o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus. Naukowcy stwierdzają nowe objawy. Dobrze, że mieszkamy w Polsce

185
Podziel się

Według badań naukowców z Singapuru koronawirus może mieć bardziej różnorodne objawy, niż dotychczas sądzono. W opublikowanym przez nich artykule wskazują na nowe symptomy - zawroty głowy i wysypkę.

Koronawirus. Naukowcy stwierdzają nowe objawy. Dobrze, że mieszkamy w Polsce
(PAP, David Mauriz)
bEDSSaEl

Zespół badaczy z Singapuru opublikował w prestiżowym czasopiśmie medycznym "The Lancet" wyniki badań związanych z objawami koronawirusa. Opisują oni przebieg choroby u dwóch pacjentów, u których objawy wyglądały zupełnie inaczej niż się spodziewano

Pacjenci, mężczyzna i kobieta, oboje w wieku 57 lat, przejawiali symptomy typowe dla tropikalnej choroby - dengi. Jej głównymi objawami są bóle głowy i mięśni oraz charakterystyczna wysypka na ciele. Okazało się jednak, że diagnoza dengi była niepoprawna. Obie osoby były zarażone wirusem COVID-19.

Jednocześnie nie przejawiali oni typowych objawów dla koronawirusa. Dopiero po pewnym czasie pojawiły się u nich duszności, które skłoniły lekarzy do przebadania ich na obecność wirusa. U obu osób testy wyszły pozytywnie. Oznacza to, że wirus może oddziaływać na organizm na więcej sposobów niż dotychczas sądzono.

bEDSSaEn

Brak diagnozy COVID-19 z powodu przedwczesnego stwierdzenia dengi, ma poważny wpływ nie tylko na pacjentów, ale i cale zdrowie publiczne - piszą w tekście autorzy.

Wyniki badań mogą okazać się bardzo ważne dla krajów tropikalnych. Denga jest chorobą przenoszoną przez owady, więc sposób jej zapobiegania jest zupełnie inny niż w przypadku koronawirusa. Być może pozwoli to na szybsze diagnozowanie przypadków, które dotychczas były uznawane właśnie za dengę.

Zobacz także: Koronawirus. Jakiej pomocy tak naprawdę potrzebują pracodawcy?

bEDSSaEt

Objawy koronawirusa

Doniesienia singapurskich naukowców mają mniejsze znaczenie w przypadku krajów takich jak Polska, gdzie klimat nie sprzyja diagnozom tropikalnych chorób. Według WHO naczelnymi objawami koronawirusa, które powinny skłonić nas do udania się na testy jest kaszel, wysoka gorączka oraz duszności i płytki oddech. U niektórych zakażonych mogą również wystąpić problemy gastryczne - np. biegunka czy wymioty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDSSaEO
KOMENTARZE
(185)
Duuusza
rok temu
A rogi na czole nie rosną?
Nadia
rok temu
Miałam grypę z wysoką gorączką i nietypowymi u mnie dotąd objawami (zawroty głowy) na przełomie grudnia i stycznia, przyjechałam wtedy z UK. Kto wie, czy to nie było to. Ale nikt inny się u mnie w domu nie zaraził..
Werka
2 lata temu
Strach się bać...ja niestety cały czas pracuje zawodowo i obawiam się o swoje zdrowie...staram się myć ręce jak najczęściej, nie zbliżać się do ludzi za bardzo, mierze codziennie profilaktycznie temperaturę, teraz nawet kupiłam sobie termometr na podczerwień Diagnostic i nosze go ze sobą do pracy, bo w razie złego samopoczucia wole od razu wiedzieć na czym stoję i zwalczać to dziadostwo.
bEDSSaEP
nika
2 lata temu
Mamy w domu yorka, jest jak członek rodziny, co się z nim stanie jak zabiorą nas do szpitala ?
zocha
2 lata temu
Oligarchowie pewnie już dawno się zaszczepili, a reszta niech się przerzedzi
kobieta
2 lata temu
ZAMKNIJCIE W KOŃCU GRANICE !!!!!!!!!!!
wątpliwe
2 lata temu
Kontrola temperatury to jednak zbyt mało, skoro u niektórych choroba przebiega bezobjawowo...
hej
2 lata temu
a moze najpierw mieli dengi, a potem zarazili sie jeszcze korona
Kapitan TU154
2 lata temu
Mało kto wie/pamięta, że w czasach PRL, w Mielcu, Rosjanie ulokowali uruchomienie produkcji samolotu M15 (nazwanego "Belfegor"), który oficjalnie miał służyć do usług agrolotniczch, a tak naprawdę do rozsiewania substancji w wojnie biologicznej. Samolot napędzany był dwoma silnikami odrzutowymi. Wyprodukowano kilka prototypowych egzemplarzy. Uruchomienie seryjnej produkcji przerwały wydarzenia polityczne w ZSRR i Polsce na przełomie lat 70/80 ub,w.
Mac
2 lata temu
Po zamykać granice ,na co czekacie
Dodo
2 lata temu
my mamy psa w domu ale jak tzreba zjemy go tak zona mowi
Magda
2 lata temu
Nie wiem kto dal papiery dyplom Panu Tomaszowi Grodzkiemu skoro jako lekarz zachowuje się jakby nim nie byl naraża życie innych przyjeżdza z Wloch idzie na izbę przyjęć to ludzie którzy nie sa lekarzami mają wieksza więdzę i ostrożność niż on ten czlowiek jest kompletnie niepoważny i nieodpowiedzialny no i pytanie następne co to za lekarz jak podstaw higieny w drodze epidemii nie przestrzega koszmar kto i jakie uczelnie dają Papiery takim ludziom pytam zatem czy przy operacjach na ludziach myl rece jak nie potrafi podstawowej higieny przestrzegać
4443
2 lata temu
: Dobrze, że mieszkamy w Polsce" największa epidemia jaka spotkała POLSKĘ
bEDSSaEH
Gość
2 lata temu
POZAMYKAĆ GRANICE
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić