Dagmara Smykla| 

Koronawirus. Najbogatszy Brytyjczyk pomoże szpitalom. Buduje fabrykę

4

Najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii chce pomóc szpitalom w walce z koronawirusem. Zapowiedział ekspresową budowę fabryk produkujących środek antybakteryjny w swojej ojczyźnie i w Niemczech. Wszystko ma być gotowe w ciągu 10 dni.

Koronawirus. Jim Ratcliffe pomoże szpitalom.
Koronawirus. Jim Ratcliffe pomoże szpitalom. (Getty Images, Bryn Lennon)

Sir Jim Ratcliffe przyłącza się do walki z koronawirusem. Najbogatszy obywatel Wielkiej Brytanii planuje produkować płyn antybakteryjny, który będzie bezpłatnie przekazywany brytyjskim szpitalom.

Nadwyżki nowego produktu trafią do innych potrzebujących. Ratcliffe poinformował, że przekaże je m.in. szkołom, sklepom i instytucjom, których pracownicy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem.

Jeśli mamy możliwości pomocy w walce z koronawirusem, to jest to nasz obowiązek - podkreśla Ratcliffe.

Zobacz też: Oto co naprawdę masz na rękach. Test z lampą UV

Koronawirus. Wybudują fabryki w 10 dni

Założona i kierowana przez Ratcliffe'a firma Ineos ma za około półtora tygodnia ruszyć z produkcją płynu antybakteryjnego. Jedna fabryka ma powstać w Middlesbrough, druga na terenie Niemiec.

Przedstawiciele firmy negocjują sprzedaż płynu w Europie. Niemiecka fabryka ma zaspokajać potrzeby rynku. Każda z fabryk ma produkować milion butelek produktu miesięcznie. Ineos przekazała też 200 masek medycznych szpitalom w Belgii.

Okazuje się, że kontakt rąk z ustami jest najczęstszym sposobem zarażenia koronawirusem, a Ineos jest największym w Europie producentem podstawowego składnika płynu do dezynfekcji rąk - powiedział Ratcliffe cytowany przez "Manchester Evening News".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić