o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Krach na Wall Street. Najbogatszy człowiek świata w ciągu dnia stracił 7 miliardów

212
Podziel się

Właściciel Amazona, Jeff Bezos, w ciągu tylko jednego dnia stracił 7 miliardów dolarów majątku. Najbogatszy człowiek świata jest jedną z ofiar krachu, do którego doszło wczoraj na Wall Street. Wszystko ma związek z obawami przed koronawirusem.

Krach na Wall Street. Najbogatszy człowiek świata w ciągu dnia stracił 7 miliardów
(Getty Images, Spencer Platt/Getty Images)
bDpgkpMB

Amerykanin Jeff Bezos od 2018 roku jest najbogatszym człowiekiem świata według rankingu "Forbesa". W ciągu ostatniego dnia właściciel Amazona poniósł jednak kolosalne straty. Jego majątek zmniejszył się o kwotę 7 miliardów dolarów - to znacznie więcej niż wynosi całkowity majątek najzamożniejszego Polaka, Michała Sołowowa.

Powodem takich strat jest ogromne tąpnięcie, które miało miejsce wczoraj na nowojorskiej giełdzie. Po otwarciu poniedziałkowej sesji na Wall Street, spadki były tak duże, że na 15 minut zawieszono handel akcjami. Z powodu paniki akcje Amazona spadły o 7 proc. co równa się 7-miliardowej stracie Bezosa.

Według serwisu CNBC, w skali całego miesiąca, Amazon stracił aż 18 miliardów dolarów. Za główną przyczynę podaje się strach przed ekonomicznymi skutkami koronawirusa, który zmniejsza światowe obroty w handlu. Do paniki na giełdzie, odniósł się Elon Musk, który sam wczoraj stracił 4 miliardy USA. Musk napisał na Twitterze, że histeria w związku z koronawirusem jest "głupotą".

bDpgkpMD

Zobacz także: Kryzys w transporcie zapowiada problemy gospodarcze?

Krach na Wall Street

Bezpośrednim powodem poniedziałkowego załamania jest gwałtowny spadek cen ropy. Wynika on z braku porozumienia między organizacją OPEC, zrzeszającą wielu najważniejszych eksporterów ropy (w tym kraje arabskie) a Rosją.

Strony miały dogadać się na temat obniżenia ilości ropy na rynku, w związku ze zmniejszeniem popytu na nią przez koronawirusa. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem, co doprowadziło do wojny cenowej. Arabia Saudyjska postanowiła obniżyć ceny ropy, co było wymierzone m.in w Rosjan.

bDpgkpMJ

Spadki na Wall Street są największe od czasów kryzysu w latach 2007-2009. Poważne problemy mają również giełdy w Europie. Warszawski WIG20, znalazł się na najniższym poziomie od ponad dekady. Ekonomiści wskazują jednak, że koronawirus jest tylko zapalnikiem, który przyspieszył wybuch kryzysu, a nie jego główna przyczyną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDpgkpNe
KOMENTARZE
(212)
Racjonalista
9 miesięcy temu
Można mu jakoś pomóc? Podajcie numer jego konta bankowego a prześle mu całą moją rentę w wys. 750 zł. Musimy się nawzajem wspierać.
wd.
9 miesięcy temu
to mu z domu wyniesli, czy mu sie spaliło, albo woda zalała, bo jak nie, to nie miał żadnego majątku, tylko cyferki w komputerze
tocoś
9 miesięcy temu
On nie stracił ani grosza.
bDpgkpNf
pik
9 miesięcy temu
Jego majątek to zapis księgowy, dziś stracił, jutro zyska 2 razy tyle
ja1
9 miesięcy temu
Biedny Jeff, zachodzę w głowę jak on sobie poradzi bez tych pieniędzy...
Najnowsze komentarze (212)
JA
9 miesięcy temu
A JA 38 LAT PRACOWAŁĄM I MAM 1370 ZŁ PO PODWYŻCE ,CHETNIE Z TYM PAZEREM SIE ZAMIENIĘ!
iuworuooutp
9 miesięcy temu
A niech go wirus zniszczy.
Polak
9 miesięcy temu
ważne , że walą w sovieta, to jedyna szansa by wprowadzić tam demokracjè !!!
EDI
9 miesięcy temu
JEDNI MAJA MILIARDY NIE WYKONUJAC ZADNEJ SPOLECZNIE UZYTECZNEJ PRACY:::A INNI UMIERAJA Z GLODU
Nick1234
9 miesięcy temu
Troszkę empatii. Wykresy się tylko zmieniły a nie stan pustego konta bankowego. Za co ten człowiek jutro homara z Francji sprowadzi? Chyba szykują się jednak większe zmiany. Bogaty będzie ten, który przeżyje a później się go osądzi dlaczego tak się stało. Tylko sędziowie ci sami będą jak zawsze więc większych zmian nie będzie.
ladybarbara
9 miesięcy temu
I tak wlasnie manipuluje sie ludzmi poprzez falszywa propagande podstawa ktorej jest koronawirus. Krach gieldowy, przymusowe kwarantanny, zamykanie miejc publicznych, zamykanie jednostek handlowych, szkol, uniwersytetow, doprowadzi do kryzysu ogolnoswiatowego. Postawmy sobie pytanie komu sluzy to zastraszanie i kto ma w tym cel? Jak nie wiadomo oco chodzi to jedyna odpowiedz o WIELKIE PIENIADZE i docelowo zmiane porzadku SWIATAprzez rzadzaca finansjere. Ludzie obudzcie sie i nie dajcie sie zastraszyc bo strach zabija i jest gorszy od kazdego wirusa.
KwantMięsa
9 miesięcy temu
A ja straciłem kilka minut życia czytając te piardy. Minut bezcennych. Chociaż, jak powiedział Lao Tsy: "Życie jest bezcenne. Dlatego dla niektórych jest bezwartościowe".
+/-
9 miesięcy temu
I tak ma szczęście, że nie grozi mu polski komornik!!!
bDpgkpMX
krezus polski
9 miesięcy temu
chciałbym być tak biedny jak on
Sas
9 miesięcy temu
Jakoś mi go nie szkoda
Artur
9 miesięcy temu
Po prostu płakać mi się chce tak ciężko pracował i tyle wyrzeczeń a tu taka smutna sytuacja Ostatnio modne sa składki na wszystko i przez wszystkich może warto to przemyslec
polakos
9 miesięcy temu
to ten smiec co tak duzo dal dla australi
Mike
9 miesięcy temu
Coronavirus to celowe działanie aby uderzyć przede wszystkim w Chińska gospodarkę i żeby pewne branże upadly..Dodatkowo przy okazji firmy ubezpieczeniowe zarobią jeśli ktoś umrze z powodu wirusa
Bóg dobry
9 miesięcy temu
Żeby on był najbogatszy to ile milionów niewolników pracowalo za grosze u niego ?????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić