Prawda jest jedna, a mianowicie bez szkoły i nauczycieli, którzy zajmują się waszymi pociechami prawie cały dzień nie zarobicie i taka jest prawda więc jak typowi Polacy psioczcie dalej po nauczycielach aż wreszcie nikogo w tym zawodzie nie będzie i będziecie chodzić do pracy z waszymi grzecznymi pociechami.
Kalang
2 lata temu
W tamtym roku nauczyciele strajkowali i nie ważne były dzieci co z egzaminami i matyrami. Teraz,w czasie epidemii narazie zajmiemy się zdrowiem i nie rozprzestrzenianie wirusa. Dzieci i młodzież nie ma wakacji teraz może się uczyć i przygotowywać a nie spacerować po galeriach itp.
bESxzDAP
joda
2 lata temu
Po co egzaminy po ósmej klasie ?? Komu i do czego są potrzebne??. Zrobić egzaminy do Szkół Średnich i wtedy wyjdzie na jaw cała prawda o poziomie polskiej oświaty.
Adi
2 lata temu
Dzieciaki dostały od nauczycieli przez e-dziennik zadania. Wykanują je w domu i wysyłają nauczycielowi w odpowiednim terminie....
Tola
2 lata temu
A co z dziećmi które skończyły 8 lat ma zostać sam w domu przecież nie może zostać bez opieki? Co z tym zrobicie?
prawda
2 lata temu
ludzie zapomnijcie o egzaminie teraz liczy sie przetrwanie kto chce zyc ten niech mysli jak przetrwac a nie o durnych egzaminach
Betty
2 lata temu
Nie wszystkie szkoły nie pracują. Uczniowie mają mieć normalne lekcje w Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w czasie pandemii korona wirusa. MEN nie przejmuje się zdrowiem tych uczniów i nauczycieli 😒
Gośka
2 lata temu
Dalej bedzie calkowita kwarantanna, bo bedzie tak jak we Włoszech i zamknieto granice po czasie
Zbędny
2 lata temu
Co ten egzamin zmieni jak go nie będzie? Prawdziwy egzamin zadajemy teraz z odpowiedzialnosci.
ben
2 lata temu
A co będzie jak redaktorka zamkną na oddziale specjalistycznym bez okien??? Po co krakać??? Życie pokaże co będzie !!!!!
PEDAGOG..
2 lata temu
SPOKOJNIE ja z moimi uczniami wypalimy fajkę z ziołem wzorem indian siądziemy w kręgu w sali lekcyjnej i będziemy pykać faję ...apotem metodą medytacji będziemy wspólnie realizować program nauczania a dyżurny Jasio będzie wybijać nam rytmy
bnm
2 lata temu
kaczemu kotu na budę potrzebne testy ósmych klas
bESxzDAH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić